Quantcast
peoplepill id: tom-parker-1
TP
2 views today
5 views this week
Tom Parker

Tom Parker

American photographer
Tom Parker
The basics

Quick Facts

Intro American photographer
Is Photographer
From United States of America
Type Arts
Gender male
The details (from wikipedia)

Biography

Tom Parker byl americký fotograf. Fotografoval hodně v amerických internačních táborech, jako byly například Manzanar nebo Tule Lake v Kalifornii. Na pořizování obrazové dokumentace ze života lidí v internačních táborech se podílela řada významných fotografů, jako například Dorothea Lange, Hikaru Iwasaki, Clem Albers, Tom Parker nebo Charles E. Mace.

Život a dílo

V roce 1942 pracoval pro společnost War Relocation Authority, což byl orgán odpovědný za internaci a stěhování japonských Američanů během druhé světové války. Většina jeho tvorby z let 1942-1943 se soustředila na japonské Američany a Japonce v deseti stálých táborech, včetně Manzanaru, Tule Lake, Poston, Topaz, Gila River a Minidoka. Kromě fotografií pořizoval také dokumentární a propagační filmy.

Asi 1000 jeho negativů je spravováno v archivu National Archives and Records Administration, spadají do kategorie public domain a jsou k dispozici na úložišti obrázků Wikimedia Commons.

Galerie

Odkazy

Reference

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Tom Parker ve Wikimedia Commons
  • Propaganda film společnosti War Relocation Authority, foto: Tom Parker a Charles Mace
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.loc.gov/pictures/collection/manz/related.html
http://www.nps.gov/manz/photosmultimedia/francis-stewart-gallery.htm
http://www.nps.gov/tule/photosmultimedia/wra-documentaries.htm
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Tom_Parker_(fotograf)
https://web.archive.org/web/20111230141355/http://video.google.com/videoplay?docid=1666229366601415640&sourceid=docidfeed&hl=en
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes