Quantcast
peoplepill id: tomas-dytrych
TD
1 views today
2 views this week
Tomáš Dytrych

Tomáš Dytrych

Czechoslovakia senator of Czechoslovak National Parliament and Czechoslovak politician
Tomáš Dytrych
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovakia senator of Czechoslovak National Parliament and Czechoslovak politician
Was Politician Senator
From Czech Republic
Type Politics
Gender male
Birth 1 January 1884, Brodek u Přerova, Přerov District, Olomouc Region, Czech Republic
Death 1 January 1951, Tišnov, Brno-Country District, South Moravian Region, Czech Republic (aged 67 years)
Politics Christian and Democratic Union – Czechoslovak People's Party
The details (from wikipedia)

Biography

Tomáš Dytrych (20. prosince 1884 Brodek u Přerova - 12. května 1951 Tišnov) byl český a československý politik a meziválečný senátor Národního shromáždění ČSR za Československou stranu lidovou.

Biografie

Větší část života prožil v obci Vícemilice u Bučovic. Působil jako hospodářský správce cukrovaru ve Vyškově, poté jako správce panství Račice u Vyškova a následně panství v Bohdalicích. V roce 1926 koupil statek ve Vícemilicích, který obhospodařovával až do roku 1938, kdy statek pronajal. Zajímal se o agrární problematiku. Působil jako šéfredaktor Zemědělského zpravodaje v Brně. Byl členem ČSL a působil i v jejích ústředních orgánech. Zasloužil se o rozvoj Bučovicka a roku 1931 obdržel čestné občanství města Bučovice.

V parlamentních volbách v roce 1935 získal senátorské křeslo v Národním shromáždění. V senátu setrval do jeho zrušení v roce 1939, přičemž krátce předtím ještě v prosinci 1938 přestoupil do nově vzniklé Strany národní jednoty. Profesí byl rolníkem z Vícemilic. Jeho bratr Josef Dytrych byl známým zvonařem z Brodku u Přerova.

Zemřel v sanatoriu v Tišnově.

Odkazy

Reference


Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes