peoplepill id: volodymyr-denisov
VD
Russia Ukraine
3 views today
3 views this week
Volodymyr Denisov
Ukrainian lawyer

Volodymyr Denisov

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian lawyer
A.K.A.
Volodymyr Denysov Denisov Volodymyr Denysov Volodymyr
Work field
Gender
Male
Place of birth
Kyiv, Ukraine
Age
87 years
The details (from wikipedia)

Biography

Володи́мир Нау́мович Дени́сов (*25 грудня 1937, Київ) — український правознавець, доктор юридичних наук з 1981, професор з 1986, член-кореспондент АПНУ з 1996, заслужений діяч науки і техніки України з 1999. Завідувач відділом міжнародного права та порівняльного правознавства Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України, раніше цю посаду займав Корецький Володимир Михайлович, вчитель В. Н. Денисова.

Член президії Української асоціації міжнародного права з 1992 р., член Союзу юристів України з 1993 р., академік Української Академії Політичних Наук з 1993 р., іноземний член Російської асоціації міжнародного права з 1992 р.

Біографічні відомості

Народився в родині службовців. Батько — Денисов Наум Савелійович, мати — Наталія Олексіївна, сестра Валентина. Одружений, має доньку. В червні 1941 р. разом з матір'ю та сестрою евакуювався в м. Саратов, а потім в м. Бугуруслан, Оренбурзької області, де перебував до серпня 1944 p., коли повернувся до Києва. Середню освіту здобув у Київській школі № 25 у 1956. Вищу освіту отримав на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, який закінчив у 1961. З 1962 по 1964 працював науковим співробітником-консультантом науково-організаційного відділу Президії АН УРСР. З 1964 — в Інституті держави і права імені В. М. Корецького НАН України: аспірант, молодший науковий співробітник, вчений секретар, старший науковий співробітник. З грудня 1966 р. по травень 1970 р. працював молодшим науковим співробітником у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права АН УРСР, де займався дослідженням проблем конституційного розвитку країн, що розвиваються, а з 1984 — завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства. У 1967 захистив кандидатську дисертацію «Становлення та розвиток державно-правових інститутів Об'єднаної Республіки Танзанія». Продовжуючи займатися дослідженням правових систем країн, що звільнилися від колоніальної залежності він підготував і в 1981 успішно захистив докторську дисертацію «Системи права країн, що розвиваються». Наукову діяльність В. Н. Денисов поєднує з викладацькою: з 1989 по 2003 він викладав міжнародне право в Інституті міжнародних відносин Київського університету, читає лекції в Академії Служби Безпеки України, а з 2009 також завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київський університет права НАН України. Він був членом делегації України на трьох сесіях Дипломатичної конференції з розвитку міжнародного гуманітарного права, що застосовується у період збройних конфліктів (м. Женева: 1974, 1975, 1977). У 1975–1976 займався дослідницькою роботою у Центрі прав людини ООН (м. Женева) й у Школі східних та африканських досліджень Лондонського університету. У 1978 як представник Української РСР брав участь у семінарі ООН з питань національних та місцевих установ, що займаються правами людини (м. Женева). У 2004 та 2005 у складі делегації України брав участь в роботі Спеціальної комісії щодо юрисдикції визнання та забезпечення іноземних судових рішень з цивільних та комерційних справах Гаазької конференції з міжнародного приватного права та в остаточному прийнятті і підписанні на цій Конференції відповідної Гаазької конвенції (м. Гаага), а у 2004 — у ХХІІІ сесії Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (м. Гобарт, Австралія).

Нагороди

Премія ім. М. П. Василенка (1992) присуджена НАН України за цикл робіт «Міжнародне право і світовий порядок: пошук моделей правового розвитку». У 2004 став лауреатом Державної премії України за участь у підготовці багатотомної Юридичної енциклопедії, а в 2005 — премії імені Ярослава Мудрого за участь у підготовці 10-томної «Антології української юридичної думки», а саме за підготовку її 8-го тому «Міжнародне право». З 1999 В. Н. Денисов — віце-президент Української асоціації міжнародного права. Указом Президента України від 4.10.2007 В. Н. Денисов був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Погляди

В. Н. Денисов є учнем юриста-міжнародника, спеціаліста в галузі міжнародного приватного права та загальної історії держави та права, академіка АН УРСР Володимира Михайловича Корецького. Очолюваний ним відділ на сьогодні є провідним осередком досліджень в галузі міжнародного права та порівняльного правознавства в Україні. В. Н. Денисов досліджує питання теорії та історії міжнародного права, права міжнародної безпеки, міжнародного гуманітарного права та порівняльного правознавства і є автором близько 250 наукових праць. Як компаративіст В. Н. Денисов займався перш за все розробками теоретичних проблем порівняльного правознавства, класичних західних правових систем та їх трансформації в країнах, що визволилися від колоніальної залежності. Він був першим в колишньому Радянському Союзі вченим, що почав досліджувати правові системи країн, що розвиваються, оскільки до цього радянська наука порівняльного правознавства більше концентрувала свою увагу на дослідженні інститутів держави, ніж інститутів права. У своїй опублікованій ще в 1978 р. монографії «Системи права країн, що розвиваються» він, на прикладі країн Африки — колишніх колоній Великої Британії, вперше у вітчизняній юридичній науці дослідив не тільки форму і зміст правових систем зазначених країн в процесі їх розвитку, але й обґрунтував ряд методологічних проблем, пов'язаних із розглядом правових систем сучасності, основу яких становить правове закріплення відповідних форм власності. У 1981 ця праця була перекладена на німецьку мову і видана в Берліні. Як міжнародник В. Н. Денисов велику увагу присвятив дослідженню міжнародно-правових аспектів роззброєння в ракетно-ядерну еру. У 1990 році він підготував ґрунтовну працю, в якій проаналізував ідеї Гуго Гроція про світовий порядок під кутом зору їхнього розвитку в сучасну епоху, яка характеризується все більшим усвідомленням народами необхідності гуманізації міжнародних відносин з метою запобігання війнам та розв'язання інших глобальних проблем сучасності.

Основні праці

  • Об'єднана Республіка Танзанія (1969);
  • До критики буржуазних концепцій порівняльного правознавства (1974);
  • Системи права країн, що розвиваються. Становлення та розвиток національних систем права країн Африки, що звільнилися від британського колоніалізму (1979, 1984 видана у Німеччині);
  • Поважання прав людини у період збройних конфліктів (1987);
  • Правові аспекти роззброєння у ракетно-ядерну еру (1990);
  • Гуго Гроцій про світовий порядок і сучасність (1990);
  • Розвиток теорії і практики взаємодії міжнародного права і внутрішнього права (1992);
  • Проблеми створення публічного порядку у зовнішній діяльності України (1995);
  • Колізійні питання застосування міжнародного права у внутрішньому праві (1996);
  • Статус міжнародних договорів в Конституції України (1997);
  • Організація Об'єднаних Націй як гарант підтримання міжнародного миру та безпеки (2006);
  • Ефективність міжнародного права у правовому механізмі внутрішньополітичної діяльності держав // Антологія Української юридичної думки. — К. : Юридична книга, 2005. — Т.10. — С. 813–827.
  • Взаємодія міжнародного права з внутрішнім правом України / за ред. В. Н. Денисова. — К.: Юстініан, 2006. — 627 с.
  • Организация Объединенных Наций как гарант поддержания мира и безопасности / В. Н. Денисов // Международное право XXI века: к 80-летию профессора, доктора юридических наук, лауреата Государственной премии Российской Федерации, Заслуженного деятеля науки Российской Федерации Игоря Ивановича Лукашука / под. ред. проф. В. Г. Буткевича . — К. : Промені, 2006. — С. 437–470.
  • Світовий правопорядок у сфері підтримання миру і безпеки: до 60-річчя ООН / В. Н. Денисов // Правова держава: щоріч. наук. пр. — К. : Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2006. — Вип. 17. — С. 295–303.
  • Розвиток правових засад та механізмів верховенства міжнародного права у внутрішньому праві України // Взаємодія міжнародного права з внутрішнім правом України / за ред. В. Н. Денисова. . — К. : Юстініан, 2006. — Роз. І. — С. 12-39.
  • Право Європейського Союзу та правопорядок України / В. Н. Денисов // Взаємодія міжнародного права з внутрішнім правом України / за ред. В. Н. Денисова. . — К. : Юстініан, 2006. — Роз. VIII, § 1. — С. 540–550.
  • Видатні компаративісти / В. Н. Денисов //. — Енциклопедія порівняльного правознавства. — К. :, 2007. — Вип. 4. — С. 58-64.
  • Олександр Федорович Висоцький (1921–2007) / В. Н. Денисов. — Часопис Київського університету права — 2007. — № 3. — С. 207–209.
  • Володимир Михайлович Корецький у літописі юридичної науки України / В. Н. Денисов // Право України. — № 11. — 2008. — С. 131–136.
  • Олександр Федорович Висоцький (1921–2007) / В. Н. Денисов // Правова держава: щоріч. наук. пр. — К. : Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2008. — Вип. 19.
  • К критике буржуазных концепций сравнительного правоведения / В. Н. Денисов // Порівняльне правознавство. Антологія української компаративістики, XIX — XX століття. — К. : Логос, 2008. — С. 237–274.
  • Методологічні засади природно-історичної школи В. М. Корецького / В. Н. Денисов // Юридична наука: сучасний стан та перспективи розвитку: матеріали Міжнар. наук. конф., : до 60-ти річчя Інституту держави і права ім.. В. М. Корецького НАН України, 1945–2009 р. 13 травня 2009 р. — К. : Ін-т держави і права ім.. В. М. Корецького НАН України, 2009. — С..
  • Международно-правовые концепции взаимодействия международного права с внутренним правом государств / В. Н. Денисов, А. Я. Мельник // Влияние международного права на национальное законодательство. — М.. : Институт законодательства Совета Министров Российской Федерации, 2009.

За участю Денисова В. Н. видано праці:

  • «Вибрані твори» В. М. Корецького (т.1-2, 1989; голова редколегії та автор нарису про вченого),
  • Злочини нацистів на Україні. 1941–1944. Збірник документів (1989, відповідальний редактор та автор вступної статті; англійською мовою),
  • Правова охорона культурних цінностей. Збірник міжнародних документів (К., 1997, упорядник).
  • Енциклопедія міжнародного права у 3 томах (2014, 2017, 2019 р., співголові редколегії).

Співавтор підручника «Права людини» (1997).

Виноски

Джерела

  • Денисов Володимир Наумович // Антологія української юридичної думки. — Т. 10. Юридична наука незалежної України / Упорядники В. Ф. Погоріло, І. Б. Усенко, Н. М. Пархоменко; відп. редактори Ю. С. Шемшученко, В. Ф. Погорілко. — К., 2005;
  • Российская ассоциация международного права. 1957–2007. Биографический словарь. — Санкт-Петербург, 2007;
  • Савчук К. О. Денисов Володимир Наумович // Видатні компаративісти: Творчий шлях, ідеї, праці. — К., 2007.

Посилання

  • Денисов В. Н. // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.] — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 2 : Д — Й. — С. 66. — ISBN 966-7492-00-8.
  • Денисов В. Н. // Велика українська енциклопедія : у 30 т. / проф. А. М. Киридон (відп. ред.) та ін. — ISBN 978-617-7238-39-2. — сторінка автора
  Словники та енциклопедії
  Словники та енциклопедії
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Volodymyr Denisov is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Volodymyr Denisov
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes