Quantcast
Witold Kozłowski: Polski nauczyciel, urzędnik samorządowy i polityk (born: 1958) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: witold-kozlowski
WK
1 views today
1 views this week
Witold Kozłowski
Polski nauczyciel, urzędnik samorządowy i polityk

Witold Kozłowski

Witold Kozłowski
The basics

Quick Facts

Intro Polski nauczyciel, urzędnik samorządowy i polityk
Is Politician Canoer
From Poland
Field Politics Sports
Gender male
Birth 27 June 1958, Krościenko nad Dunajcem, Gmina Krościenko nad Dunajcem, Nowy Targ County, Poland
Age 64 years
Star sign Cancer
Politics Law and Justice, Conservative People's Party
Education
Jerzy Kukuczka Academy of Physical Education in Katowice
SGH Warsaw School of Economics
Awards
Order of the Smile  
Silver Cross of Merit  
Officer of the Order of Polonia Restituta 2020
The details (from wikipedia)

Biography

Witold Rafał Kozłowski (ur. 27 czerwca 1958 w Krościenku nad Dunajcem) – polski nauczyciel, urzędnik samorządowy i polityk, w latach 2005–2006 przewodniczący sejmiku małopolskiego, od 2018 marszałek województwa małopolskiego.

Życiorys

W latach 1964–1979 uprawiał kajakarstwo górskie. Był reprezentantem Polski juniorów i seniorów, zdobył 9 medali mistrzostw kraju. Ukończył szkołę podstawową i liceum w Krościenku nad Dunajcem, a następnie studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Kształcił się podyplomowo w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej, Szkole Głównej Handlowej i Polskiej Akademii Nauk.

Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych w Katowicach oraz szkołach podstawowych w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej. Ponadto był wiceprezesem SKS Sokolica w Krościenku nad Dunajcem, członkiem amatorskiego zespołu muzycznego oraz redaktorem naczelnym miesięcznika „Most”. W latach 1990–1998 był zatrudniony w kuratorium oświaty jako wizytator i następnie dyrektor wydziału szkolnictwa podstawowego i przedszkolnego. W 1998 objął stanowisko sekretarza powiatu nowosądeckiego.

W latach 1998–2010 przez trzy kadencje sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego. W 1998 został wybrany z ramienia AWS (jako działacz SKL), w 2002 z listy Wspólnoty Małopolskiej, a w 2006 z ramienia PiS. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego (2002–2005 i 2006–2010) oraz przewodniczącego (2005–2006) sejmiku. W międzyczasie przestał być członkiem PiS. W 2010 nie ubiegał się o reelekcję. W 2014 po czteroletniej przerwie ponownie został radnym samorządu województwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W czerwcu 2018 został powołany na prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w związku z czym w następnym miesiącu zrezygnował z funkcji sekretarza powiatu nowosądeckiego i radnego sejmiku małopolskiego. W tym samym roku był ponownie kandydatem PiS do sejmiku. Nie uzyskał mandatu, jednak został wybrany na marszałka województwa. Powrócił w skład sejmiku w 2019, zastępując w nim wybranego do Sejmu Patryka Wichra.

Odznaczenia

W 2020 prezydent RP Andrzej Duda nadał mu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

W 2003 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2009 otrzymał Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Życie prywatne

Żonaty z Bogusławą, ma dzieci Jakuba i Wiktorię.

Przypisy

Marszałkowie województwa małopolskiego
Marszałkowie województwa małopolskiego
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 11 Aug 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Witold Kozłowski

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes