Quantcast
peoplepill id: vello-kaavere
VK
1 views today
1 views this week
Vello Kaavere

Vello Kaavere

Estonian geographer
Vello Kaavere
The basics

Quick Facts

Intro Estonian geographer
Was Geographer
From Estonia
Type Science
Gender male
Birth 13 July 1936
Death 11 April 1994 (aged 57 years)
Star sign Cancer
The details (from wikipedia)

Biography

Vello Kaavere (sünninimi Baumann; 13. juuli 1936 Tõrva – 11. aprill 1994 Tartu) oli eesti teadusajaloolane, genealoog.

Aastal 1959 lõpetas Kaavere Tartu Riikliku Ülikooli geograafia alal.

Töötas kutselise pedagoogina Tartu Pimedate Koolis ja pikemat aega Tartu 1. Eriinternaatkooli direktori asetäitjana 1975. aastani.

Aastatel 1975-1994 töötas Zooloogia ja Botaanika Instituudis teadurina ja hiljem Baeri muuseumi juhatajana. Ta oli üks Baeri muuseumi rajajatest ja ülesehitajatest.

Kaavere võttis osa Eesti Geograafia Seltsi, Tartu Saksa Kultuuriinstituudi tööst, oli Saksamaal asuva Baltisaksa Genealoogia Seltsi liige, juhtis Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse geograafia ajaloo sektsiooni ja Eesti Looduseuurijate Seltsi loodusteaduse ajaloo komisjoni, ta osales ka Tartu Ülikooli õppetöös.

Alates 1964. aastast on ta avaldanud teaduslikke ja populaarteaduslikke artikleid 19. sajandi kuulsatest teadlastest ajakirjas Eesti Loodus ja teistes väljaannetes.

Karl Ernst von Baeri kohta on tema sulest ilmunud kirjutisi alates aastast 1967.

Kaavere osales sarja Folia Baeriana toimetamisel ja Eesti teaduse biograafilise leksikoni märksõnastiku koostamisel. Ta on toimetanud kogumikke Teaduse ajaloo lehekülgi Eestist ning on kirjutanud arvukalt artikleid entsüklopeediale geograafia ajaloo valdkonnast.

Tunnustust on leidnud tema raamat K. E. von Baeri suguvõsast (Die Nachkommen von Karl Ernst von Baer, 1990) ja eestikeelne suures osas originaaluurimustel põhinev Baeri elulugu (1992).

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes