Quantcast
peoplepill id: simona-tesarova
ST
1 views today
1 views this week
Simona Tesařová

Simona Tesařová

�eská evangelická farářka, nemocniční a vězeňská kaplanka
Simona Tesařová
The basics

Quick Facts

Intro �eská evangelická farářka, nemocniční a vězeňská kaplanka
From Czech Republic
Gender female
Birth 21 January 1965, Ostrava, Czech Republic
Age 56 years
Star sign Aquarius
The details (from wikipedia)

Biography

Mgr. Simona Tesařová (* 21. ledna 1965, Ostrava, Československo) je evangelická farářka a pastorační pracovnice, působící ve vazební věznici v Praze na Pankráci.

Život

Dětství a mládí

V dětství navštěvovala s babičkou bohoslužby v ostravském sboru Evangelické církve metodistické. Po střední škole studovala teologii na tehdejší Komenského bohoslovecké evangelické fakultě (dnešní Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy).

Profesní život

Po dokončení studií sloužila během vikariátu v ostravském sboru Českobratrské církve evangelické pod vedením faráře Klobásy.

Činnost ve věznici

Roku 2005 se po přednášce faráře Bohdana Pivoňky stala členkou Vězeňské duchovenské péče. Roku 2007 byla přidělena do pražské vazební věznice na Pankráci, kde poskytuje pastorační rozhovory a slouží bohoslužby v tamní kapli.

Činnost v kobyliském sboru

Od 25. června do 31. prosince 2006 působila jako druhá farářka ve sboru Českobratrské církve evangelické v Praze Kobylisích.

Během působení v kobyliském sboru se věnovala i tamnímu sdružení Logos, sdružujícímu křesťany s homosexuální orientací a jejich příbuzné či přátele. V jeho rámci dne 25. listopadu 2006 udělila v kostele U Jákobova žebříku církevní požehnání homosexuálnímu páru v České republice.

Nemocniční kaplanka

V závěru roku 2009 se stala kaplankou ve Fakultní nemocnici v Motole.

Odkazy

Reference

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.vdpcr.eu/new/archiv/archiv2006.htm
http://www.fnmotol.cz/o-nas/poskytovani-spiritualni-pece/
https://web.archive.org/web/20161012204430/http://www.logoscr.cz/o-nas/historie/logos-1992-az-2012-standa-kostiha-a-m-kasimir
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes