Quantcast
peoplepill id: perrie-edwards
PE
1 views today
1 views this week
Perrie Edwards
British singer

Perrie Edwards

Perrie Edwards
The basics

Quick Facts

Intro British singer
Is Singer Songwriter
From United Kingdom
Field Music
Gender female
Birth 10 June 1993
Age 29 years
Star sign Gemini
Genre:
Pop music
Instruments:
Voice
The details (from wikipedia)

Biography

Little Mix je britská čtyřčlenná dívčí hudební skupina založená v roce 2011. Členky jsou Perrie Edwards, Jesy Nelson, Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall.

Skupina vznikla v osmé sérii britského X-Factoru, kde se stala vůbec první skupinou, která tuto soutěž vyhrála. Po výhře vydaly svůj první singl, předělávku "Cannonball" od Damiena Riceho, který se stal 1. v Britské hitparádě. Jejich druhý singl "Wings" z jejich debutového alba DNA také skončil na prvním místě v Británii.

Jako první dívčí kapela měla singl 1. po dobu tří týdnu v Británii. Byl to megahit "Black Magic" ze studiového alba Get Weird. V roce 2015 vyhráli cenu Teen Choice Awards: Breakout Artist.

2011: Formace a X-Factor

V roce 2011, Edwards, Nelson, Pinnock a Thrilwall úspěšně prošly castingem jako solistky v osmé řadě britského X-Factoru, ale neprošly první výzvou v bootcampu. Přesto se však porotci rozhodli jim dát další šanci v kategorii skupin. Byly rozděleny do dvou kapel – Edwards, Nelson a další dvě dívky ve skupině Faux Pas a Pinnock a Thirlwall s další dívkou do skupiny Orion, ale ani jedna neprošly do dalšího kola 'Domy porotců'. Později se porotci rozhodli znovu zavolat dvě dívky z každé skupiny a vytvořili novou skupinu, později pojmenovanou Rythmix, kterou poslali přes Domy porotců do živých přenosů.

V první Live Show 8. 10. 2011 vystupovaly, pod vedením své mentorky Tulisy Contostavlos, s písní ''Super Bass'' od raperky Nicki Minaj. Jejich vystoupení bylo velmi úspěšné, dokonce je porotce Gary Barlow označila za ''nejlepší dívčí skupinu, která kdy byla v X-Factoru.'' 26. 10. 2011 Rythmix oznámily, že musí změnit své jméno, protože jistá Brightonská dětská hudební charita se jmenuje stejně. 28. 10. 2011 bylo oznámeno, že se skupina přejmenovala na ''Little Mix''.

20. listopadu 2011 se Little Mix staly první dívčí skupinou, která kdy prošla do 7. Live Show. Na prolomení kletby toho, že skupiny nevyhrávají získaly pozitivní ohlasy. Během semifinále vystupovaly s písněmi 'You Keep Me Hangin' On' od The Suprems (za níž byly zkritizovány porotce Louisem Walshem a porotkyní Kelly Rowlandovou) a 'If I Were A Boy' od Beyoncé, za kterou se jim dostalo chvály.

11. prosince Little Mix vyhrály X-Factor a staly se tak první skupinou vůbec a také první dívčí skupinou, které se to podařilo. Jejich vítězná píseň byl cover Cannonball od Damiena Rice, který byl vydán k digitálnímu stažení 11. 12. 2011 a v CD forma 14. 12. 2011. The Xtra Factor: Cesta vítěžů byla v televizi na televizním kanále ITV2 17. 12. 2011. Jejich debutový single se dostal do první příčku UK Singles Chart 18. 12. 2011.

2012–2013: DNA a mezinárodní průlom

Před vydáním jejich prvního alba, skupina udělala cover – acappela verzi písně "End of Time" od Beyoncé a nahrála ho na YouTube. Tento cover byl velmi chválen, zejmána pro jejich vzájemnou harmonii. Později v srpnu, vydaly další cover na píseň "We Are Young" od Fun. ft.Janelle Monae, který opět obdržel pozitivní ohlas pro jejich harmonii.

6. června se v show Alan Carr: Chatty Man objevil útržek jejich debutového singlu ''Wings" před tím, než byl v srpnu vydán. Little Mix poprvé se svým debutovým singlem "Wings" vystupovaly 1. července na T4 on the Beach. Jejich singl se dostal na první příčku v UK Singles Chart. V česku tento singl dosáhl 91. místa. 31. srpna 2012 vyšla jejich autobiografie pojmenovaná Ready to Fly, vydaná Harper Collins. Druhý singl "DNA" byl vydán v říjnu 2012. V říjnu také jely na promo-tour do Austrálie. Jejich debutové album DNA bylo vydané 19. 11. 2012. Album dosáhlo jak v UK tak v Irsku #3, v Česku dokonce #2.

3. února 2013 vydaly třetí singl z z alba DNA ''Change Your Life", které se umístilo jako č. 12 na UK Singles Chart. V březnu 2013 bylo oznámeno, že "How Ya Doin'?" bude vydáno jako jejich čtvrtý a poslední single z jejich debutového alba. 21. března oznámily, že jejich další singl "How Ya Doin'?" bude společně vydán s vítězkou cen Grammy Missy Elliott. V Česku tento singl dosáhl na 94. příčku.

Tour pro toto album byla od ledna do února 2013 měla 23 představení a proběhla pouze ve Spojeném království.

2013–2014: Salute

V březnu 2013 bylo oznámeno, že pracují na jejich druhém albu. Chtěly, aby jejich albem znělo víc R&B. Nelson dodala: "Já bych si přála, aby bylo víc taneční. Něco jako: 'Přijdete do klubu a chcete na tohle tancovat. Ne ten David Guetta zvuk, ale víc R&B – trochu jako spolupráce Eve a Gwen Stefani: "Let Me Blow Ya Mind".

23. září 2013, "Move" byl poprvé předveden na BBC Radio 1. Tento singl vyšel 7. října a dostal se na 3. míto v UK charts a na 73. místo ve Slovensku.

4. října skupina nahrála video na jejich oficiální YouTube stránku, že jejich druhé studiové album se bude jmenovat Salute a k předobjednání bude k dispozici 7. října. 7. října byl také oficiálně vydán jejich první singl z nového alba Move. Album bylo vydáno 11. listopadu 2013 v UK a v USA 4. 2. 2014. Do toho alba se zapojily více psaním, než do svého debutu. a v UK se dostalo na 4. místo, v ČR ani na Slovensku se neumístilo. 21. listopadu 2013 vydaly jejich druhý singl "Little Me", protože má speciální zprávu a znamená pro ně hodně.

5. dubna 2014 bylo oznámeno, že píseň "Salute" bude vydána jako třetí singl. Oficiální videoklip byl vydán 2. května 2014 a během 24 h mělo více než 1 milion zhlédnutí.

Tour pro toto album byla od května do července 2014 měla 20 představení a proběhla pouze ve Spojeném království, protože turné v Americe bylo zrušeno kvůli nahrávání jejich nového alba Get Weird.

2015–2016: Get Weird

Pro toto album bylo napsáno přes 100 písní, ale svůj hlavní singl byl napsán úplně poslední a byla to jejich poslední záchrana, protože si nemohly vybrat a žádný nebyl dost dobrý, když však poprvé uslyšely 'Black Magic' všechny se do něj okamžitě zamilovaly a vydali jej jako 1. singl z tohoto alba. Tento singl se dostal na 1. místo ve Spojenem Království a tam zůstal po dobu tří týdnů a tím se stal první singlem, který toto dokázal do singlu About You Now v roce 2007. V Česku se dostal na 29. místo a na 31. na Slovensku. S touto písní měli vystoupení na Teen Choice Awards v roce 2015 potom, co vyhráli cenu za breakout artist. 24. ledna měly holky vystoupení s touto písní na Brits Awards, kde byly nominovány na nejlepší britský singl a nejlepší britské video, bohužel ani v jedné kategorii nevyhráli.

25. září vyšel jejich druhý singl Love Me Like You, holky tuhle písničku zpívali např. v Royal Albert Hall v prosinci 2015. Tato písnička se umístila #11 ve Spojeném království, #81 v Česku a #64 na Slovensku.

Celé jejich album vyšlo 6. listopadu 2015. Album se dostalo na 13. místo v Billbord Top 100 a tak se staly 1. dívčí skupinou, která dosáhla 3 alb v top 15 zde. Album se umístilo #2 ve Velké Británi, zatímco v Česku a Slovensku se neumístilo vůbec. Oficiální album bez deluxe písní mělo 12 písní. Píseň Pretty Girls, která byla napsána pro toto album, do kterého se však nedostala, byla prodána Britney Spears.

24. února vydali singl Secret Love Song se zpěvákem Jason Derulo. Tato píseň měla být věnována všem fadanouškům z LGBT komunity, s tím však Jason Durelo nesouhlasil, proto se v albu ještě nachází píseň Secret Love Song pt. 2, která je jim věnovaná na každém koncertě od Little Mix. Secret Love song se umístil na 6. místě ve Spojeném království, zatímco v Česku a na Slovensku opět nikoli.

Čtvrtý singl tohoto alba vyšel 15. dubna 2016 a spojily se na něm spolu se zpěvákem Sean Paul.Ve Spojeném království se umístil na 11. místě a v Čechách a na Slovensku opět nikoli.

Get Weird tour probíhala od března do srpna 2016. Měla 60 představení a to ve Spojeném království, Austrálii a Evropě.

2016–2017: Glory Days


Členky

Perrie Edwards

Perrie Louise Edwards, narozena 10. července 1993, je ze South Shields (Tyne and Wear). Narodila se matce Debbie Duffyové a otci Alexandrovi Edwardsovi, má staršího bratra Jonnieho a mladší sestru Caitlin. Její první song v soutěži byl "You Oughta Know" od Alanis Morissette. Byla zasnoubena se Zaynem Malikem (bývalý člen skupiny One Direction), poté čelila kyberšikaně,protože si fanoušci One Direction mysleli že je její vina, že Zayn ze skupiny odešel. V srpnu 2015 zasnoubení Zayn zrušil. Nyní je ve vztahu s anglickým profesionálním fotbalistou Alexem-Oxlade Chamberlainem (Liverpool FC ). V roce 2018 poprvé zveřejnila fotku, kde lze vidět její jizva na břiše po operaci a její pihy, za které byla kdysi šikanována a povzbuzuje lidi, aby se za své jizvy a pihy nestyděli. V roce 2019 veřejně promluvila o tom, že trpí uzkostmi a panickými záchvaty, také se stala ambasodorkou charity pomáhající ženám s rakovinou prsu. V roce 2019 také měla spolupráci a vydala svou kolekci s obuvní značkou Superga.

Jesy Nelson

Jessica Louise "Jesy" Nelson, narozena 14. června 1991, je z Romfordu (Londýn). Nelsonová se narodila svobodné matce, Janis, a má tři sourozence – sestru Jade a bratry Jonathana a Josepha. Předtím, než se připojila ke skupině, pracovala jako barmanka. Její první song v soutěži byl "Bust Your Windows" od Jazmine Sullivan. Před vznikem Little Mix si prošla kyberšikanou a bojovala, aby prošla X-Factorem. Když Jesy přišla poprvé do X-Factoru (ještě bez ostatních), na twitteru se objevily hnusné zprávy o její váze. "Bylo to těžké, když tam bylo tolik negativních komentářů," řekla novinářům Jesy. "Ale mám teď ostatní z LM a ti jsou teď jako moje rodina. Za každý špatný komentář jsou tu stovky hezkých komentářů." Ostatní jí údajně nazvali 'Street Mix', protože ona je prostě cool. Na oficiálních stránkách X-Factoru přiznává, že miluje Nandos's (stejně jako Niall Horan) a moc ráda sleduje The Jeremy Kyle Show. Jako jediná z Little Mix uměla dělat BeatBox (nyní se to naučila i Perrie). V červenci 2015 se zasnoubila s Jakem Rochem z kapely Rixton. Později se rozešli. V roce 2019 ji vyšel dokument Jesy Nelson: Odd One Out, který řeší cyber šikanu, kterou si Jesy prošla na počátku Little Mix a o jejím pokusu o sebevraždu v roce 2013 právě kvůli tomuto. Momentálně je ve vztahu s Chrisem Hughes.

Leigh-Anne Pinnock


Leigh-Anne Pinnock, narozena 4. října 1991, je z High Wycombe (Buckinghamshire). Má dvě starší sestry, Sarah a Sian-Louise. Její rodiče se rozvedli v roce 2009. Leigh-Anne předtím, než našla úspěch s holkami (před vznikem skupiny), přerušila na rok studium a pracovala jako servírka v Pizza Hut. Její první song v soutěži byl "Only Girl (In the World)" od Rihanny. Leigh je z Little Mix nejlepší v rapu. Nyní je ve vztahu s Andrem Grayem. V roce 2019 poprvé veřejně promluvila o rasismu a o tom jak se na počátku Little Mix cítila neviditelná. V roce 2019 udělala kolekci se značkou Umbro a vytvořila vlastní značku plavek In'A'Sea'Shell. Od roku 2019 je oficiálně songwriter.

Jade Thirlwall

Jade Amelia Thirlwall, narozena 26. prosince 1992, je ze South Shields (Tyne and Wear). Narodila se svobodné matce Normě a žila se svým bratrem Karlem. Jako studentka se ve svém kraji účastnila mnoha pěveckých soutěží. Je blízká přítelkyně s vítězem 6. série X-Factoru, Joem McElderrym, který je také z South Shields. Tito dva spolu dříve zpívali. Thirlwallová se účastnila i 5. série v roce 2008 a 7. série v roce 2010, byla ale vždy vyloučena. Od devíti let chodila na hudební školu, ale byla odmítnuta z bootcampu v X-Factoru, kvůli nedostatku důvěry. Nicméně, její odhodlání se vyplatilo, když se vrátila do X-Factoru v roce 2011, ačkoliv byla odmítnutá jako sólový zpěvák, dali jí dohromady spolu s ostatními členy z Little Mix. "Bývala jsem 'šprt' školy a děti mi záviděly, protože jsem na tom byla lépe než všichni ostatní. Smály se mi, ale teď jsem tady." Jade měla přítele Bena, s kterým chodila 2 roky, po dobu show, v jednom rozhovoru ale řekla: "Je to těžké a já bych pochopila, kdyby to na něj bylo moc, protože tohle a LM bude vždy na prvním místě." Často je přiřazována ke stylu Cheryl Cole, která je i s Beyoncé Knowlesovou jejím idolem. V roce 2019 spolu s Leigh-Anne Pinnock vyšla na horu Kilimanjaro pro charitu, veřejně promluvila o anorexii, kterou trpěla v době puberty a otevřela svůj vlastní bar 'Red Door' ve svém rodném městě South Shields. Od roku 2019 je oficiálně songwriter. Momentálně je nezadaná.


Diskografie

Studiová alba

 • DNA (2012)
 • Salute (2013)
 • Get Weird (6. listopad 2015)
 • Glory Days (18. listopad 2016)
 • LM5 (16. listopad 2018)

Turné

 • The X Factor Live Tour (2012)
 • Little Mix Tour (2013)
 • DNA Tour (2013)
 • The Salute Tour (2014)
 • Neon Lights Tour (2014)
 • The Get Weird Tour (2016)
 • The Glory Days Tour (2017)
 • Summer shout out tour (2018)
 • LM5 Tour (2019)
 • Summer Tour (2020)

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Little Mix na anglické Wikipedii.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 27 Mar 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.little-mix.com/gb/home
https://www.superga.co.uk/perrieforsuperga
https://www.umbro.co.uk/womens-umbro-projects
https://inaseashell.co.uk/
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=xx0175454
http://d-nb.info/gnd/103711826X
http://id.loc.gov/authorities/no2013053423
https://viaf.org/viaf/305883440/
http://www.worldcat.org/identities/lccn-no2013053423
Sections Perrie Edwards

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes