Quantcast
peoplepill id: stano-kral
SK
1 views today
1 views this week
Stano Král

Stano Král

Czech actor
Stano Král
The basics

Quick Facts

Intro Czech actor
A.K.A. Stanislav Král
Was Actor
From Czech Republic
Type Film, TV, Stage & Radio
Gender male
Birth 29 November 1960, Kostolište, Malacky District, Bratislava Region, Slovakia
Death 4 May 2014 (aged 53 years)
Star sign SagittariusSagittarius
The details

Biography

Stano Král (vlastným menom Stanislav Král, * 29. november 1960, Kostolište) je slovenský divadelný a televízny herec a dabér.

Životopis

Detstvo prežil v rodnej obci. Základné a stredné vzdelanie získal v Malackách, kde navštevoval základnú školu a gymnázium. Bol študentom s výborným prospechom, zúčastňoval sa na recitačných a klavírnych súťažiach. Dodnes má obľubu v hre na klavír. Istý čas bol členom hudobnej skupiny Tenor, kde hral na klávesy a spieval. Po prijímacích pohovoroch bol prijatý na štúdium herectva na divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave. Už počas štúdia bol o neho veľký záujem, vďaka čomu účinkoval v mnohých inscenáciách. Počas povinnej základnej vojenskej služby pôsobil vo Vojenskom umeleckom súbore. Po skončení vojenskej služby sa objavoval hlavne v divadlách (Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Nová scéna Bratislava, Slovenské národné divadlo). V divadlách hrá dodnes, objavuje sa aj v televízii a pôsobí v dabingu ako dabér a dabingový režisér.

Dabing

Venuje sa aj dabingu. Jeho najznámejšie dabingové roly boli Ross Geller (David Schwimmer) v seriáli Priatelia, Charlie Harper (Charlie Sheen) v seriáli Dva a pol chlapa, Ivo Di Carlo (Facundo Arana) v seriáli Divoký anjel, Jack Sparrow (Johnny Depp) v sérii filmov Piráti z Karibiku a Ethan Hunt (Tom Cruise) v sérii filmov Mission: Impossible.

Zdroje

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 14 Jul 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
https://www.csfd.cz/tvurce/25887/
http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=270
http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=176&t=1628
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes