peoplepill id: georgy-dmitrievich-suvorov
GDS
Russia
6 views today
6 views this week
Georgy Dmitrievich Suvorov
Soviet mathematician

Georgy Dmitrievich Suvorov

The basics

Quick Facts

Intro
Soviet mathematician
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Saratov, Saratov Oblast, Russian Soviet Federative Socialist Republic, Soviet Union
Place of death
Donetsk, Donetsk Oblast
Age
65 years
Georgy Dmitrievich Suvorov
The details (from wikipedia)

Biography

Георгій Дмитрович Суво́ров (17 травня 1919, Саратов, РРФСР — †12 жовтня 1984, Донецьк) математик, чл.-кор. АН УРСР (з 1969); в Україні з 1965; засновник кількох нових напрямків в математиці і топології.

Біографія

Уродженець г.Саратова (РРФСР), Г. Д. Суворов закінчив фізико-математичний факультет Томського державного університету в червні 1941. 1941 —1946 провів на службі в автодорожніх військах Радянської Армії (зараз Інженерні війська) і в «Особливому загоні підводно-технічних робіт», де служив військовим водолазом до травня 1946. За військову службу був нагороджений трьома медалями.

З жовтня 1946 навчався в аспірантурі Томського державного університету зі спеціалізацією в теорії функцій комплексної змінної під керівництвом П. П. Куфарева. Результатом науково-дослідної роботи цього періоду стала захищена y 1951 кандидатська дисертація, присвячена розгорнутій теорії простих кінців (англ. Theory of prime ends) послідовності областей, що сходяться до ядра. У подальших наукових дослідженнях Г. Д. Суворов встановив деякі метричні і топологічні властивості, загальні для конформних, квазіконформних, гармонійних та інших відображень, що лягло в основу його докторської дисертації «Основные свойства некоторых классов топологических отображений плоских областей с переменными границами», захищеної в Інституті математики СВ АН СРСР (СО АН СССР) у березні 1961 і висунула Г. Д. Суворова в число провідних фахівців в області теорії відображень. У 1961 був визнаний гідним премії ТГУ за наукову роботу.

У 1951  — 1966 Г. Д. Суворов працював асистентом, доцентом, професором, і потім завідувачем кафедрою теорії функцій Томського державного університету. У 1965 був обраний членом-кореспондентом АН УРСР і переїхав в Донецьк. З 1966 очолив відділ теорії функцій Донецького обчислювального центру АН УРСР. Одночасно з дослідженнями в Донецькому Обчислювальному центрі Г. Д. Суворов керував і науковою роботою у Донецькому державному університеті.

Крім інтересу до математики, Г. Д. Суворов захоплювався нумізматикою, лижними та велосипедними прогулянками, зібрав велику колекцію медалей і книг.

Досягнення в галузі математиці

Г. Д. Суворов сформував дві нові наукові напрями в теорії аналітичних функцій і на її стику з теоретико-множинної топологією.

У вивченні класів плоских і просторових відображень з обмеженим інтегралом Діріхле, де Г. Д. Суворов разом з учнями встановив глобальні двосторонні оцінки спотворення відносних відстаней і розвинув закінчену теорію простих решт послідовності областей, що сходяться до невироджених ядра. Теорія відображень просторових областей з обмеженим інтегралом Діріхле викладена в монографії Г. Д. Суворова «Обобщенный 'принцип длины и площади' в теории отображений».

Працюючи в галузі топології граничного відповідності при конформному відображенні, Г. Д. Суворов виділив конформному-інваріантні бікомпактние розширення плоскою односвязной області і виявив, що безліч всіх конформному-інваріантних бікомпактних розширень області нескінченно, описавши їх сукупність в термінах теорії структур.

Педагогічна діяльність

Г. Д. Суворов приділяв багато енергії підготовці висококваліфікованих математичних кадрів, був головою шести Донецьких колоквіумів з теорії квазіконформних відображень, їх узагальнень і застосувань.

Принципи своєї педагогічної діяльності він виклав в 1964 у статті «О роли разных форм обучения и стимулирования студенческого научного творчества» і в монографії «Об искусстве математического исследования».

Список друкованих праць Г. Д. Суворова

Монографії

  • «Семейства плоских топологических отображений», Новосибирск: Изд-во СО АН СССР, 1965;
  • «Метрическая теория простых концов и граничные свойства плоских отображений с ограниченными интегралами Дирихле», Киев: Изд-во Наукова Думка, 1981;
  • «Полные решетки конформно-инвариантных компактифакций области», Киев: Изд-во Наукова Думка, 1982 (совм. з О. І. Івановим);
  • "'Обобщенный принцип длины и площади' в теории отображений " , Киев: Изд-во Наукова Думка, 1985;
  • «Простые концы и последовательности плоских отображений», Киев: Изд-во Наукова Думка, 1986;
  • «Об искусстве математического исследования», Донецк: Изд-во ТЕАН, 1999.

Статті

Найповніший список друкованих робіт Г. Д. Суворова опубліковано в кн. Н. Н. Круликовский, В. Ф. Галло. «Георгий Дмитриевич Суворов. Биография, указатель трудов.» Томский государственный университет, Томск 1998.

Джерела


ПерсоналіїЦе незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Georgy Dmitrievich Suvorov is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Georgy Dmitrievich Suvorov
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes