peoplepill id: yevheniy-zapletnyuk
YZ
4 views today
4 views this week
Yevheniy Zapletnyuk
missionaris

Yevheniy Zapletnyuk

The basics

Quick Facts

Intro
missionaris
A.K.A.
Yevheniy Rostyslavovych Zapletnyuk Yevgeny Zapletnyuk
Gender
Male
Place of birth
Mykulyntsi
Age
46 years
The details (from wikipedia)

Biography

Заплетнюк Євгеній Ростиславович (3 серпня 1978, смт Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області, Україна) — український місіонер та церковний діяч, митрофорний протоієрей спочатку УАПЦ, а згодом УПЦ-КП. Кандидат богослів'я (2008), Член Спілки християнських письменників України (2011). Автор численних публікацій у релігійних та світських виданнях.

Життєпис

Народився 3 серпня 1978 року, уродженець смт Микулинці, що на Тернопільщині. Закінчив Кременецький богословський ліцей при Преображенському соборі УПЦ-КП (м. Кременець) та Тернопільську духовну семінарію УПЦ-КП (м. Збараж), де з 2001 року працював викладачем.

За час навчання в Київській Духовній Академії та аспірантурі, написав два наукові дослідження: магістерську роботу «Досвід оцерковлення сліпих і глухих в Православній Церкві» (науковий керівник — архієпископ Димитрій (Рудюк), 2004 р.), та наукову роботу на здобуття вченого ступеня кандидата богословських наук «Досвід оцерковлення сліпих і глухих в Православній Церкві. Богословський та практичний аспекти».

Свого часу був особистим прес-секретарем архієпископа Хмельницького Антонія (Махоти) у 1998—2004 рр., а згодом намісника Свято- Михайлівського Золотоверхого монастиря, ректора КДА і С архієпископа Переяслав-Хмельницького Димитрія (Рудюка) у 2004 р.

Після закінчення Київської Духовної Академії та аспірантури працював викладачем київських духовних шкіл, поєднував церковне служіння та науково-богословську роботу з працею церковного журналіста у прес-службі Патріархії УПЦ КП, де офіційно обіймав посаду одного з прес-секретарів патріарха. Призначення на посаду заступника прес-секретаря Патріархії УПЦ КП отримав згідно з указом патріарха Філарета № 409 від 10 червня 2004 року. Працював також редактором всеукраїнського двотижневика «Голос Православ'я».

У 2006 році через зраду священичої братії та ідеологічні непорозуміння з найвищим керівництвом УПЦ КП вимушений був покинути служіння у Патріархії УПЦ КП. Як визнавав згодом о. Євген, проти нього спровокував ряд інтриг тогочасний архимандрит, а тепер єпископ Євстратій (Зоря).

У 2007 році за поданим проханням прийнятий у клір УАПЦ, де отримав призначення спочатку викладача, а згодом — проректора з наукової роботи Тернопільської Духовної Академії і Семінарії УАПЦ (м. Теребовля) та настоятеля академічного храму св. Кирила і Мефодія. Згодом прот. Євген очолив роботу прес служби Української Автокефальної Православної Церкви, ставши редактором її офіційних видань: газети «Україна Православна» та Інтернет-сайту «Українська Автокефалія».

З 5 червня 2007 до 2014 р. займав посаду прес-секретаря Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (Указ № 820 / 05.06.17). На цю посаду призначений за рекомендацією попереднього прес-секретаря Предстоятеля УАПЦ, єпископа Богдана (Руслана Кулика).

Наукову роботу на здобуття вченого ступеня кандидата богословських наук «Досвід оцерковлення сліпих і глухих у Православній Церкві. Богословський та практичний аспекти», яку почав писати ще в роки навчання в КДА УПЦ-КП, захистив уже в УАПЦ 15 червня 2008 року (протокол № 146/5, ДК № 0011), цього дня рішенням Атестаційної богословської комісії УАПЦ протоієрею Євгенію Заплетнюку присуджено вчену ступінь Кандидата Богослів'я.

З середини 2010 р., з благословення Предстоятеля УАПЦ митр. прот. Євген Заплетнюк виконував обов'язки секретаря Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви.

Згідно з рішенням Архієрейського Собору Української автокефальної православної церкви від 28 грудня 2010 року, створено Місіонерський відділ Патріархії УАПЦ, а протоієрея Євгена Заплетнюка призначено його Головою (Журнал № 8, від 28.12.10)

Згідно з рішенням Зборів благочинних Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви від 1 березня 2011 року, було створено Єпархіальний суд Тернопільської єпархії УАПЦ, а протоієрея Євгена Заплетнюка призначено його членом. (Журнал № 2, від 01.03.11)

Архієрейський Собор Української автокефальної православної церкви постановою від 25 травня 2011 року за пропозицією Голови Навчального комітету УАПЦ, Преосвященного Іоанна (Швеця), єпископа Львівського і Самбірського, затвердив Навчальний комітет у новому складі, а протоієрея Євгена Заплетнюка призначено його секретарем (Журнал № 8, від 25.04.11)

До дня Святої Пасхи 2011 року, Блаженнійший Мефодій, митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, за ревну працю для добра Церкви та України, нагороджує протоієрея Євгена Заплетнюка правом носіння митри (Указ № 0038 від 14.05.17).

На початку 2011 року редакція сайту «Автокефалія» підготувала до друку і видали одразу два томи інтерв'ю, статей та коментарів головного редактора Uаос.Net протоієрея Євгенія Заплетнюка. Перший том має назву "брешу і не каюсь і його видання було приурочене ще до десятої річниці Першосвятительського служіння на Київській митрополичій кафедрі Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, яке відзначали у 2010 році. Другий том отримав назву «Віру держіть непохитно», і його видання автор та редакція присвятили блаженної пам'яті архієпископу Дрогобицькому і Самбірському Феодосію (Пецині).

Також у 2011 р. вийшов перший номер журналу УАПЦ «Православний лiтописець», редакторами якого виступили протоієрей Євгеній Заплетнюк, як видавець, та протоієрей Сергiй Горбiк (Нехамес), як дизайнер та технiчний редактор.

З 2012 року: засновник та ведучий Тернопільського богословського клубу, засновник та головний редактор Християнського авторського порталу.

З липня 2014 року — клірик Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, священик собору Воскресіння Господнього міста Тернополя.

Указом № 174 від 29 вересня 2015 року Високопреосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, призначив протоієрея Євгена Заплетнюка штатним священиком і ключарем кафедрального собору Святих рівноапостольних Костянтина та Єлени м. Тернополя.

Як заявив Заплетнюк: «В перші роки свого священства я з непереборною ревністю намагався змінити світ, хотів якомога більше народу навернути та охрестити. Правда, вже з часом мій невиправданий оптимізм змінився більш поміркованим реалізмом. Тим не менше, я й досі не втратив своєї фанатичної ревності в служінні Церкві. За півтора десятка років я суттєво позбувся месіанських амбіцій, збагнув та змирився з тим, що оскільки змінити світ мені, на жаль, вже ніколи не вдасться, зараз я просто хочу, щоб світ сам не змінив мене. То ж намагаюсь робити для цього все можливе, а часом, таки й неможливе».

Літературна діяльність

Протоієрей Євгеній Заплетнюк став автором наступних визначних праць: монографія «Досвід оцерковлення сліпих і глухих в Православній Церкві. Практичний і богословський аспекти» (2006);

Збірник статей «Просфора» (2007);

«Особливо відверті розмови» (2007);

Практичний посібник для ставлеників (2008);

Акафіст святителю Василю Липківському (2008, 2009);

Акафіст Святим Іову і Феодосію Манявським з житієм;

науково-публiцистична книга «Ізсічена церква. Правда про ісіченківський розкол в УАПЦ» (2010);

збiрка «Слава і краса церковного календаря» (у спiвавторствi з Миколою Катричем) — 2010 р.

Примітки

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Yevheniy Zapletnyuk is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Yevheniy Zapletnyuk
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes