Quantcast
peoplepill id: tauno-vahter-1
TV
1 views today
1 views this week
Tauno Vahter

Tauno Vahter

eesti muusik ja muusikapedagoog
Tauno Vahter
The basics

Quick Facts

Intro eesti muusik ja muusikapedagoog
Was Educator Musician Singer Music educator
From Estonia
Type Academia Music
Gender male
Birth 2 October 1946, Tallinn
Death 24 December 2018 (aged 72 years)
Family
Father: Artur Vahter
Peoplepill ID tauno-vahter-1
The details (from wikipedia)

Biography

Tauno Vahter (2. oktoober 1946 Tallinn – 24. detsember 2018 Tallinn) oli eesti muusik ja muusikapedagoog.

Ta lõpetas aastal 1969 Tallinna Pedagoogilise Instituudi muusikapedagoogika erialal.

Ta laulis aastatel 1973–1991 RAM-is (tenorina) ning ansamblis RAM-4. Ta on töötanud muusikaõpetajana. Samuti on ta tegutsenud 1970-ndatel levimuusikuna ansamblis Collage (baritonina). Selle ansambli plaat "Käokiri" tunnistati üheks parimaks Eestis välja antud heliplaadiks. 1980-ndatel laulis trios koos Uno Loobi ja Ülle Tomingaga.

Kooliteed alustas Tauno Vahter Tallinna 27. algkoolis, mis praegu kannab Rahumäe Põhikooli nime. Samal ajal õppis ta ka Nõmme Lastemuusikakoolis klaverimängu. Tauno Vahteri koolitee jätkus Tallinna 39. Keskkoolis, kus muusikaõpetaja Koit Kirber tema muusikaandele kohe rakendust leidis. Ansamblis hakkas Vahter mängima trumme. Koit Kirberi lavastatud ooperis „Tsaar Saltaan“ sai Tauno Vahter koos Raivo Trassiga peaosa. Vahter oli peaosas ka siis, kui seda ooperit etendati Estonia teatri lavalaudadel.

Lauluhäält kasutas ta Ants Söödi juhitavas Tallinna Üliõpilassegakooris, ansamblites ja solistina. Tegevust jätkus ka trummide taga, nüüd juba professionaalsel tasemel.

Samal ajal huvitus Tauno Vahter üha enam poksimisest, millega ta oli algust teinud juba keskkooli ajal. Poksis sai ta I järgu. Tauno tegutses ka poksitreenerina.

Pärast Pedagoogilise Instituudi lõpetamist suunati Tauno Vahter Järvakandi Keskkooli muusikaõpetajaks. Seal hakkas ta juhendama ansamblit Welled, millest sai tuule tiibadesse mitu muusikut, näiteks Ardo Juhkov ja Riho Sibul.

Vahepeal tuli poolteist aastat (1970) veeta sõjaväes, kus muusikaline tegevus jätkus orkestris mängides. Koos saatusekaaslaste Ivo Linna ja Gunnar Grapsiga lauldi ka paljudel tantsupidudel ja kontsertidel.

Laulmine ja trummimäng jätkusid 1980-ndatel mitmes Tallinna restoranis. Aastatel 1992–1993 oli Tauno Vahter Kõmsi kooli direktor; hiljem töötas Päästeametis.

Isiklikku

Tema isa oli muusikateadlane, dirigent ja muusikapedagoog, Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Artur Vahter; vend Kuulo Vahter on kunstnik. Poeg Reivo Vahter (1975).

Kirjandus

  • Eesti muusika biograafiline leksikon. 2. köide: N–Y. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2008, lk. 486–487.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 06 Sep 2019. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://komsikool.laaneranna.ee/ajalugu/
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes