Quantcast
peoplepill id: zofia-wyszkowska
ZW
1 views today
1 views this week
Zofia Wyszkowska

Zofia Wyszkowska

Polish engineer
Zofia Wyszkowska
The basics

Quick Facts

Intro Polish engineer
Is Engineer
From Poland
Type Engineering
Gender female
The details

Biography

Zofia Wyszkowska – polska inżynier, ekonomistka, dr hab. nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Katedry Organizacji i Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i Katedry Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Życiorys

Obroniła pracę doktorską, 26 stycznia 1998 habilitowała się na podstawie pracy zatytułowanej Wybrane elementy wskaźnikowej analizy finansowej na przykładzie przedsiębiorstw rolniczych. Otrzymała nominację profesorską. Została zatrudniona na stanowisku profesora w Katedrze Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania w Gospodarce Żywnościowej na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Bydgoskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, a także w Kujawskiej-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Objęła funkcję profesora nadzwyczajnego w Katedrze Zdrowia Publicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, oraz w Katedrze Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Jest kierownikiem Katedry Organizacji i Zarządzania i była dziekanem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Piastowała stanowisko członka w Komitecie Ekonomii Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych, Komitetu Ekonomiki Rolnictwa na II Wydziale Nauk Biologicznych i Rolniczych i Komitetu Ekonomiki Rolnictwa na V Wydziale Nauk Rolniczych, Leśnych i Weterynaryjnych Polskiej Akademii Nauk.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 20 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://nauka-polska.pl/#/profile/scientist?id=39301
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes