Quantcast
peoplepill id: pavel-kapusta
PK
1 views today
1 views this week
Pavel Kapusta

Pavel Kapusta

Slovak publicist
Pavel Kapusta
The basics

Quick Facts

Intro Slovak publicist
Is Writer Journalist
From Slovakia
Type Journalism Literature
Gender male
Birth 3 September 1969, Banská Bystrica, Slovakia
Age 51 years
Star sign Virgo
Education
Matej Bel University
Peoplepill ID pavel-kapusta
The details

Biography

Pavel Kapusta (* 3. září 1969, Banská Bystrica) je slovenský novinář, publicista, spolumajitel reklamní agentury a vydavatelství Medialis, s.r.o., šéfredaktor internetového portálu napalete.sk

  • 1976-1984 navštěvoval základní školu v Praze a Banské Bystrici
  • 1984-1988 studoval na gymnáziích v Brezne a Banské Bystrici
  • 1988-1989 pracoval v banskobystrickém studiu Československého rozhlasu
  • 1991-1993 ve Slovenském rozhlase v Bratislavě
  • 1993 absolvoval několikaměsíční pobyt v USA, po návratu pracoval v Rádiu Rock FM
  • 1994-1996 působil na zahraničním oddělení deníku Smena, vnitropolitickém oddělení deníku Slovenská REPUBLIKA, týdeníku Extra a opět ve Slovenské REPUBLICE.

Od roku 1997 byl šéfredaktorem redakce Ráno Slovenské televize. Později přestoupil do zpravodajství Slovenské televize, kde byl redaktorem a komentátorem. Kromě toho scenáristicky připravoval střihovou relaci politické satiry Fašírka a uváděl relaci o slovenské populární hudbě Átrium.

V roce 1999 byl novým vedením donucen z STV odejít. V stejném roce byl jmenován šéfredaktorem týdeníku Extra. V letech 2000 - 2014 byl vydavatelem a šéfredaktorem časopisu Extra plus, od roku 2015 je šéfredaktorem informačně-publicistického internetového portálu napalete.sk V letech 2001-2006 byl parlamentním asistentem poslanců Národní rady Slovenské republiky Romana Hofbauera a Jána Cupera. V roce 2004 absolvoval externí studium publicistiky na FHV Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. V roce 2007 ukončil studium masmediální komunikace na Univerzitě sv. Cyrila a Metoda v Trnavě. V roce 2011 jako vydavatel a šéfredaktor časopisu Extra plus získal výroční cenu Slovenské asociace novinářů za mimořádný přínos v oblasti vydávání nezávislého a národně orientovaného tisku. V roce 2014 moderoval v bratislavském Hotelu Tatra Diskusní klub Extra plus, kterého hosty byli každý měsíc známí slovenští politici, politologové a publicisté a jeho sestřihy byli zveřejněny na YouTube. Od května 2015 moderuje ve stejném hotelu debaty na politické a společenské témata s názvem Diskusia Na palete, sestříhané videozáznamy jsou dostupné na portálu napalete.sk a YouTube.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pavel Kapusta na slovenské Wikipedii.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Pavel_Kapusta
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes