peoplepill id: demian-popov
DP
Russia
3 views today
4 views this week
The basics

Quick Facts

Places
Gender
Male
Place of birth
Lokhvitsky Uyezd, Chernigov Viceroyalty, Russian Empire
Place of death
Kyiv, Ukraine
Age
90 years
Awards
Order of the Red Banner of Labour
 
The details (from wikipedia)

Biography

Дем'ян Володимирович Попов (Попович) (13 листопада 1899, Гапонівка, Лохвицький повіт — 23 липня 1990, Київ) — український, радянський, російський і козацький лікар-гомеопат, засновник Київської гомеопатичної школи.

Життєпис

Дем'ян Володимирович Попов народився 13 листопада 1899 року в селі Гапонівка Лохвицького повіту Полтавської губернії Російської імперії у сім'ї приписного козака цього ж села Володимира Порфировича Поповича. Прізвище з Поповича на Попов було скорочено значно пізніше — при видачі свідоцтва про закінчення церковно-приходської школи. Потім вчився в інтернаті у селі Харківці і до 1919 року навчався у Лохвицькому комерційному училищі. В 7 років залишився без матері.

Після закінчення інституту в 1925 році і інтернатури Дем'ян Володимирович працював хірургом в Молдові і Кіровограді, потім завідував лікарнею у селі Устинівка Кіровоградської області до весни 1935 року. Саме тут, в сільській лікарні 1930-х років, де медикаментозна і хірургічна допомога була майже нульовою, він серйозно зайнявся вивченням гомеопатичного методу і вирішив повністю присвятити себе розвитку гомеопатії.

Спочатку Дем'ян Володимирович читав літературу по гомеопатії. Познайомився з лікарями-гомеопатами Москви, замовив ліки в Ленінграді для своєї лікарні і почав перевірку на пацієнтах. Ефект приголомшив. Про свій експеримент Дем'ян Володимирович зробив доповідь перед колегами в Одесі, де познайомився з київським гомеопатом Євгенієм Олександровичем Розумовим, колишнім уповноваженим по Україні від Всеросійського товариства лікарів-гомеопатів. При його підтримці Дем'ян Володимирович у 1935 році перебирається до Києва, де в той час за його спогадами вже було 30 гомеопатів.

Могила Дем'яна Попова, Байкове кладовище

В подальшому тривалий час займався приватною практикою. Згодом почав читати лекції з гомеопатії, публікувати статті в журналах по нетрадиційній медицині (в журналах по традиційній на той час це робити заборонялося) і готувати нове покоління гомеопатів України і інших Держав Радянського Союзу і світу.

Помер від нетривалої хвороби 23 липня 1990 року. Похований на Байковому кладовищі (ділянка № 52, 50°25′18″ пн. ш. 30°30′24″ сх. д. / 50.421750° пн. ш. 30.506806° сх. д. / 50.421750; 30.506806).

Онук, теж Дем'ян, продовжує його справу. За його участі продовжує роботу Центр Гомеопатії Дем'яна Попова — відомий центр гомеопатії в Києві і Україні.

Другим онуком Дем'яна Попова є Антон Попов, український письменник і лікар-гомеопат.

Нагороди

Доктор Попов — єдиний гомеопат Радянського Союзу, нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора (28.02.1990) за розвиток гомеопатії у своїй країні.

Вшанування пам'яті

Рішенням виконкому міської ради міста Ірпінь Київської області в квітні 1993 року вулиця 60 років СРСР перейменована на вулицю Дем'яна Попова.

25 квітня 1998 року в місті Лохвиця Полтавської області встановлено меморіальну дошку в честь Дем'яна Попова, а в лохвицькому краєзнавчому музеї імені Григорія Сковороди відкрита присвячена йому експозиція.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 21 липня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Demian Popov is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Demian Popov
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes