Quantcast
peoplepill id: rolf-rosenthal
RR
1 views today
1 views this week
Rolf Rosenthal

Rolf Rosenthal

Rolf Rosenthal
The basics

Quick Facts

Was Physician Gynaecologist
From Germany
Field Healthcare
Gender male
Birth 22 January 1911, Brunswick, Lower Saxony, Germany
Death 3 May 1947, Hamelin, Hamelin-Pyrmont, Lower Saxony, Germany (aged 36 years)
Star sign Aquarius
Politics Nazi Party
The details (from wikipedia)

Biography

Rolf Rosenthal (ur. 22 stycznia 1911, zm. 3 maja 1947) – zbrodniarz hitlerowski, lekarz SS w obozie koncentracyjnym Ravensbrück oraz SS-Hauptsturmführer.

Urodzony w Braunschweig, był członkiem NSDAP i SS oraz doktorem medycyny. W latach 1941-1943 był lekarzem obozowym w Ravensbrück. Słynął w obozie ze swych sadystycznych skłonności, w niehumanitarny sposób obchodził się z ranami pooperacyjnymi więźniarek, zwłaszcza gdy był pijany. Oprócz tego u kobiet poniżej 8 miesiąca ciąży przeprowadzał jej przerwanie (dotyczyło to szczególnie niemieckich kobiet, które zaszły w ciążę przez współżycie z więźniami cudzoziemskimi). Płód palono natychmiast w kotłowni, nawet w stanie żywym.

Rosenthal stanął po zakończeniu wojny przed brytyjskim Trybunałem Wojskowym w Hamburgu, by odpowiedzieć za swoje zbrodnie (był to pierwszy proces załogi Ravensbrück). Wymierzono mu karę śmierci przez powieszenie. Wyrok wykonano 3 maja 1947.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes