Quantcast
peoplepill id: pavel-adrian-zemek
PAZ
1 views today
1 views this week
Pavel Adrián Zemek
Czech roman catholic priest

Pavel Adrián Zemek

Pavel Adrián Zemek
The basics

Quick Facts

Intro Czech roman catholic priest
A.K.A. Adrián Zemek
Is Priest
From Czech Republic
Field Religion
Gender male
Birth 10 July 1961, Prague
Age 60 years
The details (from wikipedia)

Biography

Pavel Adrián Zemek OPraem (* 10. července 1961, Praha) je český římskokatolický kněz, který v letech 1996 až 2006 působil jako generální vikář plzeňské diecéze a nyní je administrátorem proboštství v Doksanech.

Život

Pochází z věřící rodiny, jeho otec pracoval v továrně Rudý Letov a skoro celý život ministroval. Dětství prožil se svými dvěma sourozenci v Praze-Strašnicích, kam se rodina přistěhovala, když mu bylo dva a půl roku. Vystudoval gymnázium a Cyrilometodějskou bohosloveckou fakultu v Litoměřicích (1982–1987). Kněžské svěcení přijal 27. června 1987 v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Praze, svou primici sloužil o tři dny později ve vršovickém kostele sv. Václava.

Stal se členem premonstrátského řádu a v letech 1987 až 1991 byl farním vikářem v Plzni, od roku 1991 pak administrátorem farností u kostela sv. Norberta v pražských Střešovicích. Na podzim 1996 začal zastupovat nemocného generálního vikáře plzeňské diecéze Josefa Žáka, jehož nakonec od 1. února 1997 v jeho úřadu nahradil. Po deseti letech služby požádal o uvolnění z funkce, a biskup Radkovský proto k 1. prosinci 2006 jmenoval jeho nástupcem Roberta Falkenauera s tím, že mu Zemek bude agendu postupně předávat a v Plzeň zůstane až do konce ledna 2007.

V letech 2007 až 2008 působil jako převor strahovského kláštera a od 1. září 2008 byl ustanoven administrátorem proboštství v Doksanech, administrátorem excurrendo ve farnostech Brozany, Dolánky a Libotenice, od 1. srpna 2010 pak navíc administrátorem excurrendo ve farnostech Bohušovice nad Ohří a Terezín. V Doksanech zajišťuje také duchovní službu pro řeholnice tamního kláštera sester premonstrátek.

Externí odkazy

Předchůdce:
Josef Žák
Znak z doby nástupu Generální vikář plzeňské diecéze
Pavel Adrián Zemek
1997–2006
Znak z doby konce vlády Nástupce:
Robert Falkenauer
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Pavel Adrián Zemek

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes