Quantcast
peoplepill id: veronika-liebl
VL
4 views today
4 views this week
Veronika Liebl

Veronika Liebl

Veronika Liebl
The basics

Quick Facts

From Czech Republic
Gender female
Birth 3 April 1909, Mladé, Czech Republic
Death 21 November 1997 (aged 88 years)
Star sign Aries
Family
Spouse: Adolf Eichmann
Peoplepill ID veronika-liebl
The details

Biography

Veronika Lieblová (3. dubna 1909 Mladé – 21. listopadu 1997) byla manželka nacistického válečného zločince Adolfa Eichmanna.

Život

Narodila se Matyáši a Marii Lieblovým v Mladém u Českých Budějovic (dnes součást města). Lieblovi se v Mladém řadili mezi bohaté rodiny, vlastnili tam rozsáhlou zemědělskou usedlost. Dnes je na místě Lieblovic statku samoobsluha.

Po svatbě s Adolfem Eichmannem v roce 1935 s ním žila na různých místech. Nejdříve v Německu a poté v Praze. Na konci války odjela se syny (Horst, Dietr, Klaus) do bezpečí, nejdříve do Fischerndorfu a poté do Aussee. Zde žila až do roku 1951, kdy odjela za manželem do Argentiny.

Celá rodina Lieblových se hlásila k nacismu. Starší bratr Franz byl velitelem gestapa v Hradci Králové, další bratr byl arizátorem (zabavoval židovský majetek).

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 22 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Veronika_Lieblov%C3%A1
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=223
http://zpravy.idnes.cz/nacista-eichmann-mel-zenu-od-ceskych-budejovic-f4h-/domaci.asp?c=A071121_112423_domaci_itu
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes