Nadia Yarema
Quick Facts
Biography
Ярема Надія Іванівна — професор кафедри внутрішньої медицини № 1, лікар-кардіолог вищої категорії, доктор медичних наук, професор.
Освіта
У 1982 році з відзнакою закінчила медичний факультет Тернопільського державного медичного інституту за спеціальністю «Лікувальна справа».
Наукова діяльність
У 1992 році захистила у Інституті кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска кандидаську дисертацію «Перекисне окислення ліпідів та атерогенність ліпідів крові у хворих на гіпертонічну хворобу при лікуванні антагоністами кальцію і бета–адреноблокаторами» за спеціальністю 14.00.06–кардіологія.
У 2010 році захистила у Національному науковому центрі «Інститут кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска» докторську дисертацію «Особливості перебігу та лікування хворих на артеріальну гіпертензію жінок з порушеннями мінеральної щільності кісткової тканини та дисліпідемією в постменопаузальному періоді» за спеціальністю 14.01.11–кардіологія.
Праці
Автор 192 друкованих праць, з них: 69 статей, 1 монографія, 2 патенти України на корисну модель, інформаційний лист.
Нагородження
- 2011 р. — Грамота Тернопільської міської ради;
- 2012 р. — Грамота Тернопільської обласної ради;
- 2013 р. — Диплом Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти — Всеукраїнського проекту «Науково-освітній потенціал України»;
- 2017 р. — Подяка Міністерства освіти і науки України.
Наукові інтереси
Вивчення проблеми коморбідності в кардіології. Особливості перебігу кардіологічних захворювань у вагітних. Дослідження порушень вегетативної регуляції, варіабельності ритму серця, гемодинаміки, кальцієвого та ліпідного обміну у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, їх медикаментозна корекція.
Наукова робота
Під керівництвом захищено:
- кандидатська дисертація Балабан Алли Іванівни «Діастолічна дисфункція і кисневе забезпечення тканин та їх корекція при стабільній стенокардії напруги із супутнім цукровим діабетом 2 типу», 2016 р.;
- 2 магістерські роботи:
- Припхан Ірини Богданівни «Особливості діастолічної дисфункції лівого шлуночка і вегетативної регуляції у хворих на ішемічну хворобу серця та гіпертонічну хворобу», 2013 р.;
- Слободи Мар'яни Володимирівни «Діагностичне значення С-реактивного протеїну при діастолічній дисфункції лівого шлуночка у пацієнтів на ІХС з фібриляцією передсердь», 2016 р.