peoplepill id: galina-shigayeva-2
GS
Russia Ukraine
2 views today
4 views this week
Galina Shigayeva
Soviet and Ukrainian film director

Galina Shigayeva

The basics

Quick Facts

Intro
Soviet and Ukrainian film director
Gender
Female
Place of birth
Lviv, Kingdom of Galicia and Lodomeria, Ukraine
Age
68 years
Family
Education
National University of Theatre, Film and TV in Kyiv
The details (from wikipedia)

Biography

Гали́на Микола́ївна Шига́єва (у дівоцтві — Рєзник; *15 квітня 1956(19560415)) — українська кінорежисерка. Станом на 2015 рік — єдина комедіографка в українському кінематографі.

Біографія

Дитинство і навчання

Народилася 15 квітня 1956 року у Львові у родині художників-постановників. Батько — художник-постановник Микола Рєзник (*1929 — †2001). Мати — художниця-постановниця Сталіна Рудько (нар. 1930).

Навчалася в Київському державному інституті театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. У 1980 році закінчила майстерню Володимира Денисенка «Режисура кіно».

Дипломна робота — короткометражний фільм «Містер Твістер» — у 1986 році став лавреатом фестивалів «Молодість» і «Молоді молодим».

Кар'єра

Кіностудія імені Олександра Довженка

Після випуску — 5 років працювала асистенткою режисера на Кіностудії імені Олександра Довженка.

Перша робота у ролі асистентки — у фільмі Івана Миколайчука «Така пізня, така тепла осінь» (вийшов на екрани у 1981 році), де познайомилася з акторкою Галиною Сулимою.

Другий фільм, де асистувала в режисурі, — стрічка Романа Балаяна «Польоти уві сні та наяву» (1982). Під час зйомок жила у місті Владимир (під Москвою). Стежила за акторами, приводила їх на знімальний майданчик, а після зйомок — відвозила до місця проживання. Знялася в одному з епізодів фільму. Ось що про це розповіла журналістам:

В одному епізоді знялася не лише я, а й ціла знімальна група. Возити головних акторів з Москви було накладно фінансово. Ми пропонували Роману Балаяну задіяти володимирських акторів, але ніхто з них йому не підійшов. Тоді Роман Гургенович сказав: «Якщо не можете нікого знайти, будете зніматися самі». Таким чином я зіграла у цьому легендарному фільмі. Через це деякі ЗМІ пишуть, що я актриса і режисер. Ні, я не актриса.

Власні фільми

В кінці 1980-х років входила в українське молодіжне творче об'єднання «Дебют».

Першим фільмом об'єднання — у 1987 році — стала короткометражка Шигаєвої «Голий». Картину представили на Кінофестивалі «Молодість» у Києві. Кінокритики фільм оцінили негативно — через появу на екрані (та ще й в якості головного героя) голої людини. Ось що про це розповіла журналістам режисерка:

Моєму «Голому» журі дало негативну оцінку. Та й інші режисери не схвалили фільму. На моїй режисерській долі було поставлено величезний жирний хрест! Тому було дивно, що «Голого» подали на кінофестиваль у Турині. І водночас «втішили». Сказали, що на кінофестиваль я і так не встигну, бо не маю закордонного паспорта. Мені настільки захотілося поїхати і побачити, як за кордоном сприймуть мою роботу, що я за короткий час зробила паспорт, за свої гроші купила квитки до Італії. В Україні мою роботу «стерли в порошок», а за кордоном визнали найкращою!

У 1988 році фільм «Голий» отримав гран-прі (головний приз) в категорії «кращий короткометражний або средньометражний фільм» на 6-му Міжнародному кінофестивалі Молодого кіно в Турині.

У 1990 році — вийшов комедійний фільм Галини Шигаєвої «Відьма» — за мотивами повісті Григорія Квітки-Основ'яненка «Конотопська відьма».

Після «Відьми» — взялася за зйомки фільму «Вовкулак» — страшної казки для дорослих. Але через проблеми з фінансуванням проєкт не був реалізований. Така ж доля спіткала і фільм за мотивами «Енеїди»Котляревського. Для стрічки вже навіть підібрали акторський склад, консультантів, ескізи і написали сценарій.

Також не були реалізовані плани режисерки зняти кінострічку про окупацію Києва (авторка сценарію — Марія Мішуріна). Зйомки фільму мали розпочатися у грудні 1996 року.

З 1996 по 2000 рік працювала художньою керівницею телеканалу ТЕТ, була режисеркою програми «Джаз-степ-танц КЛАС!», яка отримала шість високих нагород різних фестивалів. Зокрема, гран-прі фестивалів «Оксамитовий сезон» (Одеса), «Золота Ера», «Віра. Надія. Любов» (Міжнародний фестиваль журналістики, Львів), «Золота фортуна», «Золота хвиля» і «Золоте курча» (Міжнародний фестиваль фільмів, теле- і радіопрограм для дітей та юнацтва, Київ).

На початку ХХІ століття — режисерку запросили у спільний проєкт Олександра Роднянського і Держкіно. Журналістам вона розповідала про цей проєкт таке:

Вони хотіли зняти кілька картин. Але тоді кіно знімали вже по-іншому. Робота режисера на знімальному майданчику на початку нового століття вважалася ніби другорядною. Головним у кіно став продюсер, на другому місці був... також продюсер. І не тому, що вкладає власні гроші у фільм. Гроші, як правило, виділяє держава, а продюсер вирішує, як ними розпорядитися, щоб і себе не обділити. Треба було навчитися розуміти: те, що хоче зняти режисер і як він бачить цей кадр — не завжди відповідає тому, що хоче бачити продюсер. Список акторів також диктує продюсер. Він навіть може відсторонити режисера від монтажу. Для теперішнього покоління — це догми, а для нас це було складно.

У 2004 році вийшов комедійний фільм Галини Шигаєвої «Подарунок долі». У 2005 — комедія «Новорічний кілер». У 2006 — комедія «Повернення блудного чоловіка» та комедійний міні-серіал «Обережно, блондинки!». У 2009 — комедія «Лід у кавовій гущі». У 2012 — мелодрама «Страшна красуня».

Із 2004 року — працює викладачкою режисуритахудожньою керівницею курсу режисерів ігрового фільму у Київському національному університеті імені Івана Карпенка-Карого.

Членкиня Спілки кінематографістів України, членкиня Кіноакадемії України.

Родина

Син — Олег Шпудейко, український композитор та саунд-артист. Працює під псевдонімом Heinali.

Фільмографія

Режисерка:

  • 2012 — «Страшна красуня»
  • 2009 — «Лід у кавовій гущі»
  • 2006 — «Обережно, блондинки!»
  • 2006 — «Повернення блудного чоловіка»
  • 2005 — «Новорічний кілер»
  • 2004 — «Подарунок долі»
  • 1990 — «Відьма»
  • 1987 — «Голий» (короткометражка)
  • 1985 — «За покликом серця» (у співавторстві з Суламіф Цибульник)

Акторка:

  • 1982 — «Польоти уві сні та наяву» (знялася в епізоді)

Нагороди

  • 1986 — короткометражний фільм «Містер Твістер» став лавреатом фестивалів «Молодість» і «Молоді молодим».
  • 1988 — Гран-прі (головний приз) в категорії «кращий короткометражний або средньометражний фільм» на 6-му Міжнародному кінофестивалі Молодого кіно в Турині за фільм «Голий».
  • Лавреатка Всеукраїнського кінофестивалю імені Івана Миколайчука за фільм «Відьма».

Примітки

  1. Ярема Галина. Галина Шигаєва: «Якби були гроші на реалізацію студентських проектів, про наш кінематограф знали би в усьому світі»// Високий замок. — 2015. — 23 серпня.
  2. Рябикина Ирина. Режиссер одного фильма[Про Галину Шигаєву] // Зеркало недели. — 1997. — 28 лютого-6 березня (№9). — С. 14.
  3. Циба Ганна. Досвід перебудови.Молодіжне творче об’єднання «Дебют» // Сучасні проблеми художньої освіти в Україні. — 2015. — Вип. 10. — С. 108.

Джерела

Основні

Додаткові

  • Брюховецька Л. Спроби фольклорного кіно // Кіно-театр. — 2001. — № 6. — С. 41-43.
  • Грабович І. Українське поетичне кіно та його жертви : [про українські кф: «Вій», «Відьма» (реж. Олег Фесенко), «Голос трави», «Відьма» (реж. Галина Шигаєва)] // Фільмжахів / Горор: [зб. рец. нім. кінознавців] / [упоряд.: Урсула Фоссен, Володимир Войтенко; пер. Ігор Андрущенко, відп. ред. Володимир Войтенко]. — К.: KINO-КОЛО, 2008. — С. 477-495.
  • Дружбинський В. Секс-шоу в Конотопі (Рецензія на к/ф «Відьма» реж. Г. Шигаєвої за сцен. Б. Жолдака — трактовку «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ'яненка) // Вавілон. — 1991. — № 1. — С. 48.
  • Медникова М. Молоде українське кіно є. А де воно? ( у т.ч. — про к/ф «Голий» реж. Г. Шигаєвої) // Вавілон. — 1993. — № 3/4. — С. 34–37.
  • Перфілов Л. ...Не вбивають одне одного (Про улюблені ролі у к/ф «Стара фортеця» реж. М. Бєлікова, «Місце зустрічі змінити не можна» реж. С. Говорухіна, «Відьма» реж. Г. Шигаєвої: інтерв'ю); бесіду вели Андрій Кокотюха та Олександр Гембарський // Вавілон. — 1992. — № 4. — С. 20–21.

Посилання

  Про аудіо, відео(ігри), фото та мистецтво
  Про аудіо, відео(ігри), фото та мистецтво
Нормативний контроль
Нормативний контроль
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Galina Shigayeva is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Galina Shigayeva
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes