Quantcast
peoplepill id: silke-maier-witt
SM
1 views today
1 views this week
Silke Maier-Witt
German terrorist

Silke Maier-Witt

Silke Maier-Witt
The basics

Quick Facts

Intro German terrorist
Is Terrorist
From Germany
Field Crime
Gender female
Birth 21 January 1950, Nagold, Calw, Karlsruhe Government Region, Baden-Württemberg
Age 72 years
The details (from wikipedia)

Biography

Silke Maier-Witt (ur. 21 stycznia 1950 w Nagold) – niemiecka terrorystka, działaczka RAF (tzw. "drugiej generacji").

Życiorys

Od 1960 uczęszczała do Heilwig-Gymnasium w Hamburgu. Od 1969 studiowała medycynę i psychologię; udzielała się społecznie. W 1977 przystąpiła do RAF, częściowo w reakcji na śmierć głodową Holgera Meinsa. Brała udział w porwaniu Hannsa Martina Schleyera. Po napadzie na bank w Zurychu w 1979 wystąpiła z RAF i wyjechała do NRD. Żyła tam pod zmienionym nazwiskiem.

W 1990 została aresztowana i skazana. Wyszła przedterminowo z więzienia w 1995. Podjęła studia psychologiczne, zajmowała się terapią rodzinną, psychiatrią dziecięcą i poradnictwem psychologicznym. Od 2000 do 2005 pracowała w Kosowie przy realizacji projektów międzynarodowych na rzecz pokoju "Forum Ziviler Friedensdienst". Latem 2006 brała udział w projekcie "Komitee für Grundrechte und Demokratie" (Komitetu Praw Podstawowych i Demokracji), w ramach akcji "Ferie od wojny". Dzięki temu albańskie, romskie i serbskie dzieci z Kosowa mogły spędzać wakacje w Ulcinju (Czarnogóra).

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Silke Maier-Witt

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes