Quantcast
peoplepill id: radek-jurnecka
RJ
1 views today
1 views this week
Radek Jurnečka

Radek Jurnečka

Czech roman catholic priest
Radek Jurnečka
The basics

Quick Facts

Intro Czech roman catholic priest
Is Priest
From Czech Republic
Type Religion
Gender male
Birth 28 January 1972, Boskovice, Czech Republic
Age 49 years
Star sign Aquarius
The details (from wikipedia)

Biography

A.R.D. Mgr. Radek Jurnečka (* 28. ledna 1972, Boskovice) je římskokatolický kněz a arciděkan v Liberci.

Život

Své dětství prožil v Letovicích. Protože kvůli své víře nedostal doporučení ke studiu na střední škole, vyučil se elektrikářem. Teprve v roce 1990 začal studium na Biskupském gymnáziu v Brně, které ukončil maturitou v roce 1992. Po roce stráveném v teologickém konviktu v Litoměřicích vystudoval v letech 1993 až 1998 Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Poté působil ve farnosti Přepeře u Turnova, a to nejprve tři a půl roku jako pastorační asistent, následně půl roku jako jáhen, a poté, co byl 29. června 2002 vysvěcen biskupem Kouklem v litoměřické katedrále na kněze, od 1. července 2002 jako administrátor farnosti. K témuž dni byl rovněž ustanoven farním vikářem v Turnově. Svou primici sloužil 5. července 2002 v kostele sv. Prokopa v Letovicích, děkovnou mši 14. července 2002 v kostele sv. Jakuba v Přepeřích.

Od 1. července 2003 mu byly jako administrátorovi excurrendo svěřeny také farnosti Kněžmost a Boseň a po úmrtí Rudolfa Prchala rovněž farnosti Loukov, Loukovec, Březina a Všeň (od května 2004). Od 1. července 2004 se stal vedoucím Diecézního katechetického centra litoměřické diecéze a od 1. srpna téhož roku také administrátorem děkanství Mnichovo Hradiště, kam se odstěhoval, a duchovní správu farnosti Přepeře tedy začal vykonávat jako administrátor excurrendo. K 1. červenci 2010 byl zproštěn ustanovení do funkcí v Mnichově Hradišti a okolních farnostech a jmenován arciděkanem v Liberci, kam se má na základě rozhodnutí biskupa Baxanta přestěhovat z Litoměřic také Jurnečkou vedené Diecézní katechetické centrum. K témuž dni se stal současně administrátorem excurrendo v Kryštofově Údolí a Stráži nad Nisou a administrátorem excurrendo in spiritualibus v Křižanech.

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.gwo.cz/pravda/pdf/1008v1.pdf
http://zdislava.signaly.cz/clanek.php?id=507
http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/lidi-odrazuji-bohosluzby-protoze-jim-nerozumi.html
http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/nejstarsi-liberecka-knihovna-je-ceskym-unikatem.html
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes