Quantcast
peoplepill id: zikmund-rakowski
ZR
3 views today
3 views this week
Zikmund Rakowski

Zikmund Rakowski

Czech geologist
Zikmund Rakowski
The basics

Quick Facts

Intro Czech geologist
Is Geologist
From Czech Republic
Type Science
Gender male
Birth 5 November 1944, Hnojník
Age 77 years
The details (from wikipedia)

Biography

Zikmund Rakowski (* 5. listopadu 1944, Hnojník) je český geolog.

Biografie

V roce 1967 absolvoval VŠB Ostrava, obor geologie. Do roku 1982 pracoval v OKD, byl vedoucím odboru geomechaniky pro ostravsko-karvinský uhelný revír. Podílel se významně na zavedení systému prevence proti horským otřesům a erupcím uhlí a plynů v těchto dolech. Spolu s kolektivem obdržel v roce 1982 státní cenu za nové poznatky o erupcích uhlí a plynů a výrazné snížení ohrožení zdraví a životu horníků v uhelných dolech.

Je autorem řady publikací a také skript pro postgraduální inženýrské studium. V letech 1982-96 pracoval v Ústavu geoniky Akademie věd České republiky v Ostravě, nejprve jako vedoucí oddělení geomechaniky a pak jako zástupce ředitele ústavu. Je autorem definice geoniky, jako vědy zabývající se reakcemi horninového prostředí na antropogenní činnosti. Organizoval uznávané mezinárodní konference GEOMECHANICS 91, GEOMECHANICS 93, GEOMECHANICS 96, jejichž sborníky editoval a vydal ve vydavatelství BALKEMA Rotterdam. Od roku 1996 se zabývá technologiemi využití geomříží v geotechnice a dopravním stavitelství. Jako generální manažer firmy Tensar International se zasloužil o zavedení a rozšíření této technologie v celé východní Evropě.

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes