Quantcast
peoplepill id: serhiy-andrushko
SA
1 views today
1 views this week
Serhiy Andrushko

Serhiy Andrushko Ukrainian actor

Ukrainian actor
Serhiy Andrushko
The basics
Quick Facts
Intro Ukrainian actor
Is Actor
From Ukraine
Type Film, Television, Stage and Radio
Gender male
Birth 16 November 1963, Slidy, Ukraine
Age: 56 years
Star sign ScorpioScorpio
The details
Biography

Андру́шко Сергі́й Па́влович (нар. 16 листопада 1963, с. Сліди Тиврівського району Вінницької області, Україна) — український актор. Заслужений артист України.

Життєпис

Закінчив хореографічне відділення культурно-освітнього училища в м. Тульчин Вінницької області (1982), акторський факультет Київського інституту театрального мистецтва (1989, нині університету театру, кіно і телебаченння).

Відтоді — актор Тернопільського академічного обласного драматичного театру. Водночас від 1993 — викладач танцю, сценічної пластики та фехтування на акторському відділенні Тернопільського музичного училища, від 2005 — викладач сценічного руху в інституті мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету.

Творчість

У дитинстві займався художньою самодіяльністю, багато співав. Першу роль Альберто («Людина і Джентльмен» Едуардо де Філіппо) виконав у дипломній виставі в театральному інституті. Дебютом у Тернопільському драмтеатрі була епізодична роль двірника у виставу «Діти Арбату».

Ролі

Зіграв понад 50 ролей, серед яких:

 • Гораціо, Меркуціо («Гамлет», «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра),
 • Цар Микола ІІ («Соломія Крушельницька» Богдана Мельничука та Івана Ляховського),
 • Кривоніс («Сотниківна» Богдана Мельничука за повістю Богдана Лепкого),
 • Онисим («Коханий нелюб» Ярослава Стельмаха),
 • Ротмістр («Дами і гусари» О. Фредро),
 • Гриша («Євангеліє від Івана» А. Крима),
 • Прокіп («Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ'яненка),
 • Менахем («Поминальна молитва» Григорія Горіна),
 • Калитка («Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого),
 • Маркіз ді Форліпополі («Господиня заїзду» Карло Гольдоні),
 • Наум Лопух («Циганка Аза» Михайла Старицького),
 • Гардінг («Політ над гніздом зозулі» Кена Кізі).

У кіно:

 • Роман («Чотири броди»),
 • Опричник («Час збирати каміння»),
 • Старшина Хоменко («Один — в полі воїн»).

Курйози

У виставі «Гетьман Дорошенко», граючи писаря, виконував трюк із шаблею. Виставу грав у чоботях на високих каблуках, а трюк у спеціальних танцювальних чоботях. Під час танцю вибігав за куліси перевзуватися, одного разу вибіг за куліси, швиденько зняв чоботи на каблуках, а танцювальних у визначеному місці не виявилося, тож вибіг на сцену і почав стрибати через шаблю у червоних шароварах та білих шкарпетках.

Під час вистави-казочки «По щучому велінню» очі засліпило світло від прожекторів і артист упав в оркестрову яму, зламавши пальці на руці, але дограв виставу з травмованою рукою і за допомогою партнерів обіграв цей випадок, ніби так було задумано.

Нагороди

Неодноразовий лауреат театральних фестивалів у номінації «Краще пластичне вирішення вистави», зокрема 4-го фестивалю (2003) «Тернопільські театральні вечори. Дебют» («Не судилось» Михайла Старицького).

Примітки

 1. Василь Солтис. Тернопільський актор під час вистави падав в оркестрову яму // 20 хвилин (Тернопіль). — 2012. — 22 січня.

Джерела

 • Мельничук Б., Щербак Л. Андрушко Сергій Павлович // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 16. — ISBN 978-966-528-318-8.

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://te.20minut.ua/Teatr/ternopilskiy-aktor-pid-chas-vistavi-padav-v-orkestrovu-yamu-10216256.html
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Serhiy_Andrushko?uselang=uk
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes