Quantcast
peoplepill id: yllka-gashi
YG
2 views today
1 views this week
Yllka Gashi
Actor

Yllka Gashi

Yllka Gashi
The basics

Quick Facts

Intro Actor
Is Actor
From Albania
Field Film, TV, Stage & Radio
Gender female
Birth 1982
Age 40 years
The details (from wikipedia)

Biography

Yllka Gashi lindi më 30 Gusht,1982 në Prishtinë. Është aktore e mirënjohur Kosovare e diplomuar në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës. Për opinionin e gjerë njihet sidomos për angazhimin e saj në serialin Familja Moderne që jepët ne RTK, përkatësisht me rolin e saj Zana, me të cilin gëzon një famë të madhe publike. Ajo ka luajtur po ashtu edhe në shumë filma të tjerë të zhanreve të ndryshme, duke u prezantuar me shumë suksese, prandaj është aktore shumë e kërkuar dhe e pëlqyer posaqërisht për publikun kosovar. Në vitin 2004 ka marrë cmimin për aktoren më të mirë në Festivalin për Teatër "Setkani/Encounter" në Çeki. Është motra e vogël e ish këngëtares Donika Gashi.

Lidhje të jashtme


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 25 Mar 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://www.imdb.com/name/nm2146927/
Sections Yllka Gashi

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes