Quantcast
peoplepill id: pavel-cvrcek
PC
1 views today
1 views this week
Pavel Cvrček

Pavel Cvrček

Czech programmer
Pavel Cvrček
The basics

Quick Facts

Intro Czech programmer
Is Software engineer Programmer Computer scientist
From Czech Republic
Type Technology Science
Gender male
Birth 1982, Náchod, Czech Republic
Age 38 years
Education
Faculty of Applied Sciences
Pavel Cvrček
The details

Biography

Pavel Cvrček (* 1982, Náchod), známý též pod přezdívkou JasnaPaka, je český programátor a popularizátor produktů Mozilla.org.

Pavel Cvrček vystudoval softwarové inženýrství na Západočeské univerzitě v Plzni, v současnosti pracuje jako vývojář v plzeňské společnosti SoftEU.

Mozilla

Pavel Cvrček byl několik let důležitým členem projektu CZilla, v jehož rámci vedl lokalizaci aplikačních balíků Mozilla Suite a později SeaMonkey, nápovědy prohlížeče Firefox, publikoval desítky zpráviček, psal návody a články. Dále se účastnil projektu Technické evangelizace a poskytoval podporu uživatelům. Vedl přípravu webu Používejte Thunderbird.

Po opuštění projektu CZilla na konci roku 2005 plynule pokračoval v popularizaci prostřednictvím svého blogu JasnaPaka Blog, na kterém přinášel zpravodajství v češtině o dění projektu Mozilla.org a souvisejících nezávislých produktech (Flock, Songbird, Spicebird, K-Meleon atd.). Příspěvky na blogu byly často zdrojem pro zpravodajství serverů Root.cz a Lupa.cz.

Provoz JasnaPaka Blogu ukončil v září 2009 a ve psaní zpravodajství pokračoval na serveru Mozilla.cz až do poloviny roku 2015.

MozBackup

V létě 2003 představil Pavel Cvrček program Mozilla Backup určený k zálohování uživatelských profilů balíku webových aplikací Mozilla na MS Windows. V dalších verzích přibyla podpora profilů programů Mozilla Firefox, Thunderbird a postupně mnoha dalších uživatelských aplikací založených na technologiích Mozilly. Od verze 1.3 nese program jméno MozBackup, ve verzi 1.4.8 se program stal open-source. MozBackup, lokalizovaný do několika desítek jazyků, je populární a na serverech poskytující software velmi kladně hodnocený.

Ostatní

Oblasti okolo projektu Mozilla se Pavel Cvrček věnoval přispíváním do české verze Wikipedie či psaním článku do tištěných a elektronických médií. Je aktivním editorem serveru Mozilla Add-ons a autorem rozšíření AboutPlug a File Title pro Mozilla Firefox. Dlouhodobě se podílí na projektu OpenStreetMap, vytváří a spravuje komunitní on-line Cyklomapu Plzně. Podílí se na projektu Křížky a vetřelci, který mapuje drobné památky v Plzni.

Ocenění

Za svoji práci byl Pavel Cvrček oceněn několikrát v anketě Czech Open Source. V roce 2007 se umístil na 4. místě v hlasování veřejnosti v kategorii Osobnost, v roce 2008 ve stejné kategorii získal cenu poroty a jeho JasnaPaka Blog se umístil v kategorii Blog na 2. místě v hlasování veřejnosti a na 3. místě v hlasování poroty. V ročníku 2009 se JasnaPaka Blog umístil v kategorii Blog shodně na 2. místě v hlasování veřejnosti i hlasování poroty, samotný Pavel Cvrček se v kategorie Osobnost umístil na 5. místě v hlasování odborné poroty.

Externí odkazy

Reference

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.linuxexpres.cz/modules/profile/userinfo.php?uid=1480
https://web.archive.org/web/20080415020909/http://www.czilla.cz/czilla/lide.html#kdo-je-PC
http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/82998
https://web.archive.org/web/20080710114817/http://www.jasnapaka.com/cz/
https://web.archive.org/web/20080415021250/http://www.czilla.cz/zpravicky/a/cvrcek/
http://bugzilla.czilla.cz/buglist.cgi?query_format=advanced&short_desc_type=allwordssubstr&short_desc=&product=Technicka%20evangelizace&long_desc_type=substring&long_desc=&bug_file_loc_type=allwordssubstr&bug_file_loc=&status_whiteboard_type=allwordssubstr&status_whiteboard=&keywords_type=allwords&keywords=&bug_status=RESOLVED&bug_status=VERIFIED&bug_status=CLOSED&emailassigned_to1=1&emailtype1=substring&email1=jasna&emailassigned_to2=1&emailreporter2=1&emailqa_contact2=1&emailcc2=1&emailtype2=substring&email2=&bugidtype=include&bug_id=&chfieldfrom=&chfieldto=Now&chfieldvalue=&field0-0-0=noop&type0-0-0=noop&value0-0-0=&order=bugs.resolution,bugs.bug_id&query_based_on=
http://forum.czilla.cz/profile.php?mode=viewprofile&u=31
http://jasnapaka.bloguje.cz/0511archiv.php
http://jasnapaka.bloguje.cz/0512archiv.php
http://www.root.cz/vyhledavani/?qs=jasnapaka+OR+jasn%E1p%E1ka+OR+cvr%E8ek&kde%5Bclanek%5D=1&kde%5Baktual%5D=1&diac=1&sort=0
http://www.lupa.cz/vyhledavani/?qs=jasnapaka+OR+jasn%E1p%E1ka+OR+cvr%E8ek&kde%5Bclanek%5D=1&kde%5Baktual%5D=1&diac=1&sort=0
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes