peoplepill id: guntis-zemitis
GZ
Latvia
4 views today
5 views this week
Guntis Zemītis
Historicus uit Letland

Guntis Zemītis

The basics

Quick Facts

Intro
Historicus uit Letland
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Jelgava
Age
69 years
The details (from wikipedia)

Biography

Guntis Zemītis (dzimis 1955. gada 13. jūnijā) Jelgavā, ir latviešu vēsturnieks, vēstures zinātņu doktors, BA "Turība profesors un LZA īstenais loceklis.

Darbojies Jāņa Graudoņa (1913–2005) vadītajos arheoloģiskajos izrakumos Turaidas pilī. No 1979. līdz 1982. gadam strādājis Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Beidzis LU Vēstures un filozofijas fakultāti, no 1983. gadā sācis strādāt Latvijas Vēstures muzeja Arheoloģijas nodaļā, kuru vadījis no 1986. līdz 1999. gadam. Šajā laikā zinātnieks pievērsies ornamenta un simbolu izpētei, par ko 1995. gadā saņēmis vēstures doktora grādu. G. Zemīša zinātniskās intereses sniedzas pāri disertācijas tēmas robežām un iekļauj plašu 9.–13. gadsimta vēstures problemātikas loku. Iznākušas vairākas G. Zemīša zinātniskās publikācijas un grāmata “Ornaments un simbols Latvijas aizvēsturē” (2004) par lībiešu, zemgaļu un kuršu reliģiskajiem uzskatiem, tirdznieciskiem sakariem, kā arī atsevišķām senlietu grupām. Šie pētījumi lielā mērā balstās uz G. Zemīša vadīto arheoloģisko izrakumu rezultātiem. Sevišķi atzīmējami 1986.–1996. gadā veiktie pētījumi Daugmales pilskalna arheoloģiskajā kompleksā.

Kopš 1999. gada strādā Latvijas universitātes Latvijas vēstures institūtā, kur vadījis vairākus nozīmīgus grantus un projektus. Kopš 2008. gada ir institūta vadītājs. Paralēli šim darbam G. Zemītis ir mācībspēks Biznesa augstskolā "Turība", kur izstrādājis mācību līdzekli tiesību vēsturē (Ārvalstu valsts un tiesību vēsture.Rīga, 2003) un 2011. gadā ievēlēts par profesoru. Par zinātniskiem sasniegumiem, veiksmīgu administratīvu darbību un citiem ieguldījumiem Latvijas valsts attīstībā apbalvots ar Barikāžu piemiņas zīmi, Izglītības un zinātnes ministrijas balvu un Ministru kabineta balvu. 2014. gadā G. Zemītis ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli.

Guntim Zemītim ir daudz nozīmīgu publikāciju. 2004. gadā izdota monogrāfija „Ornaments un simbols Latvijas aizvēsturē”, 2003. un 2006. gadā izdota mācību grāmata „Ārvalstu valsts un tiesību vēsture” u.c. Nozīmīgs ir vēsturnieka ieguldījums akadēmiskā rakstu krājuma „Latvieši un Latvija” rakstu tapšanā un rediģēšanā. 2014. gada 11. novembrī, Akadēmiskā rakstu krājuma "Latvieši un Latvija" redakcijas kolēģijai: Ilgai Jansonei, Tālavam Jundzim, Viktoram Hausmanim, Maijai Kūlei, Andrejam Vaskam un Guntim Zemītim par būtisku devumu starpnozaru disciplīnas letonistikas izveidē un četru sējumu akadēmiskā rakstu krājuma "Latvieši un Latvija" sastādīšanu tika pasniegta LR Ministru kabineta balva par ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Ministru kabineta balva ir Latvijas Republikas valdības augstākais apbalvojums.Studentu korporācijas Fraternitas Cursica biedrs.

Bibliogrāfija

  • "Ieskats Latvijas vēstures svarīgākajos jautājumos" zinātniskais redaktors Gatis Krūmiņš ; autori: Guntis Zemītis, Gustavs Strenga, Gvido Straube, Jānis Šiliņš, Gatis Krūmiņš. E grāmata, Rīga, Valsts kanceleja, 2017 tiešsaistes resurss (69 lapas) : ilustrācijas ; 11,02 MB.
  • "Ārvalstu valsts un tiesību vēsture". Rīga, Biznesa augstskola Turība, 2004.318 lpp.
  • "Ornaments un simbols Latvijas aizvēsturē",LU Latvijas vēstures institūts. Rīga : Latvijas vēstures institūta apgāds, 2004. 277 lpp.
  • "Latvijas dzelzs laikmeta senlietu ornaments un tā simbolika" Rīga, 1995.43 lp
  • "Daugmalē pirms tūkstots gadiem" Rīga : LU Ekoloģiskā centra apgāds "Vide", 1993.47 lpp.
  • "Senču raksti" sastādītāji un teksta autori G. Zemītis, V. Rozenberga. Rīga : Latvijas Vēstures muzejs, 1991. 47 lpp.

Atsauces

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Guntis Zemītis is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Guntis Zemītis
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes