Quantcast
peoplepill id: theodor-john
TJ
1 views today
1 views this week
Theodor John

Theodor John

Photographer
Theodor John
The basics

Quick Facts

Intro Photographer
Is Photographer
From Estonia
Type Arts
Gender male
Birth Tartu, Sweden
Death 23 October 1894
The details (from wikipedia)

Biography

Theodor John (pärit Königsbergist; surnud 1894) oli 19. sajandi lõpul Tartus tegutsenud ateljeefotograaf, kes pildistas paljusid Eesti kultuuritegelasi ja Tartu Ülikooli õppejõude. Tema fotoateljee asus aadressil Aleksandri tänav 10.

Aleksandri tänava ateljee omandas John pärast samas varem tegutsenud fotograafi Georg Friedrich Schlateri surma 1870. aastal. Ligi kümneks aastaks säilitas ta ateljee nimes viite endisele omanikule, signeerides fotosid kirjaga "Th. John vormals Schlater Atelier für Photographie Dorpat Alexander Strasse im eigenen Hause" ("Th. John, varemalt Schlateri fotograafiaateljee oma majas Aleksandri tänavas Tartus"). Samuti jätkas ta Schlateri fotografeerimisstiili ning stuudiorekvisiitide kasutamist.

1870. aastail käis John igal kevadel ja suvel Viljandis pildistamas. 1878–79 Viljandi linnusevaremetes toimunud esimeste arheoloogiliste väljakaevamiste aegu viibis ta linnas 1878. aasta juulis ja 1879. aastal maist juulini, kaevamiste komitee tellis ja ostis temalt ühtekokku 120 lossivaremete kaevamiste pilti, 25 kopikat tükk.

Mitmed Johni tööd on esindatud Eesti Rahvusarhiivis ja Tartu Ülikooli raamatukogu fotokogus, sealhulgas Tartu Ülikooli Kirurgiakliiniku ajaloolises fotokogus. Ta oli ka Tartu Kammermuusikaühingu liige.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://fotoparand.org.ee/wp/wp-content/uploads/2012/01/Liibek_2006_Schlater.pdf
http://www.muuseum.viljandimaa.ee/?op=body&id=104
http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=352163
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Theodor_John?uselang=et
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes