peoplepill id: olena-apchel
OA
Ukraine
3 views today
4 views this week
Olena Apchel
Ukrainian theatre director

Olena Apchel

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian theatre director
Places
Gender
Female
Place of birth
Novotroitske, Volnovakha Raion, Donetsk Oblast, Ukraine
Age
38 years
Education
Kharkiv State Academy of Culture
Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine
Employers
Kharkiv State Academy of Culture
Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine
36 Horodotska Street, Lviv
Lviv, Ukraine
(2017-2019)
(2020-)
The details (from wikipedia)

Biography

Апчел Олена Анатоліївна (нар. 5 жовтня 1986, Новотроїцьке, Волноваський район, Донецька область) — Кандидатка Мистецтвознавства (Докторка філософії/PhD), артивістка, режисерка, перформерка, викладачка, кураторка, драматургиня, арт-менеджерка, культурологиня, сценаристка, членкиня Спілки театральних діячів, членкиня ГО SEMA Ukraine. Активна учасниця Революції Гідності: Київського і Харківського Майданів, волонтерка.

Авторка низки наукових робіт, присвячених дослідженню сучасного театру, зокрема, документального, перформансу та критичного мистецтва. Авторка лекцій про театр та мистецтво перформансу, майстер-класів з режисури, акторської майстерності, сценічного руху, перформативних способів існування на сцені.

У своїй кураторській практиці цікавиться механізмами горизонтальних систем існування та управління інституціями культури. У режисерській практиці переважно працює з темами трансгенераційної спадщини, особистої та історичної травми, соціального насильства, через критичне мистецтво і проєктування альтернативних реальностей інструментами постдокументального і постдраматичного мистецтва.  

Освіта

Середню освіту здобула у Новотроїцькій загальноосвітній середній школі № 4 (1991—2004 рр).

З 2004 по 2009 навчалася у Харківській державній академії культури, на факультеті театрального, кіно та телемистецтва. Спеціальність — Режисура естради та масових заходів. Під час навчання була також режисеркою та акторкою студентського театру «Академія», та працювала у режисерсько-постановочних групах з підготовки та проведення міських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходів від Харківської обласної адміністрації та Харківської міської ради.

2009—2010 — навчалася у магістратурі Харківської державної академії культури та отримала науковий ступінь — Магістр театрального мистецтва.

2011—2014 — навчалася в аспірантурі Харківської державної академії культури. У 2014 році захистила дисертацію на тему «Документальний театр у контексті сучасної культури» під керівництвом професора З. І. Алфьорової (спеціальність 26.00.01 — теорія та історія культури, міждисциплінарна кафедра) і отримала науковий ступінь — Кандидат Мистецтвознавства (Доктор філософії/PhD).

2020—2021 — стала стипендіаткою Міжнародної стипендіальної програми імені Лейна Кіркланда [1]. Пройшла двосеместрове навчання та стажування у Варшавському університеті[2] і Театральна академія імені Александра Зельверовича[3], захистивши другу дисертацію, присвячену соціальним і супровідним програмам для критичного і політичного театрів.

Життєпис

2005—2013 — була режисеркою та акторкою Харківського авторського театру Котелок.

2008—2011 — співорганізаторка фестивалю недержавних театрів «Курбалесія» (м. Харків)

2009—2013 — сценаристка та помічниця головного режисера Палацу студентів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, (м. Харків)

2009—2014 — працювала головною режисеркою Центру підтримки та розвитку культури, туризму, фестивальних та конкурсних програм «ЛАУКАРАЗ»

2010—2015 — викладала у Харківській державній академії культури на факультеті театрального мистецтва, кафедра режисури. Теоретичні предмети: «Історія світового театру», «Історія українського театру», «Рецензійний семінар»; практичні предмети: «Режисура та акторська майстерність», «Режисура естради та масових свят».

2014 — у співавторстві з Ігорем Ключником, Марією Бораковською, Оксаню Черкашиною та Юлією Савченко створила у Харкові Школу акторської майстерності і перформативних мистецтв «ТЕСТО», де працювала як тренерка і режисерка до 2017 року.

2017 — у співавторстві з Артемом Вусиком, створює незалежний харківський професійний аматорський театр «Дуже Відомий Театр», в якому працювала як художня керівниця і режисерка.

2017—2019 — обіймала посаду головної режисерки Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки.

2019—2020 — співавторка концепції основної експозиції Першого Бараку Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», (Львів)

2019—2020 — працювала режисеркою і кураторкою Київського академічного театру «Золоті Ворота».

2021—2022 — обіймала посаду керівниці відділу соціальних проектів Міжнародного центру культури Nowy Teatr[4], (Польща, Варшава).

З 2022 — членкиня Громадської організації проти насильства та безкарності у війні SEMA Ukraine — об'єднання українських жінок з 2019 року, які постраждали через сексуальне та гендерно-обумовлене насильство (СГОН) внаслідок збройної агресії росії проти України і мають активну громадянську позицію.

2022—2023 — співдиректорка німецького театрального фестивалю Theatertreffen (Berliner Festspiele)[5], разом з Joanna Nuckowska, Marta Hewelt, Carolin Hochleichter, (Німеччина, Берлін).

2020—2024 рр. — учасниця і експертка круглих столів, дискусій, конференції, самітів, семінарів, акцій, протестів в Польщі, Німеччині, Франції, Чехії, Литві, Естонії, Франції, Іспанії, присвячених викликам і наслідкам війни росії проти України.

Режисерські роботи (театр і перформанс)

2008 — вистава «Човняр» за Анною Яблонською.

Вистава отримала приз критики «За цікаву режисуру» на VI Фестивалі недержавних театрів «Курбалесія», (Харків).

2009 — вистава «Мій перший чоловік» за Оленою Ісаєвою.

Вистава отримала приз «За найкращу режисуру» на VII Фестивалі недержавних театрів «Курбалесія», (Харків).

2015 — перформанс «Важливе On/Off» (у співавторстві з Оксаною Черкашиною), (Харків).

2015 — перформанс «Люди. 46» (у співавторстві з Ігорем Ключником, Марією Бораковською, Оксаною Черкашиною), (Харків).

2016 — перформативна інсталяція «GamePlay» в рамках 24-годинного арт-проекту DŁUGI OBIEG / LONG CYCLE в Stary Theater (у співавторстві з Марчіном Цецко), (Польща, Краків).

2016 — соціально-театральний проект-дослідження зон толерантності міжрелігійного діалогу в сучасному соціумі. Підсумком дослідження став перформанс «Опоситорум» Шляхи/Перетини Простір першого Центру сучасного мистецтва ЄрміловЦентр, (Харків).

2016 — перформанс «365»(у співавторстві з Ігорем Ключником, Марією Бораковською, Олександром Кривошеєвим, Ольгою Спащенко), (Харків).

2016 — перформативна вистава «Молоток у роті» за творами Даниїла Хармса (у співавторстві з Артемом Вусиком), (Харків).

2016 — вуличний перформанс-акція «Бережи свій сад» (у співавторстві з Ігорем Ключником, Марією Бораковською, Олександром Кривошеєвим, Ольгою Спащенко, Ніною Хіжною, Андрієм Ванєєвим, Артемом Вусиком), (Івано-Франківськ).

2017 — вистава «Шахтарі-художники» за п'єсою Лі Голла. Проєкт створено на базі театру ТАМіЯ, за підтримки British Council in Ukraine, спільно з Харківським театром для дітей і юнацтва, за участю Minin project (у співавторстві з Оленою Авдєєвою, Вікторією Захарченко, Юрієм Штайдою, Анною Брагіною), (Харків).

2017 — перформанс «Термін придатності до 28.04.2017» (у співавторстві з Ігорем Ключником, Марією Бораковською), (Харків).

2017 — перформанс «Напівпорожні/Напівповні» (у співавторстві з Олександром Кривошеєвим та Ольгою Спащенко), (Харків).

2017 — «Перформанс №Я» (у співавторстві з Ігорем Ключником, Андрієм Ванєєвим, Олександром Кривошеєвим, Ольгою Спащенко), (м. Харків)

2017 — вистава для всієї родини «Різдвяна історія». Інсценізація у співавтостві з Оксаною Данчук за повістю Ч. Діккенса «Різдвяна пісня в прозі». Львівський академічний драматичний театр ім. Л. Українки, (Львів).

2017 — вистава «Сімейна», на базі Незалежного харківського професійного аматорського театру «Дуже відомий театр» (у співавторстві з Артемом Вусиком), (Харків).

2018 — короткометражний документальний фільм Перта Армяновського «Гірчиця в садах»: Сіра зона пам'яті, про спробу повернення до дому, який змінився вже назавжди, в якому Олена Апчел є головною героїнею та співавторкою.

Фільм «Гірчиця в садах» переміг у номінації DOCU/КОРОТКО, отримав спеціальну відзнаку міжнародного журі, а також нагороду Андрія Матросова на Docudays UA (2018) та головну нагороду на II Бієнале молодого мистецтва (2019).

2018 — постдокументальна вистава «Горизонт 200», яка стала підсумком міждисциплінарного дослідження теми шахтарства в Україні. Олена Апчел є режисеркою вистави, авторкою пісень, разом з Олександрою Малацковською — співавторкою музики, з Оксаною Данчук — співавторкою драматургії, з Олексієм Хорошко — співавторкою сценографії, з Діаною Янчук — співавторкою костюмів.

Постановка здійснена за підтримки Українського культурного фонду в рамках «Остання неділя серпня — міждисциплінарний проект через призму шахтарства», в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження», Мистецькою Майстернею «Драбина», Мистецькою радою «Діалог», Львівською міською радою.
Вистава потрапила у лонг-лист ІІ Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» від Національної спілки театральних діячів України в номінації «Краща пошуково-експерементальна вистава»
Також вистава була представлена на театрально-урбаністичному фестивалі Parade-fest у місті Харків
У 2020 році постдокументальна п'єса «Горизонт 200» перемогла у Конкурсі сучасної української драми в рамках реалізації Програми промоції української драматургії Transmission.UA (Український інститут) і була перекладена на німецьку мову Лідією Нагель.

2019 — вистава «Więzi»/«Пов'язь» на підставі власних автобіографічних свідчень і щоденників. Драматургія у свівавторстві з Ярославом Муравським і Михалом Бушевічем. Teatrze Wybrzeże/Театр Вебжеже (Польща, м. Гданськ).

Вистава отримала приз за «Найкращий режисерський дебют» на Фестивалі Прапрем'єр «Не/Присутні» / Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy «Nie/Obecny» (Польща, м. Бидгощ): Також вистава «Więzi» взяла участь у XIII Зустрічах Театральних «Близькі Незнайомі» / Spotkania Teatralne «Bliscy Nieznajomi» (Польща, м. Познань).

2019 — перформативне читання п'єси «Нюрнберг» Войцеха Томчика в перекладі Лариси Андрієвської за підтримки Польського Інституту у Києві, Львівський академічний драматичний театр ім. Л. Українки (м. Львів)

2020 — вистава «Родина патологоанатома Людмили» (драматургія у співавторстві з Павлом Ар'є), Київський академічний театр «Золоті ворота»

Вистава потрапила у лонг-лист IV Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» від Національної спілки театральних діячів України в номінації «Найкраща вистава камерної сцени».

2020 — всеукраїнський документальний медіа-проєкт «МИ» на основі реальних історій під час пандемії COVID-19, створенний у співавторстві із Сашком Брамою.

2020 — перформативне читання п'єси «Людина-подушка» Мартіна МакДона у Київському Малому театрі під час видавничо-театральної серії подій «Книжка на сцені».

2021 — аудіо-прогулянка «Звук безпечного дотику» Дотик. Безпека. Українська драматургія. Цей інтервактивний перформативно-урбаністичний проєкт про екзистенційну та світоглядну трансформацію, спричинену пандемією, реалізовано у співпраці з Українським інститутом у Києві та муніципалітетом Вроцлава під почесним патронатом мера Вроцлава Яцека Сутрика (Польща, м. Вроцлав).

Також аудіо-прогулянка стала частиною проєкту Інституту театру ім. Збіґнєва Рашевського та Лабораторії транскультурних досліджень театру і драми у посткомуністичній Європі «І знову пролог? Посттравматична драма і театр у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі у світлі системної трансформації (1989/1991-2020)».

2021 — короткометражний фільм Поліни Бєляєвої «Marzanna» , в якому Олена Апчел є головною героїнею та співавторкою (Польща, м. Варшава).

2021 — вистава «Kreszany»/«Крешани». Драматургія вистави створена у співавторстві з Ольгою Мацюпою та і Wojtkiem Zrałek-Kossakowskim. Teatr Zagłębia / Заглембя w Sosnowcu (Польща, м. Сосновець). Прем'єра вистави відбулася на Міжнародному театральному фестивалі «Божественна комедія» / «Boska Komedia», організованому Краківським театром «Łaźnia Nowa»

У 2023 році вистава «Kreszany» була представлена на Malta Festiwal у м. Познань
Виставу «Kreszany» було номіновано до 28-го Національного конкурсу польського сучасного мистецтва.

2022 — авторка короткометражного фільму «Jakie czasy tworzą mnie» (текст: Paweł Banaszczyk, виконавець головної ролі: Maciej «Gąsiu» Gośniowski) (Польща, м. Варшава).

2022 — співавторка групової п'єси про потойбічну декомунізацію «Наркомати», (у співавторстві з Олег Каданов, Анастасія Косодій, Юрій Андрухович, Юля Гончар, Ніна Захоженко, Наталка Блок, Остап Українець, Ден Гуменний, Ігор Білиць, Максим Курочкін, Павло Юров, Андрій Ульяненко), Харківський театр «Публіцист»

2022 — соціальний проект «Słownik (Vocabulary_Словарь_Словник). Відкритий стіл про міграцію», створений у співавторстві та реалізований у співкураторстві з Юлією Крівіч. Міжнародний центр культури «Nowy Teatr» (Польща, м. Варшава)

2022 — соціальний проект для людей з досвідом міграції «NOWI SĄSIEDZI / НОВІ СУСІДИ», створений у співавторстві та реалізований у співкураторстві з Хеленою Шьвєгоцкою. Міжнародний центр культури «Nowy Teatr» (Польща, м. Варшава)

2023 — церемонія відкриття Представництва Українського інституту в Німеччині, Берлінський культурний центр Kulturbrauerei (Німеччина, м. Берлін)

2023 — сценічне читання тексту Катерини Пєнькової «Варвари цибулевої масті» в рамках проєкту «While History Writes Itself» / «Поки історія пише себе», Maxim Gorki Theater (Німеччина, м. Берлін)

2024 — поетичний вечір-концерт Сергія Жадана "Усі вірші", Київський Палац Спорту

Кураторські роботи, фестивальна діяльність, участь у мистецьких лабораторіях та стажування

Учасниця програм лабораторій та дискусій різних фестивалів сучасного мистецтва: Мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «GogolFest», «Тиждень актуальної п'єси», «Лабораторія Сучасної драматургії» в ЦСМ «Дах», «ДрамПортал» в КАМТМ «Сузір'я» (м. Київ), фестиваль сучасної драматургії «Драма UA» (м. Львів), Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» (м. Херсон), Міжнародний фестиваль античного мистецтва «Боспорські агони» (АРКрим), мульти-фестивалб «5 Озер» (Харківська обл.), Лабораторія практиків документального театру «Свідок на сцені» в рамках програми «Маска Плюс» театрального фестивалю «Золота маска» (м. Москва), Фреш-фестиваль сучасного театру «Я і Села Брук», Фестиваль-лабораторія «АртТЮЗарТ» (м. Харків), Kaliskie Spotkania Teatralne (м. Каліш), Festiwal Konfrontacje Teatralne (м. Люблін), Міжнародний театраьний фестиваль «Boska Komedia» (м. Краків), Театральні Зустрічі «Bliscy Nieznajomi» (м. Познань), Театрально-урбаністичний фестиваль Parade-fest (м. Харків), шоукейс «Generation After» (м. Варшава), Міжнародний театральний фестиваль «Nowa Europa» (м. Варшава), Malta Festiwal (м. Познань), «Nebenan / Поруч», Independent Art from Ukraine (м. Дрезден), Міжнародний фестиваль Athens Epidaurus Festival (м. Афіни), та багато інших.

Співрежисерка, співавторка та кураторка міських, регіональних, всеукраїнських, міжнародних фестивалів, концертів та інших заходів.


 — З 2009 по 2013 як сценаристка і режисерка Палацу студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого втілила
  • Міжнародний фестиваль фантастики Зоряний міст у 2009, 2010, 2012 роках,
  • Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль Дитятко у 2010 та 2012 роках,
  • Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Харківський бузок у 2012 та 2013 роках, та інші.


 — З 2008 року по 2014 рік реалізувала низку фестивалів і конкурсів у статусі головної режисерки Центру підтримки та розвитку культури, туризму, фестивальних та конкурсних програм «ЛАУКАРАЗ»


- З 2009 по 2012 рр. була арт-директоркою, сценаристкою та режисеркою студії пісочної анімації Дар'ї Пушанкіної «Перший Промінь» (м .Харків) 
- В 2011 р. працювала арт-директоркою Туристичної компанії «S-TRAVEL» (м. Харків) 
- В 2014-2015 рр. – як співавторка створювала інтелектуально-ігровий проєкт «Quest Dom» (м. Харків) 


 — 2014—2015 учасниця освітніх проектів EEPAP (East European Performing Arts Platform), Міжнародна лабораторія для режисерів і драматургів «DESANT» від східно-європейської асоціації перформативних практик
  • Міжнародна літня школа «Режисер — драматург — „dramaturge“: Формування ідеї» / «Director-playwright-dramaturg: creating the message». Спільний проєкт з Громадською організацією «Театральна платформа». (м. Київ / с. Плюти)
  • Міжнародні театральні майстер-класи «Навіщо думати?» / «Why do we need to think?». Спільний проект з Першою сценою сучасної драматургії «Драма.UA». (м. Львів)
  • Міжнародна літня театральна лабораторія «Герой. Героїня. Геройство» / «A Hero. A Heroine. Heroism». Спільний проект з «Театром порозуміння: дискусійна платформа Півдня України на базі документального театру» (Херсонське обласне відділення Соціологічної асоціації України/ХОО САУ). (с. Геройске — с. Покровка — м. Херсон)
  • Міжнародна театральна лабораторія «Тиск — пригнічення — емансіпація» / «Pressure — oppression — emancipation». Проєкт реалізовано в рамках міжнародного фестивалю Театральні Конфронтації / Konfrontacje Teatralne, за співпрацею Люблінського Центру Культури. (м. Люблін)
  • Міжнародна театральна лабораторія «Повторення» / «Repeating». Спільний проект з ГО «Творче об'єднання Art-Тема» (м. Прилуки), двір Тарновських, с. Качанівка (Чернігівська область).


- 2016 учасниця Польсько-українського перформативного проекту «Мапи страху/Мапи ідентичності» / «Maps of Fear/Maps of Identity» (Організатор: Об'єднання практиків культури / Stowarzyszenie Praktyków Kultury (SPK) (м. Варшава). Спільно з Міністерством культури і національної спадщини Республіки Польща та EEPAP (East European Performing Arts Platform) (м. Львів-Харків) 
- 2016 учасниця міжнародного драматургічного проекту «Time Capsule» (Організатор: Йоана Класс, Інститут Адама Міцкевіча (Adam Mickiewicz Institute) за підтримки Варшавскої Bauhaus Foundation і Варшавського простору художнього інкубатора «Curie City» (Польща, м. Вроцлав) 
- 2016 — стажування в Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (Польща, м. Варшава) 
- 2016 — стажування в Teatr im. Ludwika Solskiego (Польща, м. Тарнув). Консультантка режисерсько-постановочної групи вистави «Лабіринти. Бог. Честь. Еміграція» 
- 2016-2019 — стажування в Teatr Wybrzeże (Польща, м. Гданськ) 
- 2016 — співкураторка події DZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI від організації Товариство Друзів України / Towarzystwо Przyjaciуł Ukrainy w Warszawie, Будинок Культури / Domu Kultury Śrуdmieście (м. Варшава). 
- 2019 — авторка і співорганізаторка всеукраїнської мистецько-театральної події «Театральні вихідні» (м. Львів) 
- 2020 — учасниця та співкоординаторка проєкту-лабораторії, націленої на дослідження творчого потенціалу обмежень, які виникли у театрі у зв’язку з пандемією COVID-19: «Безпечний театр: лабораторія нових правил гри». На базі Parade-fest та незалежного театру «Нєфть» (м. Харків) 
- 2023 — авторка і кураторка трансдисциплінарної програми 10 зустрічей|10 Treffen в рамках театрального фестивалю Theatertreffen (Berliner Festspiele), дві з яких «Responsibility Treffen» і «Herstory Treffen» були присвячені Україні, завдяки партнерській підтримці Федерального агентства з питань громадянської освіти/Bundeszentrale für politische Bildung/bpb. (Німеччина, м. Берлін). Відповідно, під час десятиденної програми фестивалю за кураторством Олени Апчел, було представлено
  • 7 перформансів: «Bunker Cabaret» (Hooligan Art Community), «Cyber Elf» (Magda Szpecht), «PUTINPROZESS» (Theater Der Keller), «ЛЮТИЙ | FebrUaRY» (Театр Варта), «Czuję do Ciebie miętę» (Театр Zagłębie), «Odbicia» (Anna Steller), «Living Canvas» (Cultural Workers Studio)
  • 2 відео-інсталяції «Узбережжя» (Микола Рідний), «24.RECONSTRUCTION» (Любов Слюсарева)
  • презентовано виставку воєнного плакату «Poster exhibition — War on distance», створену у співпраці з Українським Інститутом
  • проведено 4 публічні мистецько-політичні дискусії: «Postcolonialism in Ukrainian Culture», «Legacy of appropriation», «Struggle for Existing and Solidarity», «Women at War»
- 2023 — експертка Афінського Фестивалю «Athens Epidaurus Festival», в рамках шоукейсу сучасного грецького перформативного мистецтва «grape – Greek Agora of Performance» (Греція, м. Афіни) 

Дослідницька, лекторська і модераторська діяльність

2009 р. — авторка дискусії «Вербатім як спосіб пошуку форми театральної мови». В рамках експериментальної роботи VII фестивалю недержавних театрів «Курбалесія» (м. Харків).

2014 р. — авторка дискусійної платформи «Фундаментація. Моральні наративи і самоорганізація» в рамках громадянського руху за оптимізацію сучасного соціально-культурного простору.

2015 р. — театральний тренінг «00:00» (перехід через часовий рубіж, рівний переродження), в рамках фестивалю-лабораторії «АртТЮЗарТ», програма «Ночі з АртТЮЗарт», (у співавторстві з Розою Саркісян).

2015 р. — психофізичний акторський динамічний тренінг «В очі» — занурення в дефіцитні стану, , в рамках Фреш-фестивалю сучасного театру «Я і Села Брук», простір першого Центру сучасного мистецтва ЕрміловЦентр, (у співавторстві з Розою Саркісян)

2015—2019 р. — акторський-режисерський інтенсив «Цілісний перформер», акторський-режисерський інтенсив «Весняне пробудження», акторсько-драматургічний інтенсив «Авторський театр та театр Абсурду», акторський інтенсив про перформативні практики роботи актора з субособистостями «Багато мене» на базі Школи акторської майстерності «ТЕСТО» та інші.

2016 р. — авторка циклу лекцій про історію театру в рамках освітнього проекту «art classes» \ Театр. Музика. Архітектура в кіно в незалежній галереї сучасного мистецтва COME IN (м. Харків)

2017 р. — модераторка і лекторка першої відкритої дискусійної зустрічі фреш-фестивалю «Я і Села Брук» — «Хто кому хто. Українські театри» (м. Харків)

2017 р. — авторка відео-лекції «Про перформанс» (Незалежна галерея сучасного мистецтва COME IN, м. Харків).

2018 р. — авторка публічної лекції «Місце перформансу у контексті модерної культури другої пол. XX — поч. XXI ст.» на Franko Art Fest Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів).

2019 р. — авторка відкритої лекцій: «Перформанс: Любити/Не Любити. Витоки і розвиток перформансу у світовому контексті», в рамках освітньої програми з сучасного театру «the black box», Jam Factory Art Center (м. Львів)

2019 р. — авторка лекції «Критичне мислення і плюралістична метапозиція як фундаментальний базис сучасного митця», в рамках інтенсивного освітнього курсу для спеціалістів у сфері кіно та телебачення Сінема Хаб (м. Харків)

2019 р. — авторка лекції-презентації «Особливості практики інклюзивного театру в Польщі та Україні», в рамках соціально-мистецького проекту національної співпраці «Простір можливостей» (м. Полтава)

2019 р. — авторка акторсько-режисерської лабораторії «Техніки та інструменти театру соціальної дії», Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка (м. Івано-Франківськ)

2020 р. — тренерка онлайн-марафону, присвяченого адаптативним мистецьким практикам під час карантину від Школи акторської майстерності «ТЕСТО»

2020 р. — лекторка проєкту про документальне мистецтво для підлітків з усієї Україні у проєкті «Осінь на Плутоні 2.0» по створенню короткометражних документальних фільмів про своїх дідусів та бабусь.

2020 р. — учасниця і експертка Міжнародної наукової онлайн-конференції «Глобальні виклики. Досвід Центральної та Східної Європи». Тема доповіді «Критичне мистецтво та культурно-цивілізаційна трансформація». Науково-дослідницький центр «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» Національного університету «Острозька академія». Науково коло докторантів «Ucrainica», (Польща).

2020 р. — учасниця, експертка і авторка панельної дискусії «Тіло / Пам'ять / Історія» / «Ciało / Pamięć / Historia», в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Ретроспективи 2020» / «Retroperspektywy 2020». Театр CHOREA / Fabryka Sztuki (м. Лодзь)

2021 р. — авторка відкритої лекції «Екологічний діалог поколінь в театрі» в рамках проєкту «Генераторія» від театру «Нафта» (м. Харків)

2021 р. — авторка лекції-презентації «Документальний та постдокументальний театр. Ознаки трансформації» в рамках онлайн фестивалю «Театр на кордонах» 2021 «Сила особистих історій для соціальних змін»

2021 p. — учасниця та експертка вебінару «Насильство: старі/нові травми» в рамках проекту «І знову пролог? Посттравматична драма і театр у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі…»/ «I znów prolog? Posttraumatyczny dramat i teatr w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej…» (Польща, м. Вроцлав)

2022 p. — учасниця та експертка публічної дискусії, присвяченій наслідкам повномасштабного вторгнення російських військ в Україну на восьмому році війни Росії проти України, в рамках 59 театрального дискусійного клубу, присвяченого виставі «Więzi» (Польща, м. Гданськ).

2022 p. — учасниця та експертка публічної дискусії «Języczni. Co język robi naszej głowie» / «Мовні. Що мова робить з нашими головами», з Jagoda Ratajczak та Justyna Suchecka в рамках події Targi Książki w Warszawie 2022 (Польща, м. Варшава)

2022 p. — співорганізаторка події «Великодній сніданок» разом з Українським Домом у Варшаві та Фондом «Наш вибір», Nowy Teatr (Польща, м. Варшава)

2022 p. — експертка публічної дискусії в рамках XIV Польського Жіночого Конгресу «Moc Jest w Nas! Kobiety na rzecz pokoju, równości, klimatu i demokracji» (Польща, м. Вроцлав).

2022 p. — спікерка VIII Бельгійського Жіночого Конгресу в Європарламенті міста Брюссель, присвяченого феміністичній Україні: «Феміністична Україна: нове геополітичне сестринство» (Бельгія, м. Брюссель)

2022 p. — кураторка події «Charków 2022», присвяченій Харкову і руйнації, якої зазнало місто з початку повномасштабного вторгнення на восьмому році війни росії проти України, Dom Spotkań z Historią (DSH) (м. Варшава)

2023 р. — учасниця і експертка публічної дискусії «Ukraina i Europa wzajemne zbliżenia, różne perspektywy widzenia» / «Взаємне зближення України та Європи, різні перспективи» в рамках освітніх проєктів UTP (Університет трьох поколінь) при Humbolt University у Берліні, у співпраці з European Viadrina University, за підтримки Польсько-німецького наукового фонду, Федерального культурного фонду BKM, Фонду польсько-німецької співпраці

2023 р. — авторка лекції-презентації «Values, Independence, Identity — Transformations of Ukrainian performing arts through revolutions and war» / «Цінності, незалежність, ідентичність — трансформації українського виконавського мистецтва через революції та війну» в рамках фестивалю «Nebenan / Поруч», Independent Art from Ukraine / Незалежне мистецтво з України. HELLERAU — European Centre for the Arts (Німеччина, м. Дрезден)

2023 р. — учасниця публічної дискусії «Говорити інакше. Як змінювати повідомлення з плином часу» в рамках ІІІ Конгресу Культури «UKRAINE! UNMUTED: Україна бере голос» (м. Львів)

2023 р. — учасниця публічної дискусії «Соціальна роль та вплив театру під час військових дій на громадян України» в рамках VI Міжнародного театрального конгресу «Театр крокує Європою. Театр. Війна» (м. Київ)

2023 р. — учасниця і експертка публічної панельній дискусії про жертв війни та відшкодування за скоєні воєнні злочини «Victims of War — Reparations for War Crimes Committed», з виступом від імені громадської організації SEMA Ukraine в рамках міжнародного саміту W4UA/World For Ukraine Summit (Польща, м. Жешув).

2023 р. — Учасниця і експертка у складі громадської організації SEMA Ukraine проекту-тренінгу «Перша психологічна допомога, травмо-інформований підхід при виявленні випадків та психологічному супроводі постраждалих від пов'язаного з війною насильства, зокрема гендерно зумовленого/сексуального» (м. Ужгород)

2023 р. — Експертка майстеркласу «Journalism — Darfur Trauma Approach and Murad Code / reporting sexual violence» / «Журналістика — Дарфурський травматичний підхід і Кодекс Мурад / повідомлення про сексуальне насильство», від імені громадської організації SEMA Ukraine, в рамках Першої міжнародної конференції Польського центру допомоги вцілілим в наслідок катувань / First International Conference of the Polish Center for Torture Survivors (Польща, м. Лешно)

2023 р. — авторка лекції-презентації «Соціально відповідальне перформативне мистецтво. Чому так, чому ні. Розмова з Апчел» у рамках освітньо-дослідницького проєкту «НАФТАЛАБ» від театру «Нафта» (м. Харків)

2023 р. — експертка дискусії «Театр поза сценою. Вихід за межі» в рамках проєкту від Харківського ЛітМузею «П'яти Харків. Війна. Театр дій» (м. Харків)

Наукові публікації

  1. Документальний театр у контексті сучасної культури. — Дисертація канд. мистецтвознавства: 26.00.01, Харків. держ. акад. культури. — Харків, 2014.
  2. Апчел О. А. Вплив елементів «Театру. Doc» на сучасний театр масових дій / О. А. Апчел // Культура та інформаційне суспільство XXI століття: матеріали всеукр. наук.-теорет. конф. молодих учених, 24-25 квітня 2008 р. — Х. : ХДАК, 2008. — С. 204—205.
  3. Апчел О. А. Документальність у театрі як пошук нової мови спілкування з глядачем у сучасній експериментальній режисурі / О. А. Апчел // Культура та інформаційне суспільство XXI століття: матеріали всеукр. наук.-теорет. конф. молодих учених, 23-24 квітня 2009 р. — Х. : ХДАК, 2009. — С. 191.
  4. Апчел О. А. Особливості тем і художні принципи документального театру / О. А. Апчел // Вісник Харківської держ. акад. дизайну і мистецтв: зб. наук. пр. / за ред.. Даниленка В. Я. — Х. : ХДАМ, 2011. — № 4. — С. 178—182. (Серія «Мистецтвознавство»)
  5. Апчел О. А. Документальний театр у театральній культурі пострадянського простору, зокрема сучасної України / О. А. Апчел // Культура України: зб. наук. пр. / Харків. держ. акад. культури. — Х. : ХДАК. — Вип. 33. — 2011. — С. 213—222.
  6. Апчел О. А. Перші прояви документального театру у творчості Ервіна Піскатора / О. А. Апчел // Сучасна освіта і наука в Україні: традиції та новації: матеріали XI всеукраїнської науково-практичної заочної конференції, 27-29 жовтня 2011 р. / Всеукраїнське громадське об'єднання «Нова Освіта» — Х. : 2011. — С. 68-70.
  7. Апчел О. А. «Нова драма» — головне джерело матеріалу сучасного документального театру / О. А. Апчел // Культура та інформаційне суспільство XXI століття: матеріали всеукр. наук.-теорет. конф. молодих учених, 21-22 квітня 2011 р. — Х. : ХДАК, 2011. — С. 147.
  8. Апчел О. А. Розвиток документального театру в СРСР / О. А. Апчел // Наука и прогресс: материалы Междунар. науч. конф ., 26 янв. 2012. — К. : НАИРИ, 2012. — С. 26-31.
  9. Апчел О. А. Використання елементів документального театру на шляху до формування соціально-національної самоідентифікації / О. А. Апчел // Культура та інформаційне суспільство XXI століття: матеріали всеукр. наук.-теорет. конф. молодих учених, 19-20 квітня 2012 р. — Х. : ХДАК, 2012. — С. 237.
  10. Апчел О. А. Документальний театр у сучасній експериментальній театральній режисурі / О. А. Апчел // Rozwoj nauk humanistycznych: materialy miedzynarodowej naukowi-praktycznej konferencji (27.02.2012-29.02.2012). — Poznań : Sp. Z o. o. Diamond trading tour, 2012. — Czesc 1. — S. 59-61.
  11. Апчел Е. А. Документальность в современном театре массовых форм / Е. А. Апчел // Праздничная культура России: традиции и современность: материалы всеросс. с международ. участ. научно-практич. конф. 15-16 марта 2012 / Орловский гос. ин-т. искусств и культуры. — Орел: Горизонт, 2012. — С. 67-70.
  12. Апчел О. А. Передумови і виникнення радянського документального театру у XX ст. / О. А. Апчел // Культура України: зб. наук. пр. / Харків. держ. акад. культури. — Х. : ХДАК. — Вип. 37. — 2012. — С. 203—214.
  13. Апчел О. А. Документальний театр як вид сучасної постдраматичної театральної культури / О. А. Апчел // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку: зб. наук. праць: наук. зап. Рівненського державного гуманітарного університету. У 2-х т. — Рівне: РДГУ — Вип. 18. — 2012. — Т. 1. — С. 199—244.
  14. Апчел О. А. Посткласичні тенденції взаємодії культури, соціуму та мистецтва на прикладі документального театру / О. А. Апчел // Культура та інформаційне суспільство XXI століття: матеріали всеукр. наук.-теорет. конф. молодих учених, 18-19 квітня 2013 р. — Х. : ХДАК, 2013. — С. 9-10.
  15. Апчел О. А. Читання як особлива художня форма презентація текстів в документальному театрі / Actual problems of science and education: materials of the ninth international research and practice conference, 20-21 January 2013 / Scientific journal «Aspect» . — Donetsk: «Tsyfrovaya tipografia» Ltd, 2013. — S. 6-8.
  16. Апчел О. А. Вплив сучасної процесуальної художньої культури на принципи документального театру / О. А. Апчел // Teoretyczne i praktyczne innowacje naukowe: zbior raportow naukowych (29.01.2013 — 31.01.2013). — Krakow: Sp. Z o. o. Diamond trading tour, 2013. — Czesc 1. — Str. 66-69.
  17. Апчел О. А. Трансформація художніх принципів класичного театру в експериментах сучасного документального театру / О. А. Апчел // Хореографічна та театральна культура України: педагогічні та мистецькі виміри: матеріали всеукр. наук.-практич. конф., 18-19 квітня 2013 р. — К. : КНУКіМ, 2013. — С. 55-59.
  18. Апчел О. А. Міждисциплінарний характер дослідження документального театру як явища сучасної культури / О. А. Апчел // Художня культура. Актуальні проблеми / Ін-т проблем сучас. мистец. НАМ України. — К. : Фенікс. — Вип. 9. — 2013. — С. 123—131.
  19. Апчел Е. А. Процессуальность художественных принципов и форм современного документального театра / Е. А. Апчел // Наука. Искусство. Культура: научный рецензируемый журнал / Белгородский государственный институт искусств и культуры . — Белгород: БГИКИ. — Вип. 2. — 2013. — С. 125-13.
  20. Apczel O. Społeczne i edukacyjne projekty towarzyszące w teatrze. Nowoczesne praktyki teatru interkulturowego i sztuk performatywnych w wybranych teatrach w Warszawie / Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza — Warszawa, 2021
  21. Apczel O. …pamiętam, że zapytano mnie o ukraiński teatr i o to, jak został zmieniony przez wojnę / O.A.Apczel // e-teatr.pl
  22. Апчел О. А. Про український театр і про те, як його змінила війна / О. А. Апчел // Лівий Берег _ LB.ua
  23. Apchel O. Transformationen der zeitgenössischen darstellenden Kunst in der Ukraine durch Revolution und Krieg / O.Apchel // Theater heute 1/2024

Інртерв'ю

o «Кочівники українського театру: між Львовом та Харковом». 23.01.2018. Марина Верещака / «Люк»

o "Апчел і Саркісян: «Ми навіть не будемо повертати гроші за квитки». 13.07.2018. Євгенія Нестерович / Zbruc

o «Чи існує безпечне творче середовище?» 19.03.2019. Маргарита Підлужна / Zbruc

o «Без „плюсів“ і драми». 31.03.2020. Олександра Зубрихіна / Zbruc

o «Ukraińskie artystki: Krzyczymy o wojnie». 07.03.2022. Michał Centkowski / Vogue Polska

o «Gniew Ukrainki. „Unia Europejska demonstruje, że jest fejkiem“». 11.03.2022. Barbara Kwiatkowska / Wirtualna Polska Holding S.A.

o «Oczywiście, że Rosjanie odejdą. Zwyciężymy, tylko jakim strasznym kosztem». 15.05.2022. Sławomir Zagórski / OKO.press

o «Każda Ukrainka ma swój front, na którym dokonuje wyczynów. Dla wielu z nich jest to front wojenny» 25.06.2022. Arkadiusz Gruszczyński / Wysokieobcasy

o «Wojna i sztuka. Olena Apczel w Radiu Kraków Kultura». 24.08.2022. Justyna Nowicka / Radiо Kraków Kultura

o «Feministyczna Ukraina — rozmowa z Oleną Apczel». 16.11.2022. Anna Kiejna / Gazetka

o «Wojna oczami Oleny Apczel». 10.07.2023. Joanna Tarasińska / Instytut im. Jerzego Grotowskiego

o «Smashing Wor(l)ds Podcast: W Ukrainie» 01.05.2023 / The Other Space Foundation

o «Я злюсь на тих, для кого війна триває два роки. Водночас радію, бо вісім років вони дихали вільним повітрям» 18.12.2023. Наталія Жуковська / Sestry

o «Jestem zła na tych, dla których wojna trwa „już dwa lata“. Jednocześnie jestem szczęśliwa, ponieważ od ośmiu lat oddychają wolnym powietrzem» 18.12.2023. Natalia Żukowska / Sestry

Посиланя

  1. сайт театру (ua) . google. 11 червня 2014. Архів оригіналу за 4 квітня 2018. Процитовано 2018-1-17.
  2. сайт театру (ua) . Google. 03 квітня 2018. Архів оригіналу за 4 квітня 2018. Процитовано 2018-1-17.
  3. Выпускная вечеринка, Декабрь 2016 (ua) . вечеринка. 11 червня 2014. Процитовано 2018-1-17.
  4. Выпускная вечеринка, Апрель 2016 (ua) . выпускной. 11 червня 2014. Процитовано 2018-1-17.
  5. Школа актерского мастерства ТЕСТО (ua) . школа ТЕСТО. 15 серпня 2015. Архів оригіналу за 4 квітня 2018. Процитовано 2018-1-17.
  6. Дуже Відомий Театр (ua) . ОИТ. 10 ,thtpyz 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  7. Поповнення в команді театру Лесі (ua) . http://teatrlesi.lviv.ua/. 12 вересня 2017. Архів оригіналу за 1 квітня 2018. Процитовано 2018-1-17.
  8. Приглашение на performance «Важное Оn/Off» - школа актерского мастерства "ТЕСТО" (ua) . YouTube. 11 червня 2014. Архів оригіналу за 23 липня 2021. Процитовано 2018-1-17.
  9. Второй авторский курс (ua) . важное. 11 червня 2014. Процитовано 2018-1-17.
  10. Приглашение на performance «ЛЮДИ.46» (ua) . YouTube. 12 грудня 2015. Процитовано 2018-1-17.
  11. Перформанс «Люди.46». Школа актерского мастерства «ТЕСТО» (ua) . YouTube. 07 лютого 2016. Процитовано 2018-1-17.
  12. ОПОСИТОРУМ/OPOSITORUM. Перформанс/Performance. Елена Апчел/Olena Apchel (ua) . OPOSITORUM. 07 листопада 2018. Процитовано 6 грудня 2019.
  13. Перфоманс «Опоситоріум» відкидає міжрелігійні стереотипи (ua) . ОПОСИТОРУМ. 07 листопада 2018. Архів оригіналу за 4 липня 2017. Процитовано 6 грудня 2019.
  14. Приглашение на перформанс "365" (ua) . 365 перформанс. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  15. Перформанс "Молоток во рту", 2016г (ua) . молоток во рту. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  16. Приглашение на перформанс "Молоток во рту" (ua) . молоток. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  17. Третий авторский курс, выпуск Декабрь 2016 (ua) . курс 3. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  18. Уличная акция в Ивано-Франковске, 2016г (ua) . сад. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  19. сайт театру (ua) . youтube. 03 березня 2018. Процитовано 2018-1-17.
  20. Перформанс "Наполовину пустые/наполовину полные", 2017г (ua) . наполовину. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  21. Приглашение на перформанс "№Я" (ua) . я. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  22. Приглашение на перформанс "№Я" v.2 (ua) . номер я. 30 жовтня 2017. Процитовано 9 грудня 2019.
  23. НА СЦЕНІ ТЕАТРУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ ВЖЕ ТВОРЯТЬ РІЗДВЯНУ ІСТОРІЮ (ua) . youtube . 13 червня 2019. Архів оригіналу за 4 грудня 2017. Процитовано 6 грудня 2019.
  24. У Львові поставили «Різдвяну історію» Діккенса для родинного перегляду (ua) . rizdvyana istoriya . 04 грудня 2017. Архів оригіналу за 15 квітня 2018. Процитовано 6 грудня 2019.
  25. Mustard in the gardens на сайті IMDb (англ.)
  26. https://zbruc.eu/node/84525
  27. http://old.centre7.org.ua/?q=news/2526
  28. https://filmfreeway.com/Mustardinthegardens
  29. https://uatv.ua/en/docu-days-film-festival-ukrainian-lifestories-times-war/
  30. https://moviegram.com.ua/mustard-in-the-gardens/
  31. https://docudays.ua/2018/news/kino/winners-docudays-ua-2018/
  32. https://antikvar.ua/zhuri-drugoyi-biyenale-molodogo-mystetstva-obralo-peremozhtsiv/
  33. https://life.nv.ua/ukr/art/mistectvo-krajini-v-stani-viyni-ogolosheno-peremozhciv-drugoji-biyenale-molodogo-mistectva-50049686.html
  34. Що ти знаєш про вугілля? (ua) . zbruc. 14 грудня 2018. Архів оригіналу за 22 січня 2021. Процитовано 6 грудня 2019.
  35. Горизонт 200 (ua) . goryzont. 07 листопада 2018. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  36. Театр для тих, хто копає глибше (ua) . art-area . 03 грудня 2018. Архів оригіналу за 17 вересня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  37. Боротьба «нутра» з постдокументом (ua) . tyzhden.ua . 01 березня 2019. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  38. В “Театрі Лесі” з успіхом пройшла прем’єра нової вистави “Горизонт 200” (ua) . lemberg-news . 09 листопада 2018. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  39. Промо-ролик вистави "Горизонт 200" (ua) . horyzont . 05 листопада 2018. Процитовано 6 грудня 2019.
  40. Лонг-лист ІІ Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» (ua) . festival . 28 березня 2019. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  41. parade-fest (ua) . parade-fest . 10 вересня 2019. Архів оригіналу за 1 березня 2021. Процитовано 6 грудня 2019.
  42. parade-fest Горизонт 200 (ua) . parade . 20 вересня 2019. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  43. У Харкові стартувала насичена програма мистецького фестивалю Parade-fest (ua) . objectiv . 19 вересня 2019. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  44. WIĘZI w Teatrze Wybrzeże (ua) . WIĘZI . 06 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  45. “Więzi” w Teatrze Wybrzeże. Inteligentny, dowcipny spektakl o nas i naszych sąsiadach. RECENZJA (ua) . RECENZJA . 09 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  46. Wojna domowa. Michał Centkowski. Newsweek (ua) . Michał Centkowski. Newsweek . 25 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  47. Ukraińsko-polska translacja kulturowa, czyli rekonstrukcje i mistyfikacje (ua) . Wiktoria Formella . 06 лютого 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  48. Lekcja cudzego języka (ua) . Zuzanna Berendt . 23 березня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  49. Więzi czy więzy. Po premierze w gdańskim Teatrze Wybrzeże (ua) . Katarzyna Fryc . 10 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  50. „Więzi” w Starej Aptece. Pięć minut przed prapremierą (ua) . Katarzyna Korczak . 22 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  51. Pomiędzy więziami a więzami (ua) . Magda Mielke . 08 січня 2019. Архів оригіналу за 30 грудня 2020. Процитовано 12 грудня 2019.
  52. Bliscy i obcy - po premierze "Więzi" w Teatrze Wybrzeże (ua) . Magdalena Raczek . 07 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  53. Reżyserka Olena Apczel: Najważniejsze, żeby Ukraina w ogóle przetrwała (ua) . wyborcza . 06 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  54. Prapremiera „Więzi” według dzienników ukraińskiej reżyserki w Teatrze Wybrzeże (ua) . Robert Pietrzak . 03 січня 2019. Архів оригіналу за 12 грудня 2019. Процитовано 12 грудня 2019.
  55. Festiwal Prapremier (ua) . festiwalprapremier . 01 березня 2019. Архів оригіналу за 24 серпня 2015. Процитовано 12 грудня 2019.
  56. НЮРНБЕРГ перформативне читання (ua) . nyurnberg . 13 червня 2019. Архів оригіналу за 24 січня 2021. Процитовано 6 грудня 2019.
  57. НЮРНБЕРГ (ua) . ukrainiantheater . 26 липня 2019. Архів оригіналу за 6 грудня 2019. Процитовано 6 грудня 2019.
  58. https://zoloti-vorota.kiev.ua/performance/родина-патологоанатома-людмили/
  59. https://kyivdaily.com.ua/rodina-patologoanatoma-lyudmili/
  60. https://theatre.com.ua/rodina-patologoanatoma-lyudmili/
  61. https://nstdu.com.ua/festival/longlist-iv-vseukrayinskogo-teatralnogo-festivalyu-premiyi-gra/
  62. https://lyuk.media/behind-city/media-project-we/
  63. https://gluzd.org.ua/articles/karantynne-bozhevillia-tryvaie-komanda-proiektu-my-znimaie-povnometrazhnyi-film-pro-kovid/
  64. «Видавництво Анетти Антоненко». anetta-publishers.com. Архів оригіналу за 7 жовтня 2020. Процитовано 19 жовтня 2020.
  65. https://ui.org.ua/dzwiek/?dram=penkova
  66. https://echo24.tv/nowy-performance-dzwiek-bezpiecznego-dotyku/
  67. https://www.youtube.com/watch?v=Ju7K24buFzw
  68. MARZANNA reż. Polina Biliaieva. YouTube. Polina Biliaieva. 24 травня 2023. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  69. KRESZANY - trailer // TEATR ZAGŁĘBIA. YouTube. Teatr Zagłębia. 28 лютого 2022. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  70. https://didaskalia.pl/pl/artykul/kreszany-czyli-o-testowaniu-starychnowych-epistemologii-naplywajacych-ze-wschodu
  71. https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,157211,27863818,slowianszczyzna-pozwala-kobietom-na-wscieklosc-a-mezczyznom.html
  72. https://e-teatr.pl/slowianszczyzna-pozwala-kobietom-na-wscieklosc-mezczyznom-na-lzy-19469
  73. https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,157211,27863818,slowianszczyzna-pozwala-kobietom-na-wscieklosc-a-mezczyznom.html
  74. https://teatrzaglebia.pl/kreszany-na-festiwalu-malta-w-poznaniu/
  75. https://lyuk.media/city/narkomati/
  76. Котубей, Олеся (21 жовтня 2021). "Встановимо і повалимо пам‘ятник комунізму": вистава театру "Публіцист". Суспільне. Архів оригіналу за 29 січня 2024. Процитовано 3 лютого 2024. {{cite web}}: Недійсний |мертвий-url=dead (довідка)
  77. https://yabl.ua/2021/10/19/vistava-oratoriya-narkomati-skoro-vijde-na-scenu-harkivskogo-teatru-publicist
  78. https://nowyteatr.org/pl/kalendarz/slownik-vocabulary
  79. https://nowyteatr.org/pl/cykle/slownik-vocabulary?setlang=true
  80. https://nowyteatr.org/pl/aktualnosci/nowi-sasiedzi
  81. У Німеччині відкрилося перше представництво Українського інституту за кордоном. YouTube. Ukrinform TV. 30 березня 2023. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  82. https://de.ui.org.ua/ukrainisches-institut-eroeffnet-sein-erstes-auslandsbuero-in-deutschland/
  83. https://www.gorki.de/en/while-history-writes-itself-premiere
  84. Театр. art classess. YouTube. COME IN art gallery. 14 березня 2015. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  85. Лекция об античном театре art classess. YouTube. Елена Апчел. 5 травня 2017. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  86. Театр эпохи Возрождения. YouTube. COME IN art gallery. 29 квітня 2015. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  87. Лекция "Новый тип театра". Елена Апчел. YouTube. COME IN art gallery. 18 жовтня 2016. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  88. Любити/не любити | Звідки взявся перфоманс? - Частина 1 - Лекція Олени Апчел. YouTube. Jam Factory Art Center. 22 грудня 2021. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  89. Любити/не любити | Звідки взявся перфоманс? - Частина 2 - Лекція Олени Апчел. YouTube. Jam Factory Art Center. 22 грудня 2021. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  90. Морі, Євгеній (9 грудня 2020). Українські підлітки зняли 75 документальних фільмів про своїх бабусь та дідусів. Суспільне. Архів оригіналу за 2 березня 2022. Процитовано 3 лютого 2024. {{cite web}}: Недійсний |мертвий-url=dead (довідка)
  91. UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва «Бабусю, розкажи про Голодомор». Суспільне: Мовлення. 24 листопада 2020. Архів оригіналу за 28 січня 2024. Процитовано 3 лютого 2024. {{cite web}}: Недійсний |мертвий-url=dead (довідка)
  92. https://localhistory.org.ua/texts/statti/ukrayinski-pidlitki-zniali-korotkometrazhki-pro-svoyikh-babus-ta-didusiv-pokazuiemo-sim-naitsikavishikh/
  93. Festiwal RPS 2020: Panel dyskusyjny "Ciało / Pamięć / Historia" (live stream). YouTube. Teatr CHOREA. 29 серпня 2020. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  94. https://www.chorea.com.pl/en/news/news/635
  95. Екологічний діалог поколінь в театрі |Лекторка — Олена Апчел|. YouTube. Театр Нафта. 28 серпня 2021. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  96. Лекція "Документальний та постдокументальний театр. Ознаки трансформації". YouTube. Theatre on Borders. 16 жовтня 2021. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  97. https://www.instytut-teatralny.pl/2021/10/13/i-znow-prolog-webinar-iii-przemoc-stara-nowa-trauma-y/
  98. https://wyborcza.pl/ksiazki/7,154165,30311397,gdy-strach-i-wstyd-cie-knebluja.html
  99. https://naszwybir.pl/u-varshavi-vidbuvsya-velykodnij-snidanok-uchast-u-nomu-vzyaly-blyzko-1-5-tysyachi-osib-foto/
  100. https://ktm.ukma.edu.ua/index.php/ktm/article/view/265/290
  101. https://dsh.waw.pl/3827-charkow-2022-spotkanie-z-vera-volchek-olena-apchel-i-asia-tsisar,prg
  102. https://utp.berlin/dyskusja-panelowa-ukraina-i-europa-wzajemne-zblizenia-rozne-perspektywy-widzenia https://www.youtube.com/watch?v=hzBRHkdaUrc&t=1s
  103. https://www.hellerau.org/en/event/olena-apchel/
  104. https://culturecongress.org.ua/congress-2023/schedule/probudzhennya-golosu/
  105. https://vechirniy.kyiv.ua/news/88712/
  106. https://w4ua.com/agenda_item/panel-about-victims-of-war-reparations-for-war-crimes-committed/
  107. ABOUT VICTIMS OF WAR – REPARATIONS FOR WAR CRIMES COMMITTED. YouTube. W4UA. 23 жовтня 2023. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  108. https://pcts.org.pl/24-25-listopad-pierwsza-miedzynarodowa-konferencja-providing-holistic-care-for-the-survivors-of-sexual-violence-and-torture-ukraine-2/
  109. «Соціально відповідальне перформативне мистецтво. Чому так, чому ні.» | Розмова з Оленою Апчел. YouTube. Театр Нафта. 10 січня 2024. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  110. https://www.mediaport.ua/proyekt-pyatyy-kharkiv-litmuzey-zaproshuye-na-zakhody-prysvyacheni-teatru
  111. https://e-teatr.pl/pamietam-ze-zapytano-mnie-o-ukrainski-teatr-i-o-to-jak-zostal-zmieniony-przez-wojne-34581
  112. Про український театр і про те, як його змінила війна. Лівий берег. 19 березня 2023. Архів оригіналу за 11 квітня 2023. Процитовано 3 лютого 2024. {{cite web}}: Недійсний |мертвий-url=dead (довідка)
  113. https://www.der-theaterverlag.de/theater-heute/aktuelles-heft/artikel/ein-theater-der-sozialen-verantwortung/
  114. https://lyuk.media/city/kochivniki-ukrajinskogo-teatru/
  115. https://zbruc.eu/node/81459
  116. https://zbruc.eu/node/87945
  117. https://zbruc.eu/node/96654
  118. https://www.vogue.pl/a/ukrainskie-artystki-mc
  119. https://wiadomosci.wp.pl/gniew-ukrainki-unia-europejska-demonstruje-ze-jest-fejkiem-6745065961097792a?amp=1
  120. https://oko.press/olena-apczel-ukrainska-artystka-rosjanie-odejda-jakim-kosztem
  121. https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,28604674,olena-apczel-wysyla-do-ukrainy-biustonosze-noktowizory-drony.html
  122. https://radiokrakowkultura.pl/podcasty/wojna-i-sztuka-olena-apczel-w-radiu-krakow-kultura
  123. https://gazetka.be/artykuly/artykuly-miesiaca/1019-nr-216-listopad-2022/4552-feministyczna-ukraina-rozmowa-z-olena-apczel
  124. https://grotowski.net/performer/wojna-oczami-oleny-apczel-0
  125. Smashing Wor(l)ds Podcast: W Ukrainie. YouTube. The Other Space Foundation. 2 лютого 2023. Процитовано 3 лютого 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  126. https://www.sestry.eu/statti/ya-zlyus-na-tih-dlya-kogo-viyna-trivaie-dva-roki-vodnochas-radiyu-bo-visim-rokiv-voni-dihali-vilnim-povitryam-rezhiserka-ta-volonterka-olena-apchel
  127. https://pl.sestry.eu/artykuly/ya-zlyus-na-tih-dlya-kogo-viyna-trivaie-dva-roki-vodnochas-radiyu-bo-visim-rokiv-voni-dihali-vilnim-povitryam-rezhiserka-ta-volonterka-olena-apchel
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Olena Apchel is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Olena Apchel
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes