Quantcast
peoplepill id: udo-nestor-ivask
UI
1 views today
2 views this week
Udo-Nestor Ivask

Udo-Nestor Ivask

Udo-Nestor Ivask
The basics

Quick Facts

Was Painter Artist Printmaker
Type Arts Business
Gender male
Birth 20 December 1878
Death 15 May 1922 (aged 43 years)
Star sign SagittariusSagittarius
The details

Biography

Disambig gray.svg  See artikkel räägib bibliofiilist, arhitekti kohta vaata artiklit Udo Ivask

Udo Ivask (20. detsember 1878 Loodi mõis, Viljandimaa – 15. mai 1922 Tartu) oli eesti bibliofiil, raamatuloolane ja eksliibrisekunstnik.

Pärast gümnaasiumi lõpetamist sõitis Ivask Moskvasse, kus asus õppima akadeemik K. A. Karovini maaliateljees. Tal oli plaan õppida kunsti, kuid kunstikooli teda vanuse tõttu enam ei võetud. Ivaski valis kunsti asemel bibliograafia, teda paelusid eksliibrised. Lisaks on ta kujundanud tiitellehti, päisliiste, raamatukaasi, vinjette jms. Aastatel 1905–1918 trükiti Ivaski loomingut.

Ta oli kaastegev Venemaa Raamatupalati loomisel, toimetas ajakirja ning oli haruldaste trükiste osakonna juhataja Rumjantsevi muuseumis ning Riikliku Kirjastuse bibliograafiakomisjoni liige.

Udo Ivaskilt on teada 31 eksliibrist.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.sakala.ajaleht.ee/270608/laupaev/kodulugu/5033422_1.php
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes