peoplepill id: aleksej-begov
AB
Russia
5 views today
7 views this week
Aleksej Begov
Russian painter

Aleksej Begov

The basics

Quick Facts

Intro
Russian painter
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Kozyn, Obukhiv Raion, Kyiv Oblast, Ukraine
Place of death
Moscow, Moscow Governorate, Russian Empire, Duchy of Moscow
Age
62 years
Education
Kazakh National Pedagogical University
Almaty, Kazakhstan
The details (from wikipedia)

Biography

Олексій Сергійович Бєгов (27 березня 1951, с. Кутелів Хутір, Старченківський район, нині — с. Кутелів, Обухівського району, Київської області — 16 лютого 2014, Париж, Франція) — російський художник-монументаліст. Член-кореспондент Російської академії мистецтв.

Життєпис

Народився 27 березня 1951 року у селі Кутелів Хутір, Старченківського району, нині — село Кутелів, Обухівського району, Київської області у селянській родині. Предками були донські козаки з Новочеркаська.

Малювати Олексій почав з дитинства, як тільки навчився тримати в руках олівець. Малював все, що бачив: садок, берег, річку, батьків, сусідських дітей. У 1961 році родина Бєгових переїхала до Казахстану. Олексій хотів стати військовим, але шкільний учитель малювання, побачивши обдарованість хлопця переконав його вступити на художньо-графічний факультет Алма-Атинського державного педагогічного інституту. У виші він навчався протягом 1969—1972 років у Г. П. Кабачного та займався живописом у П. Я. Зальцмана (учня П. Філонова). По закінченню вишу мешкав у Казахстані до 1974 року.

У 1974—1978 роках викладав на художньо-графічному факультеті Пржевальського державного педагогічного інституту (Киргизія), у 1978—1979 роках завідувач кафедри образотворчого мистецтва на художньо-графічному факультеті Алма-Атинського державного педагогічного інституту, потім мешкав та працював у Москві, від 1983 року у Москві та у 1999—2004 роках — у Парижі.

Автор фігуративно-предметних композицій та картин на євангельські теми. Працює так само в галузі монументального живопису. Член Спілки художників СРСР з 1986 року.Перша персональна виставка Бєгова у Москві відбулася у 1988 році та засвідчила про появу нового імені у колі художників. У 1989 році відбулася його перша виставка за кордоном у швейцарському місті Базелі. Потім одна за другою відбулися виставки в Америці.

Займаючись станковим живописом та графікою, він неодноразово виконував роботи великих розмірів. Так у 1990-х він створив масштабну роботу «Кінець XX століття» в рамках міжнародної мистецької акції «Стіна світу», що проходила у Лос-Анджелесі, Вашингтоні, Москві та Барселоні, а також цикл картин «На рубежі століть». У 1995 році пройшла персональна виставка у Державній Третьяковській галереї і того ж року з великим успіхом відбулася персональна виставка Бєгова у Парижі. Її відвідав французький художник Жорж Матьє. Він був зворушений глибиною філософської думки і вмінням художника. «Я думав, що помру і нічого подібного не побачу. Я останній художник XX століття, ти перший – XXI», — сказав він Олексію Бєгову. Можливо тому Олексій Бєгов був запрошений для виконання монументальних розписів у пам'ятці XVII століття — капелі Святого Миколая, яка входить в архітектурний комплекс замку Шато де Жіль Вуазен в передмісті Парижу. Робота Бєгова викликала у Франції велику цікавість, а по її закінченню у 2004 році — багаточисельні схвальні відгуки. За цю роботу його відзначено нагородою французького кадемічного товариства «Арт-Сйонс-Летр» (фр. Arts-Sciences-Lettres), а саме на урочистій церемонії у Парижі йому було вручено диплом та золоту медаль. Після цього художник повернувся до Москви.

У 2006 році пройшла виставка художника «Повернення» (рос. «Возвращение») у Новому Манежі.

Від 2008 року працював у готелі на Монмартрі у Парижі та у власній майстерні у Москві. У червні 2007 року був обраний Почесним членом Російської академії мистецтв.

У 2012 році Олексій створив серію робіт, присвячених художникам – дуже різних, але близьких йому духовно, або тим, чию творчість він виділяв особливо: Василь Кандинський, Анрі Матісс, Пабло Пікассо, Вінсент ван Гог, Сальвадор Далі. Олексій обрав цікавий хід — він хіба що вписував відомі роботи майстрів у композицію, створюючи власний парафраз. Так, у роботу «Танець Матісса та моряка…» він вписав «Танець» Матісса». Олексій має картину «Молитва». У ній він використав нижню частину Трійці Андрія Рубльова.

Помер 16 лютого 2014 року та похований на цвинтарі Сент-Женев'єв-де-Буа у Парижі. У 2017 році на могилі художника встановлений надгробок у вигляді стилізованого мольберта, на якому картина, виконана у техніці мозаїки. На картині є фрагмент твору художника «Стара яблуня».

Роботи художника представлені у збірках:

  • Державної Третьяковської галереї;
  • Художніх музеїв та галерей міст Тбілісі, Кутаїсі, Алмати, Павлодара, Владивостока;
  • Музею сучасного російського мистецтва (Нью-Джерсі, США);
  • Фондів Всесоюзного виробничого об'єднання імені Є. В. Вучетича та Московської спілки художників;
  • Дирекції виставок Спілки художників Росії;
  • Асоціації адвокатів міста Вашингтона;
  • Колекціях Організації Об'єднаних Націй, комерційного банка «Індустрія-центр» (Москва), «Міжнародного комерційного союзу» (Москва), Елеонор Рузвельт (США), страхової фірми «Валео» (Франція), Мосжитлобуду (Москва);
  • приватних колекціонерів Москви, міст Польщі, США, Німеччини, Канади, Швейцарії, Бельгії, Італії, Туреччини, Франції, Мальти та інших.

Джерела

Посилання

  Нормативний контроль
  Нормативний контроль
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Aleksej Begov is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Aleksej Begov
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes