Quantcast
peoplepill id: wenzel-kuhn
WK
1 views today
1 views this week
Wenzel Kuhn
Österreichischer Politiker der Christlichsozialen Partei (CSP)

Wenzel Kuhn

Wenzel Kuhn
The basics

Quick Facts

Intro Österreichischer Politiker der Christlichsozialen Partei (CSP)
Was Politician
From Austria Austria-Hungary
Field Politics
Gender male
Birth 24 January 1854, Nejdek
Death 27 July 1933, Vienna (aged 79 years)
Politics Christian Social Party
The details (from wikipedia)

Biography

Wenzel Kuhn (24. ledna 1854 Nejdek – 27. července 1933 Vídeň) byl rakouský křesťansko sociální politik, na počátku 20. století poslanec Říšské rady, v poválečném období poslanec rakouské Národní rady.

Biografie

Vychodil národní a měšťanskou školu, působil jako hostinský a majitel realit. Byl prezidentem Německo-rakouského svazu hostinských a předsedou Vídeňského společenství hostinských. Angažoval se v Křesťansko sociální straně Rakouska. Byl starostou vídeňské čtvrti Döbling a v letech 1900–1903 zasedal ve vídeňské obecní radě.

Na počátku 20. století se zapojil i do celostátní politiky. Ve volbách do Říšské rady roku 1907, konaných poprvé podle všeobecného a rovného volebního práva, získal mandát v Říšské radě (celostátní zákonodárný sbor) za obvod Dolní Rakousy 31. Usedl do poslanecké frakce Křesťansko-sociální sjednocení. Mandát obhájil za týž obvod i ve volbách do Říšské rady roku 1911 a byl členem klubu Křesťansko-sociální klub německých poslanců. Ve vídeňském parlamentu setrval až do zániku monarchie. Profesně byl k roku 1911 uváděn jako soukromník.

Po válce zasedal v letech 1918–1919 jako poslanec Provizorního národního shromáždění Německého Rakouska (Provisorische Nationalversammlung).

Odkazy

Reference

Externí odkazy

  • Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Wenzel Kuhn ve Wikimedia Commons
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Wenzel Kuhn

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes