Quantcast
peoplepill id: rudolf-kutnar
RK
1 views today
1 views this week
Rudolf Kutnar

Rudolf Kutnar

Czech politician, agonomist and manager
Rudolf Kutnar
The basics

Quick Facts

Intro Czech politician, agonomist and manager
Is Lawyer Politician Manager
From Czech Republic
Type Business Law Politics
Gender male
Birth 18 September 1950, Hradec Králové, Czech Republic
Age 70 years
Star sign Virgo
Politics Czech National Social Party
Education
Charles University
Peoplepill ID rudolf-kutnar
The details (from wikipedia)

Biography

Rudolf Kutnar (* 18. září 1950 Hradec Králové) je bývalý český a československý politik Československé strany socialistické, v roce 1990 krátce československý ministr zemědělství a výživy.

Biografie

Roku 1976 absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, v roce 1982 pak dokončil studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v ústředí veterinárních asanačních ústavů České socialistické republiky v Praze, později na pozici vedoucího oborové kontroly. Od roku 1982 byl zaměstnancem Agropodniku Praha-západ jako ekonomický náměstek, od roku 1989 ekonomickým náměstkem v Státním statku Praha-západ v Jenči. Roku 1990 se uvádí jako ekonomický ředitel firmy Micromen. Byl ženatý, měl dvě dcery.

Roku 1980 vstoupil do Československé strany socialistické. Byl jejím funkcionářem na obvodní úrovni. Roku 1986 byl zvolen za poslance ONV Praha 3. Jeho politická kariéra vyvrcholila krátce po sametové revoluci. V roce 1990 působil jako člen rady ONV Praha 3 a jako ekonomický poradce předsedy ČSS. 12. května 1990 byl jmenován ministrem zemědělství a výživy ČSFR. Portfolio si udržel jen krátce, do konce existence vlády, tedy do 27. června 1990.

V komunálních volbách roku 1994 neúspěšně kandidoval za ČSS do zastupitelstva hlavního města Praha a do zastupitelstva městské části Praha 5. Ještě v roce 1995 působil jako místopředseda ČSS.

Odkazy

Reference

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/historie-minulych-vlad/prehled-vlad-cr/1990-1992-csfr/marian-calfa-1/prehled-ministru-24628/
http://www.komunalnipolitika.cz/mesto_praha_hl_m_?prijmeni=Kutnar
http://www.komunalnipolitika.cz/mesto_praha_5?prijmeni=Kutnar
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Rudolf_Kutnar
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes