peoplepill id: siergiej-buszew
SB
Russia
2 views today
2 views this week
The basics

Quick Facts

Places
Gender
Male
Place of birth
Samara, Samara Oblast, Russia
Place of death
Samara, Samara Oblast, Russia
Age
69 years
The details (from wikipedia)

Biography

Сергій Михайлович Бушев (19 липня 1900, Самара — 11 листопада 1969, Куйбишев) — радянський військовий діяч, Генерал-майор. Голова Центрального комітету Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту України (ТОСАВІАХІМ України.).

Біографія

Народився 19 липня 1900 року в Самарі. У листопаді 1918 вступив до лав РСЧА. Служив червоноармійцем в 1-му Самарському радянському робітничому полку, після чого брав участь у бойових діях на Південному і Кавказькому фронтах проти військ під командуванням генерала Антона Денікіна.

У квітні 1919 був направлений на навчання на 33-ті Самарські піхотні командні курси, в складі яких в червні-серпні 1920 брав участь у придушенні антирадянського повстання під керівництвом А. П. Сапожкова в Самарській губернії. Після закінчення курсів у серпні 1920 року був направлений в Астрахань в 1-шу Східну бригаду курсантів. У лютому 1921 курсантом і командиром відділення 5-го стрілецького полку цієї бригади на Кавказькому фронті брав участь в ході війни з Грузією.

У грудні 1922 був направлений на навчання на 10-ті Бакинські повторні курси начскладу РСЧА, після закінчення яких з липня 1923 року командував взводом і ротою в 21-й командний піхотній школі, а з серпня 1925 року командував взводом полкової школи 6-го стрілецького полку (1-я Кавказька стрілецька дивізія, Червонопрапорна Кавказька армія).

З травня 1926 року служив у 5-му Кавказькому стрілецькому полку (2-я Кавказька стрілецька дивізія, Окрема Кавказька армія) на посадах командира взводу полкової школи, командира стрілецького взводу і роти, тимчасово виконувача обов'язків командира батальйону, помічника начальника штабу полку і начальника штабу батальйону. У 1925 році закінчив курси фізпідготовки комскладу.

У вересні 1923 брав участь в ході придушення антирадянських виступів в Душеті, з серпня по вересень 1926 — в операції з роззброєння бандформувань в Дагестані, а з травня по червень 1930 року — в ліквідації бандитизму в Нагірному Карабасі.

У грудні 1931 році був призначений на посаду помічника начальника 1-го відділення штабу 2-ї Кавказької стрілецької дивізії, а в січні 1933 направлений на навчання на курси удосконалення начальницького складу при Розвідувальному управлінні Генштабу, після закінчення яких у листопаді того ж року був призначений на посаду начальника 2-ї частини штабу 2-ї Кавказької стрілецької дивізії.

У листопаді 1937 направлений на навчання на курси удосконалення комскладу «Постріл», проте вже в січні 1938 був направлений в урядову відрядження в Іспанію, де брав участь у ході громадянської війни. Після повернення з лютого 1939 виконував обов'язки помічника командира 46-ї стрілецької дивізії по стройовій частині.

З серпня 1938 по серпень 1941 рр. — очолював Центральний комітет ТОСАВІАХІМ України.

Друга Світова війна

З початком війни командир 337-ї стрілецької дивізії, що знаходилася на формуванні в Астрахані (Північно-Кавказький військовий округ), а потім була включена до складу 57-й резервної армії, після чого в листопаді дивізія була відправлена на Південний фронт. У січні 1942 дивізія у складі 6-й армії фронту взяла участь у ході Барвінкове-Лозівської операції, під час якої діяла невдало, внаслідок чого наказом командувача 6-ю армією від 3 лютого полковник Сергій Михайлович Бушев був відсторонений від посади, після чого був призначений виконуючим обов'язків заступника командира 411-ї стрілецької дивізії.

У березні 1942 року був призначений на посаду командира 211-ї окремої курсантської стрілецької бригади, а в квітні — на посаду командира 23-ї винищувальної бригади, яка перебувала на формуванні в Сталінградському військовому окрузі. У середині липня бригада під командуванням Бушева була передислокована в район міста Россош, де була включена до складу Південного фронту, після чого вела бойові дії на річці Сіверський Донець, забезпечуючи відхід армій фронту, потім Донбаської оборонної операції відступала з боями на південний схід в напрямку міст Ростов-на-Дону і Моздок. У серпні в районі Моздока 23-тя винищувальна бригада пішла на доукомплектування інших частин 9-й армії, а Бушев був призначений на посаду командира 10-ї окремої стрілецької бригади, яка протягом серпня-жовтня у складі 11-го гвардійського стрілецького корпусу (9-я армія, Північна група Закавказького фронту) вела в ході Моздок-Малгобекського оборонної операції важкі бойові дії на Моздок-Малгобекському напрямку.

У листопаді 1942 року призначений на посаду командира 176-ї стрілецької дивізії, яка у складі 18-й армії брала участь у бойових діях під час Новоросійсько-Таманської наступальної операції, а також у звільненні Новоросійська і Таманського півострова. За відвагу в цій операції дивізія була перетворена в 129-ту гвардійську, а Сергій Михайлович Бушев нагороджений орденом Кутузова 2 ступеня. У листопаді 1943 року дивізія була передислокована в район Києва, де незабаром взяла участь у ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції, а також у визволенні міст Коростишів і Житомир, за що отримала почесне найменування «Житомирська» і була нагороджена орденом Червоного Прапора. Незабаром, в 1944, дивізія брала участь в ході до Проскурівсько-Чернівецької наступальної операції.

С 7 по 14 червня 1944 рр. — виконував обов'язки командира 30-го стрілецького корпусу, а 25 червня 1944 року був призначений на посаду командира 52-го стрілецького корпусу, який успішно діяв під час Львівсько-Сандомирської наступальної операції, а також у звільненні українських міст Львів, Миколаїв та інших населених пунктів. За відвагу при звільненні міста Львів корпус отримав почесне найменування «Львівський», а Бушев був нагороджений орденом Суворова 2 ступеня. З вересня 1944 по лютий 1945 командував корпусом під час визволення міст Кросно і Ясло, а також в Західно-Карпатської наступальної операції, в результаті чого пройшов з боями понад 100 кілометрів і звільнив до 200 населених пунктів, в тому числі польські міста Новий Сонч, Вадовіце і Бельсько-Бяла. Особливу роль корпус зіграв при прориві сильно укріпленої оборони противника в районі Кшіжовіце, Бзе, Гурни, чим забезпечив допомогу 126-му і 95-му стрілецькою корпусам (38-ма армія) під час визволення міст Жори і Моравська-Острава.

За відвагу та героїзм в боях за звільнення Польщі і Чехословаччини 52-й стрілецький корпус під командуванням Бушева був нагороджений орденом Червоного Прапора.

У повоєнний час

У березні 1946 року направлений на навчання на Вищі академічні курси при Вищої військової академії ім. К. Є. Ворошилова, після закінчення яких у березні 1947 року призначений на посаду начальника відділу бойової та фізичної підготовки Уральського військового округу, в серпні 1949 року — на посаду командира 119-го гірськострілецької корпусу (Туркестанський військовий округ), в лютому 1951 — на посаду заступника командувача військами Сілезького військового округу, з грудня 1954 — на посаду начальника військової кафедри Казанського ветеринарного інституту.

З жовтня 1956 року у відставці. Помер 11 листопада 1969 року в місті Куйбишев.

Нагороди та відзнаки

  • Орден Леніна;
  • Чотири ордена Червоного Прапора;
  • Орден Богдана Хмельницького 1 ст.;
  • Орден Суворова 2 ст.;
  • Орден Кутузова 2 ст.;
  • Орден Вітчизняної війни 1 ст.;

Посилання

  • Nekropole
  • СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ БУШЕВ: БІОГРАФІЯ
  • Коллектив авторов. Великая Отечественная: Комкоры. Военный биографический словарь / Под общей редакцией М. Г. Вожакина. — М.; Жуковский: Кучково поле, 2006. — Т. 1. — С. 105—107. — ISBN 5-901679-08-3
  • E.J.Nalepa — «Oficerowie Armii Radzieckiej w Wojsku Polskim w latach 1943–1968», Wyd. WIH, Warszawa, 1995 r.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Siergiej Buszew is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Siergiej Buszew
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes