Quantcast
peoplepill id: zdenek-cervenka
Z�
1 views today
1 views this week
Zdeněk Červenka
Czech Czechoslovak politician, chemical engineer and chemical engineer

Zdeněk Červenka

Zdeněk Červenka
The basics

Quick Facts

Intro Czech Czechoslovak politician, chemical engineer and chemical engineer
Is Politician
From Czech Republic
Field Politics
Gender male
Birth 27 July 1932
Age 89 years
The details (from wikipedia)

Biography

Ing. Zdeněk Červenka (* 27. července 1932 ) byl český chemický inženýr působící na Slovensku, československý politik a poslanec Sněmovny národů Federálního shromáždění po sametové revoluci.

Biografie

Profesně je k roku 1990 uváděn jako výzkumný pracovník v k. p. Chemko Strážske, bytem Michalovce. Patřil mezi skupinu českých inženýrů z VTA AZ Brno, kteří dostali umístěnku do tohoto podniku na východním Slovensku a dlouhodobě zde pracovali. Podílel se na vývoji a výrobě prvního výrobku chemporu B-80. V listopadu 1989 během sametové revoluce organizoval v Chemku demonstrace proti komunistickému režimu.

V lednu 1990 zasedl v rámci procesu kooptací do Federálního shromáždění po sametové revoluci do slovenské části Sněmovny národů (volební obvod č. 137 – Michalovce, Východoslovenský kraj) jako bezpartijní poslanec. Ve Federálním shromáždění setrval do voleb roku 1990.

Odkazy

Reference


Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Zdeněk Červenka

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes