Quantcast
peoplepill id: philippe-quersin
PQ
1 views today
1 views this week
Philippe Quersin
The basics

Quick Facts

Gender male
Birth 1894
Death 1977 (aged 83 years)
Peoplepill ID philippe-quersin
The details

Biography

Philippe Quersin(ur. 1894, zm. 1977) – pilot, belgijski baloniarz, dziennikarz i reporter.

Życiorys

W 1925 roku podczas XIV zawodów jako drugi pilot na balonie Prince Leopold wraz z Alexandrem Veenstra reprezentując Belgię zdobył Puchar Gordona Bennetta. Po locie nad Zatoką Biskajską próbowali wylądować na półwyspie Cape Touriñán, ale wiatr zniósł balon na pełne morze. Quersin pozostał na lądzie, a Veenstra po wylądowaniu w wodzie został zabrany na pokład hiszpańskiego parowca Fernando Carona. Nie zostali zdyskwalifikowani i udało im się wygrać zawody. Był uczestnikiem XXI, XXII, XXIII, XXIV, XXV oraz XXVI zawodów o Puchar Gordona Bennetta. W tych edycjach nie osiągnął większych sukcesów zajmując miejsca od drugiego do dziesiątego.

W 1960 roku został mu przyznany Dyplom Montgolfiera, który początkowo był przyznawany zawodnikom za wkład sprzed 1960 roku (czyli daty ustanowienia nagrody przez FAI).

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 21 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://www.fai.org/page/gb-1925
http://www.ballooninghistory.com/whoswho/who'swho-q.html
http://www.ballooningbradleys.com/Montgolfier_Diploma_thru_2017.pdf
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes