Quantcast
peoplepill id: sibel-bilgic
SB
1 views today
1 views this week
Sibel Bilgiç
The basics

Quick Facts

Gender female
Birth 1 November 1971, Ankara
Age: 48 years
The details

Biography

Sibel Bilgiç (d. 1 Kasım 1971; Ankara), Türk pop müzik şarkıcısı.

Hayatı ve Kariyeri

1971 yılında Ankara‘da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde okurken kazandığı bir bursla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve lise diplomasını orada aldı. Lise 1. ve 2. sınıfları okurken Hacettepe Devlet Konservatuvarı’nda şan ve koro dersleri aldı.

Türkiye’ye dönüşünde önce Best Hotel, ardından Karpiç Bar’da şarkı söyledi. Bir süre Zerrin Özer‘e vokal yaptı. Hilton Ankara otelinde jazz ve pop jazz söyleyerek profesyonel müzik hayatına atıldı. Bu dönemde Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gördü. Eğitim gördüğü sırada bir Amerikan şirketinde satış müdürlüğü yaptı.

İlk zamanlarda albüm yapmayı düşünmeyen Bilgiç, daha sonra profesyonelliğe geçmeye karar verdi ve Ercan Saatçi aracılığıyla Banko Müzik ile anlaştı. Bir yıl hazırlığın ardından 23 Ekim 1996'da Alışamadım albümünü çıkardı. Aynı adlı şarkısı büyük ses getirmiş, Alışamadım o yılın en çok dinlenen Türk pop şarkılarından olmuştur.

Sibel Bilgiç, Kazablanka müzikalinde Lisa karakterini oynamıştır.

Diskografi

Kaynakça

Dış bağlantılar

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes