Quantcast
peoplepill id: zygmunt-pytlewski
ZP
1 views today
1 views this week
Zygmunt Pytlewski

Zygmunt Pytlewski

Zygmunt Pytlewski
The basics

Quick Facts

From Poland Ukraine
Gender male
Birth 2 May 1907, Koniecpol, Poland
Death 1940, Kharkiv, Ukraine (aged 32 years)
Star sign Taurus
The details (from wikipedia)

Biography

Zygmunt Pytlewski (ur. 1 maja 1907 w Koniecpolu, zm. 1940 w Charkowie) – porucznik Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.

Syn Stanisława i Marii z domu Mieczyńskiej. Po odbyciu służby wojskowej ukończył Szkołę Podchorążych przy 27 Pułku Piechoty w Częstochowie. Służył tam przez kilka lat i po zdobyciu stopnia porucznika przeszedł w 1937 roku do służby w Korpusie Ochrony Pogranicza na Polesiu.

W nieznanych okolicznościach dostał się po 17 września 1939 do niewoli sowieckiej – umieszczony został w obozie w Starobielsku. Stamtąd rodzina otrzymała zaledwie jedną kartkę pocztową. Zamordowany został w Charkowie wiosną 1940.

Zygmunt Pytlewski był kawalerem, a jego bratanek, Zbigniew Pytlewski mieszka w Częstochowie i jest członkiem Rodziny Katyńskiej.

Przypisy

Bibliografia

  • Mężom i Ojcom naszym, Częstochowa: Stowarzyszenie Rodzina Katyńska, 2006.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 26 Feb 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.pytlewski.pl/index/index.php?page=7
Sections Zygmunt Pytlewski

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes