Quantcast
peoplepill id: petr-rychly
PR
1 views today
1 views this week
Petr Rychlý

Petr Rychlý

Czech dabing actor, actor and presenter
Petr Rychlý
The basics

Quick Facts

Intro Czech dabing actor, actor and presenter
Is Actor
From Czech Republic
Type Film, TV, Stage & Radio
Gender male
Birth 9 August 1965, Prague, Duchy of Bohemia
Age 55 years
Peoplepill ID petr-rychly
The details

Biography

Petr Rychlý (* 9. august 1965 Praha, Česko-Slovensko) je český herec, dabingový herec, moderátor a režisér. Vyštudoval strednú ekonomickú školu v Karlových Varoch. Je jedným zo zakladateľov súčasného Divadla Na Fidlovačce. Na tejto scéne pôsobil medzi rokmi 1998 a 2012. Od septembra 2012 je členom hereckého súboru Divadla na Vinohradech.

Ako moderátor pôsobil v televíznych reláciách Ptákoviny, Natočto! a Rychlý prachy. Medzi jeho hlavné herecké role patrí postava primára Čestmíra Mázla v televíznom seriáli Ordinace v růžové zahradě. Objavil sa tiež v Četnických humoreskách. Tu stvárnil rolu kolaboranta Kugela.

Nadaboval napríklad Joeyho Tribbianiho v seriáli Priatelia, Earla v Volajú ma Earl, Hanka Moodyho zo seriálu Californication a Petra z animovanej série Griffinovci. Okrem postáv z televíznych seriálov požičal svoj hlas tiež Pauliemu, ktorý je jedným z trojice gangstrov v populárnej českej hre Mafia.

Jeho druhou manželkou je bývalá profesionálna tenistka Jana Rychlá, roz. Pospíšilová, s ktorou má syna Petra. Z predchádzajúceho manželstva s dabingovou herečkou Pavlou Rychlou má dvoch synov.

Referencie

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Petr Rychlý na českej Wikipédii.

Iné projekty

Externé odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes