Quantcast
peoplepill id: zdenek-marsicek
ZM
1 views today
1 views this week
Zdeněk Maršíček
Czech member of Czech Parliament

Zdeněk Maršíček

Zdeněk Maršíček
The basics

Quick Facts

Intro Czech member of Czech Parliament
Is Politician
From Czech Republic
Field Politics
Gender male
Birth 30 June 1956, Chomutov, Czech Republic
Age 65 years
Star sign Cancer
Politics Communist Party of Czechoslovakia, Communist Party of Bohemia and Moravia
The details (from wikipedia)

Biography

Zdeněk Maršíček (* 30. června 1956 Chomutov) je český politik, počátkem 21. století poslanec Poslanecké sněmovny za KSČM.

Biografie

Vystudoval Vysokou vojenskou politickou školu ve Lvově v tehdejším Sovětském svazu. Členem KSČ se stal v roce 1976. V letech 1977–1989 sloužil u Pohraniční stráže s hodností majora. Po roce 1989 své aktivity v tomto ozbrojeném sboru komentoval následovně: „na hranicích jsme se řídili tehdejším zákonem na ochranu hranic, nad jeho rámec jsme nešli.“ Po roce 1989 pracoval jako dělník a požární a bezpečnostní technik. Je ženatý.

V komunálních volbách roku 1994 a komunálních volbách roku 2002 neúspěšně za KSČM kandidoval do zastupitelstva města Jirkov. Profesně se k roku 2002 uvádí coby politický pracovník. Ve volbách v roce 2002 kandidoval do poslanecké sněmovny za KSČM (volební obvod Ústecký kraj). Nebyl zvolen, ale do sněmovny usedl dodatečně již v září 2002 jako náhradník poté, co zemřel poslanec Josef Houzák. Byl členem sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost. Poslanecký mandát obhájil ve volbách v roce 2006. Byl místopředsedou výboru pro obranu a bezpečnost. Ve sněmovně setrval do voleb v roce 2010.

Ve stínové vládě KSČM spravuje resort vnitra.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 18 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Zdeněk Maršíček

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes