Quantcast
peoplepill id: pavel-kohn-kubin
PK
1 views today
1 views this week
Pavel Kohn-Kubín

Pavel Kohn-Kubín

Czechoslovak soldier
Pavel Kohn-Kubín
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak soldier
Was Soldier
From Czech Republic
Type Military
Gender male
Birth 10 June 1913, Žamberk, Czech Republic
Death 1944, Bay of Biscay, France (aged 30 years)
Star sign Gemini
Awards
Czechoslovak War Cross  
The details (from wikipedia)

Biography

Ing. Pavel Kohn-Kubín (10. června 1913 Žamberk – 13. března 1944 Biskajský záliv) byl český pilot židovského původu bojující za druhé světové války v řadách Royal Air Force.

Život

Narodil se v Žamberku, ale jako malý chlapec se odstěhoval s rodiči do Chomutova, kde absolvoval gymnázium. Obchodní akademii navštěvoval v Teplicích, po absolutoriu Vysoké školy obchodní získal titul komerčního inženýra.

Hned po vypuknutí 2. světové války utekl do Francie, kde se přihlásil k odvodu a 12. prosince 1939 vstoupil do Československé zahraniční armády. Při bitvě o Francii byl sestřelen, ale podařilo se mu dostat se do Anglie, kde se stal příslušníkem 311. československé bombardovací peruti RAF a získal hodnost nadporučíka. Vykonával funkci navigátora a v RAF měl osobní číslo 127085. Jeho spolubojovníkem byl spolužák z Obchodní akademie v Teplicích František Fajtl. Padl dne 13. března 1944 nad Biskajským zálivem v Atlantském oceánu.

Byl vyznamenán Československým válečným křížem a československou medailí Za chrabrost. In memoriam byl povýšen na kapitána.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.vuapraha.cz/sites/default/files/Leteck%C3%A9%20karty/K/kubin_pavel_10.06.1913.pdf
http://aces.safarikovi.org/victories/ww2-commonwealth-jewish.html
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes