Dr. Oleksandr Zub
Quick Facts
Biography
Олександр Олександрович Зуб(нар. 03 серпня 1974 р.) — український дипломат. Радник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України.
Учасник бойових дій (миротворча місія ООН в Хорватії та в Боснії і Герцеговині під час Югославських воєн).
Автор понад 10 наукових публікацій з стратегічного аналізу та політичного прогнозування, міжнародних відносин та країнознавства, проблематики діяльності ООН в окремих регіонах світу, а також конфліктології.
Доктор філософії у галузі політики, член Української асоціації зовнішньої політики .
Автобіографія
Народився 03 серпня 1974 року, м.Львів. Середню освіту здобув у середній загальноосвітній школі 55 міста Львова (з поглибленим вивченням математики). Після проходження строкової служби у Збройних силах України, а також закінчення в 2000 році Львівського національного університету імені Івана Франка (факультет міжнародних відносин) розпочав трудову діяльність спеціалістом з зовнішньоекономічної діяльності - ЗАТ "Інститут новітніх технологій".
У 2001 році був призначений на посаду інспектора відділу міжнародних зв'язківЛьвівського національного університету імені Івана Франка.
У 2006 році перейшов на роботу до Міністерства закордонних справ України. Працював на посадах спеціаліста та аташе Департаменту секретаріату Міністра МЗС України.
У 2007 році прийняв пропозицію перейти на роботу до Управління справами Верховної Ради України помічником-консультантом Народного депутата України Бориса Тарасюка, який на той час також очолював Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.
У 2008 році призначений на посаду другого секретаря з консульських питань Посольства України в Республіці Ірак.
Після повернення з довготермінового закордонного відрядження з Багдаду, у 2009 році був призначений на посаду першого секретаря відділу Речника (Прес-служба МЗС).
У квітні 2010 року призначений першим секретарем відділу оперативного інформаційного реагування Департаменту інформаційної політики.
З липня 2010 року - перший секретар Першого Західноєвропейського відділу 3 Територіального департаменту Міністерства закордонних справ України, де залучався до розбудови двосторонніх політичних відносин України з Республікою Австрія та Швейцарською Конфедерацією.
У 2011 році призначений на посаду першого секретаря відділу взаємодії з державними органами та координації зовнішніх зносин Міністерства закордонних справ України.
З серпня 2012 - перший секретар з консульських питань , , , , , ,Посольства України в Королівстві Таїланд. Опікувався захистом прав громадян та юридичних осіб України (консульський округ - Королівство Таїланд, Республіка Союз М’янма та Лаоська Народно-Демократичну Республіка), а також розвитком двосторонніх договірно-правових відносин нашої Держави з цими країнами.
Основними результатами роботи на договірно-правовому напрямку стало підписання сторонами у червні 2017 року Угоди про взаємне співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Офісом Генерального Аторнея Королівства Таїландта міждержавного Договору про правову допомогу у кримінальних справах .
Завершивши довготермінове закордонне відрядження в Бангкоку, з вересня 2017 року призначений на посаду першого секретаря відділу Центру оперативного реагування Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України. Після реорганізації зазначеного відділу у Відділ менеджменту кризових ситуацій з липня 2018 року призначений на посаду Радника з сферою компетенції - удосконалення системи управління кризовими ситуаціями, моніторингу та реагування на надзвичайні події за кордоном, захист прав та законних інтересів заарештованих/засуджених громадян України – моряків за кордоном.
- підписано Меморандум про співпрацю МЗС з Профспілкою працівників морського транспорту України в управлінні кризовими ситуаціями за участю громадян України – моряків за кордоном ;
- відкрито на базі Профспілки працівників морського транспорту України інформаційні офіси допомоги морякам в мм.Одеса, Херсон та Ізмаїл;
- звільнено та повернуто в Україну 64 моряки;
- повернуто на Батьківщину 13 осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
Освіта, науковий ступінь, вчене звання
Освіта вища, у 2000 році закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, отримавши диплом спеціаліста з міжнародних відносин, перекладача.
У 2007 році пройшов навчання у Дипломатичній академії Інституту закордонних справ Республіки Польща (м.Варшава).
У 2011 році здобув науковий ступінь кандидата політичних наук. Спеціальність “Політичні системи та проблеми глобального розвитку”.
У дисертаційному дослідженні на тему "Теоретичні аспекти конструювання системи методів прогнозування міжнародних відносин" було розглянуто проблеми напрацювання об'єктивного підходу в процесах прогнозування міжнародних відносин. Досліджено генези, структури та функції міждисциплінарних методів прогнозування якісного та кількісного характеру, що взаємодоповнюють один одного залежно від мети аналізу. Визначено доцільність комплексного їх застосування у межах запропонованої системи методів прогнозування міжнародних відносин. Здійснено ідентифікацію й апробацію методу трендних циклів, що базується на аналізі еволюційної динаміки розвитку міжнародних політичних процесів у минулому з метою їх можливої проекції в майбутнє з урахуванням теорії циклічності .
Володіє російською, англійською, французькою, тайською мовами.
Підвищення кваліфікації в системі Міністерства закордонних справ України (в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС
2009 рік
Навчальний курс "Лідерство та закордонна політика", що проводився Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при МЗС та Університетом Йорк (Канада).
2012 рік
Квітень 2012 - семінар з економічних питань та правового забезпечення зовнішніх зносин.
Травень 2012 - семінар з інформаційно-аналітичної роботи.
2017 рік
Жовтень 2017 - тематичний семінар на тему: "Політичний та стратегічний аналіз".
Жовтень - грудень 2017 - навчання у Центрі професійної підготовки за програмою тренінгу з публічної дипломатії (Стратегія і планування, зв'язки зі ЗМІ, публічні виступи, культурна дипломатія).
Жовтень 2017 - тематичний семінар на тему: "Управління конфліктами в міжнародних відносинах".
Жовтень 2017 - тематичний семінар на тему: "Психологічна саморегуляція".
Жовтень 2017 - тематичний семінар на тему: "Європейська політика безпеки".
Листопад 2017 - тематичний семінар на тему: "Робота зі ЗМІ та соціальними мережами".
Листопад 2017 - семінар на тему: "Забезпечення стійкості та безперебійності функціонування систем управління в умовах кризових ситуацій".
2019 рік
Березень 2019 - тематичний семінар на тему: "Доступ до публічної інформації".
Березень 2019 - тренінг з ведення переговорів "International negotiations".
Березень 2019 - тематичний семінар на тему: "Виклики і загрози зовнішньої та безпекової політики окремих країн світу".
Квітень 2019 - тематичний семінар на тему: "Усний та письмовий переклад".
Квітень 2019 - тематичний семінар на тему: "Службовий етикет".
Нагороди та почесні звання
Сім'я
Одружений, має двох доньок - Ольга та Олександра.
Джерело
- ↑ Декларації: Зуб Олександр Олександрович від НАЗК. declarations.com.ua (uk). Процитовано 2019-09-05.
- ↑ Головна | "УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ". ufpa.org.ua. Процитовано 2019-08-17.
- ↑ СЗШ №55 м.Львова - Львівська область. ІСУО. lv.isuo.org. Процитовано 2019-08-17.
- ↑ International Office. international.lnu.edu.ua. Процитовано 2019-08-17.
- ↑ https://podrobnosti.ua/924132-v-tailande-arestovali-chetveryh-ukraintsev-moshennikov.html.
- ↑ В самой страшной тюрьме Бангкока побег невозможен, а смерть узника не считается ЧП. www.segodnya.ua (ru). Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Наш узник в Таиланде: "Побежал бы в чем есть!". www.segodnya.ua (ru). Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Українець, що відсидів більше п'яти років в Таїланді: "Вийшов з в'язниці завдяки бійкам". ukr.segodnya.ua (uk). Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Из Таиланда депортируют украинца, который жил на пляже. gordonua.com. Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Українські в'язні Таїланду: скільки їх та за що відбувають покарання. СВІТUA (uk). 2016-12-12. Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Тайский тюрьма для украинских заключенных. Потрясающий репортаж из-за решетки. Факты недели 19.03 (uk). Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Зуб, Олександр (12-13 червня 2017). У Бангкоку підписано Угоду про взаємне співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Офісом Генерального Атторнея Королівства Таїланд.. https://thailand.mfa.gov.ua (Українська). Посольство України в Королівстві Таїланд. Процитовано 15.06.2017.
- ↑ Мовчан, Богдан (05.06.2017). Павло Клімкін відвідав з офіційним візитом Королівство Таїланд. https://thailand.mfa.gov.ua (Українська). Посольство України в Королівстві Таїланд. Процитовано 06.06.2017.
- ↑ Михайло Кірєєв зустрівся з представниками МЗС України. mtwtu.org.ua. Процитовано 2019-08-17.
- ↑ Теоретичні аспекти конструювання системи методів прогнозування міжнародних відносин.. www.disslib.org. Процитовано 2019-09-05.