peoplepill id: walther-pauer
WP
2 views today
2 views this week
Walther Pauer
German physicist

Walther Pauer

Walther Pauer
The basics

Quick Facts

Intro German physicist
Was Scientist Physicist Educator
From Germany
Field Academia Science
Gender male
Birth 1 April 1887, Regensburg, Upper Palatinate, Bavaria, Germany
Death 20 November 1971, Dresden, Dresden Directorate District, Saxony, Germany (aged 84 years)
Star sign Aries
Walther Pauer
The details (from wikipedia)

Biography

Wather Pauer (ur. 1 kwietnia 1887 w Ratyzbonie, zm. 20 listopada 1971 w Dreźnie) – niemiecki fizyk specjalizujący się w termodynamice.

Walther Pauer urodził się jako syn Friedricha Pauera i Betty Kempf, właścicieli garbarni. Między 1907 a 1911 studiował termodynamikę na Uniwersytecie Technicznym w Monachium. Od 1913 na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, gdzie był asystentem Adolfa Nägela. Uczęszczał też na wykłady Richarda Molliera.

Od 1924 zarządzał elektrociepłownią uniwersytecką, która w 2004 zyskała jego imię.

Walczył w I wojnie światowej. Trafił do francuskiej niewoli. Od 1920 trafił z powrotem do Drezna, gdzie kontynuował pracę naukową. W tym samym roku uzyskał tytuł doktora. Rok później, habilitację. Od 1921 wykładał termodynamikę na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie jako adiunkt. W 1933 został profesorem tej uczelni i dyrektorem instytutu termodynamiki i inżynierii cieplnej. W listopadzie 1933 wraz z innymi naukowcami poparł Hitlera.

Po zakończeniu II wojny światowej pracował w Związku Radzieckim. W 1952 wrócił na Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, gdzie do emerytury w 1958 kierował instytutem termodynamiki. Od 1955 był członkiem akademii nauk. W 1957 otrzymał brązowy order zasługi Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Zmarł w Dreźnie w 1971. Pochowany na cmentarzu Plauen.

Bibliografia

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Walther Pauer

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes