Quantcast
peoplepill id: theophil-eichler
TE
1 views today
1 views this week
Theophil Eichler

Theophil Eichler

Theophil Eichler
The basics

Quick Facts

From Germany
Gender male
Birth 10 September 1685, Geising, Germany
Death 1740 (aged 54 years)
Star sign Virgo
Education
Kreuzschule
Leipzig University
The details

Biography

Theophil Eichler (10. september 1685 Geising – 22. juuli/2. august 1740) oli Eesti vaimulik.

Eichler sündis Geisingis (praegu Altenbergi linnaosa), Saksimaal. Ta õppis Dresdeni Kreuzschules. Usuteadust õppis ta aastast 1708 Leipzigi Ülikoolis.

Ta oli aastatel 1713–1715 Tarvastu ja Rõngu Mihkli koguduses (Andreas Stålfoti abilisena) adjunktõpetajaks. Aastatel 1715–1740 oli ta Rõngu Mihkli koguduse õpetajaks.

Isiklikku

Teophil Eichler oli kolm korda abielus. Tema esimese abikaasa isa oli Tarvastu ja Rõngu Mihkli koguduse õpetaja Andreas Stålfot. Tema teise abikaasa Christina isa Michael Dau oli Tartu Jaani koguduse abiõpetaja, hiljem Tartu Ülikooli professor ja rektor. Tema kolmanda abikaasa isa oli Kanepi ja Nõo Püha Laurentsiuse koguduse õpetaja Lorenz Quist. Tema väimees oli Nõo Püha Laurentsiuse koguduse õpetaja Gottfried Rulcovius.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes