Quantcast
peoplepill id: villem-tamm
VT
1 views today
1 views this week
Villem Tamm

Villem Tamm

Eesti sportlane ja politseiametnik
Villem Tamm
The basics

Quick Facts

Intro Eesti sportlane ja politseiametnik
Was Athlete Weightlifter
From Estonia
Type Sports
Gender male
Birth 9 March 1912, Ufa Governorate, Russian Empire
Death 31 July 1973, Lehtse, Estonia (aged 61 years)
Star sign Pisces
Family
Siblings: Eduard Tamm
Children: Ulvi Tamm
Education
Hugo Treffner Gymnasium
Peoplepill ID villem-tamm
The details

Biography

Villem Tamm (9. märts 1912 Ufa kubermang – 31. juuli 1973 Lehtse) oli eesti sportlane ja politseiametnik.

Ta sündis Laiuse kihelkonnast pärit August Tamme ja Salatsi kihelkonnast pärit läti päritolu Eliisabeti kolmanda pojana. 1921. aastal tuli pere Eestisse, elama asuti taas Tartumaale. Ta käis koolis Hugo Treffneri Gümnaasiumis, hiljem õppis aga politseinikuks.

1938. aastal sai Tammest konstaabel Virtsus, samaaegselt tegeles ta ka tõstmise, kergejõustiku ja laskespordiga. Parimaid tulemusi saavutas ta esimesel tõstmises, tõustes 1940. aastaks Eesti raskejõustiklaste seltskonna tippu. 1941. aasta kevadel käis ta Eesti NSV koondise koosseisus võistlemas veel Gruusias, kuid 14. juunil 1941 küüditati ta Siberisse. Mõni aasta hiljem mõisteti talle 10 aastat vangistust koos 5-aastase asumisel olemisega. Tagasi Eestisse sai ta tulla alles 1956. aastal, siis asus ta elama oma vanemate juurde Lehtsesse.

Ka seejärel jätkas ta tõstespordiga tegelemist, saades mitmekordseks Paide rajooni meistriks. Kuni aastani 1958 õppis ta Jänedal isa juures piiritusevabriku tehnoloogiks, sest tal kui represseeritul oli raske muud töökohta leida. Ta töötas kuni 1972. aastani Lehtse piiritusevabrikus (asus Kurge asunduses), kuigi ta ise oli täiskarsklane.

Tamm suri 61-aastaselt infarkti.

Isiklikku

Tema noorem vend Eduard Tamm oli samuti sportlane, kes osales edukalt ka veteranide spordivõistlustel.

1958. aastal abiellus Villem Tamm Milja Postiga, kellega ta oli tutvunud juba 1939. aastal, kuid Teine maailmasõda ja okupatsioonid olid nad viinud ligi 20 aastaks lahku. Järgmisel aastal sündisid neil kaksikud tütred Tiiu ja Ulvi Tamm.

Kirjandus

  • Tiit Lääne. "Sport Läänemaal. Triloogia I osa, Algusaegadest kuni 1945". Lääne Maakonna Spordiliit Läänela. Haapsalu 2007
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.esbl.ee/tulemused/sportlased/130834/villem_tamm
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes