Quantcast
peoplepill id: patrick-tenev
PT
1 views today
1 views this week
Patrick Tenev

Patrick Tenev

Czech actor, composer, musician, lyricist, artist and singer
Patrick Tenev
The basics

Quick Facts

Intro Czech actor, composer, musician, lyricist, artist and singer
Is Actor Musician Composer
From Czech Republic
Type Film, TV, Stage & Radio Music
Gender male
Birth 3 December 1974, Plzeň, Czech Republic
Age 46 years
Star sign Sagittarius
Peoplepill ID patrick-tenev
The details

Biography

Patrick Tenev (* 3. prosince 1974, Plzeň) je český zpěvák, skladatel, příležitostný herec, výtvarník, DJ, textař a producent.

Život

Od dvou let, kdy jeho otec, bulharský jogín a spisovatel, emigroval do New Yorku, byl vychováván matkou. S otcem se již nikdy nesetkal. Od sedmi let se věnoval výtvarnému umění, od 12 let hudebně dramatickému. Vystudoval Karlínské gymnázium, muzikál v Muzikálovém studiu Pohořelec režiséra Petra Novotného, výtvarné techniky u profesorky Miroslavy Nové, studoval obory tanec, zpěv a herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Je svobodný a bezdětný.

Tanec a choreografie

Základy tance získal ve školním věku v plzeňských tanečních školách Krejčík a Slaný. Ve čtrnácti letech se úspěšně zúčastnil konkurzu do taneční skupiny Spin … Mistři ČR v disco formacích Discodrom 1988 a 1989, kterou vedl umělecký šéf Vladimír Hrubý (novinář). Po 17.11,.1989 následovalo rozdělení skupiny. Spin nastupuje profesionální kariéru v Praze. V Plzni zůstává "Scratch" … Následně Mistři ČR v disco formacích Discodrom 1990 a 1991. V roce 1990 vypisuje Patrick Tenev konkurs na tanečníky a zakládá vlastní skupinu s názvem BOSS, ve které uplatňuje vlastní choreografické nápady a postupy. Ocenění za choreografii a interpretaci na tanečních festivalech. Taneční skupina je oslovena, natočit choreografii do pořadu To Znám Jiřího Korna. V roce 1992 nastupuje do UNO, pro projekt West Side Story v Hudebním divadle Karlín. Následují taneční projekty 451'Fahrenheita, Helena Vondráčková a Jiří Korn Broadway tour, taneční crew Dary Rolins , Taneční crew Petra Kotvalda. V roce 1993 pracuje jako lektor tance na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a je choreografem představení absolventského ročníku profesora Jaromíra Hanzlíka Exkluzivní spolupráce s módní značkou Faux Pas, tanec, organizace tanečníků a stavba choreografií pro videoklipové produkce a party projekty. Na přelomu Millenia účinkuje pod hlavičkou agentury Bravo Maja jako tanečník, choreograf na španělských ostrovech (1999/2000). V roce 2000 skládá taneční tým a choreografii pro DJe Boba Sinclara.

Herectví

Ačkoli vystudoval muzikál a byl obsazován do muzikálových projektů, na muzikálové scéně se odmlčel. Hrál například v inscenacích Jesus Christ Superstar, Dracula, Rusalka. Ve věku 21 let, v roce 1995, byl obsazen současně do hlavních rolí dvou muzikálů. Byly to muzikály Hair / Vlasy v pražském divadle Pyramida, kde rok exceloval jako George Berger, a dirty muzikál Krysař v divadle Ta Fantastika, kde tři roky alternoval Daniela Landu v roli Krysaře. Dále v premiérovém uvedení muzikálu Kleopatra (2002) v divadle Broadway alternoval role Rufius a Caesar.

Hudba

Vokalista

Participoval například na nahrávkách studia Daniela Hádla. Projekty:

 • Těžkej Pokondr, Sbohem Tvá Máňa (1996), Víc než Gottzila (1998), Zakázané uvolnění (1998), Víc než Gottzila – platinová edice (1998), Vypusťte Krakena (1999), Ježek v peci (2000), Jéžišmarjá (2001), Kuss (2003)
 • Bára Basiková, Gregoriana (1998)
 • DJ BOBO a Karel Gott Magic (2001)
 • Pokemon Johtovy cesty (2001)
 • Pozdrav z fronty (1997)
 • Jesus Christ Superstar live
 • Jesus Christ Superstar
 • Dasha Do peřin

Sólová dráha

Patrick Tenev zahájil sólovou kariéru v devatenácti letech, na nahrávkách hudebního studia SOKIT – Soul Kitchen, zakladatelů české house scény, Jindřicha Parmy a Eduarda Parmy jr., když zvítězil v konkurzu do projektu HIPODROM (1993) Jindřicha Parmy (1994) na nahrávkách se podílel se zpěvačkou Renatou Podlipskou, následovalo zakázkové album Co v sobě máš, které natočil pod pseudonymem F.X.Spider pro zpěvačku Lenku Doyle u firmy Multisonic (1998). Ženské vokály nazpívaly Lída Nopová a Renata Podlipská. Fotografie k albu nafotil fotograf Jadran Šetlík. Při spolupráci s Danielem Landou vzniklo album Daniel Landa a sedm statečných Smrtihlav (1998), na němž ztvárnil píseň upíra Hlad. V roce 1998 nahrává ve spolupráci s Danielem Hádlem svůj debutový autorský singl Moonman. V roce 2001 se spojil s hudebním skladatelem Vladimírem Vesmírem se kterým co-produkoval moderní tanečně – poslechové album k party projektu Prezident T.N.F & United States of Aliens s názvem Trible a podtitulem "Chapter one: Division Earthr". Paralelně s tímto projektem taktéž zakládá unii mimozemšťanů setkávajících se na průniku vlastních planet United States of Aliens. Vydání tohoto alba bylo poznamenáno úpadkem gramofonového průmyslu a prodejem firmy B&M společnosti Universal Music. O dva roky později zakládá s Martinem Švejdou a Šimonem Kalouskem elektronickou skupinu 3D Stereo. Společně vytvářejí projekt Electrip. Fotografie k tomuto projektu realizoval fotograf Vladimír Štros. V roce 2001 koncertuje na Žofíně v rámci projektu FP one.

 • Setkává se s Janou Kratochvílovou Uriel alias Jana Pope a přijímá její pozvání, vystoupit s temem Prezident T.N.F and United States of Aliens v projektu skupiny ARMADEICA v pražském klubu Roxy.

DJ

Jako artový DJ, produkuje taneční tematické parties na různá témata. V projektech zaměstnával výjimečně talentované jedince z party + art prostředí. Jako DJ se zúčastnil techno parade Été d'Amour v roce 2008 v Paříži. V ČR je průkopníkem stylu Tecktonik, ve spolupráci s klubem Chapeau Rouge.

Některé samostatné projekty produkované v ČR:

 • Madonna: Delicatessen – Oficiální česká narozeninová party k padesátinám královny Popu (2008)
 • Electro Tck Tonik – Od roku (2008) electro mash up session v legendárním pražském klubu Chapeau Rouge
 • SOUPERPOP: Různé edice – Pop-Artové party na téma Pop Ikony (2010)
 • GENESIX 2011: Art party – prvních sedm dnů roku (2011) na základě textů BIBLE
 • Electropolis – od roku (2010) – nejčerstvější zvukové počiny DJů electro scény.
 • RESPECT the Alternative – Třídenní festival kultury v Žižkovském Paláci Akropolis Podpora alternativní linie zábavní kultury LGBT minority v rámci akce Prague Pride 2011

Patrick Tenev (DJDr.T.N.F) . Účinkoval dále například v hudebních podnicích Spearmint Rhino, Hot peppers, Goldfingers, Lucerna, Mazaný králíček Plzeň, Celnice, Central Station - Biomechanica Bar, Friends-Prague, Valentino, K.U.Bar, Backdoors, Barbaros, O'Kubi – Paris, Mecca, Silwer, PH+, Pantheon music club.

Napsal scénickou hudbu k projektu – Robotsonique (The Son of Robots)

Kids of Andy Warhol

Od roku 2008 se hlásí k odkazu krále Pop artu, Andy Warhola, V roce 2009 vytvořil v Praze koncepci a design Pop art klubu Warhol's People, kde kombinací proudů umění obrazy, grafika, tanec, hudba, zpěv, divadlo, film, navázal v probíhající realitě počátku 21. století na Warholovy myšlenky a dílo.

V projektu Kids of Andy Warhol remixuje dílo tohoto umělce a seznamuje s ním českou veřejnost prostřednictvím hudebních produkcíSOUPERPOP,ULTRAVIOLET UNDERGROUND, SILVER FACTORY.

22.02.2012 zorganizoval SILVER FACTORY, důstojnou vzpomínkovou akci na dílo tohoto umělce, v den 25. výročí od jeho úmrtí, ve stylovém prostředí kavárny Silwer, jejíž interiér je potažený plátkovým stříbrem.

Další činnosti

Interiér design

(2009/2010) Warhol's People … Koncepce a design tribute baru Pop Art Andyho Warhola. Dnes již neexistující bar ve Štěpánské ulici na Praze 1, byl hudebním klubem v designu netradiční a originální umělecké galerie. Scházela se zde umělecky založená zlatá mládež, tanečníci, herci, zpěváci, v klubu se natáčel seriál TV Prima Velmi křehké vztahy a probíhaly zde taneční battly, zábavné hudební večery s filmem a tanečně – hudební produkcí. Probíhaly zde dotočné, popremiérové večírky a afterparties po koncertech, např. MadonnaSticky and sweet tour.

Tento klub měl dvě křídla, jedno bylo designováno čistě ve stylu Pop art Andy Warhola, zdi rámovaly polévky Campbells, VIP salonek byl vytvořen z barevných kombinací Warholových Marilyn Monroe, jedna zeď byla vytvořena z Warholových Cocacol, další stěna byla sestavena z velkoplošných printů Elvise. Design této části klubu dotvářely dobové velkoplošné fotografie Andyho Warhola a Eddie Sedgwick. Design dotvářely relikvie doby, staré gramofonové desky, historický plastový kotoučový magnetofon, historický kazetový magnetofon ve dřevě, staré televizory a samozřejmě nechyběl stříbrný telefon, kterým Warhol telefonoval "BOHU" a jenž věnoval Jimu Morrisonovi.

Design promo materiálů inspiroval Květu Fialovou, která si jej nechala přepracovat jako plakát pro své divadelní představení Fialové květy štěstí.

(2010/2011) Musicclub 77Cyberculture Comix bar na přelomu Žižkova a Vinohrad

(2013) PH+Andy Warhol Tribute Club … druhá realizace Warholovského tématu Cosmopolitního klubu. Světový unikát party galerie, která byla replikou The Factory. Hudební klub v Plzni byl v létě 2013 poctou Andymu Warholovi. Finalizaci designu Tenev zrealizoval ve spolupráci s projektem Warhol 2013. V klubu byly vystaveny velkoplošné tisky Warholových děl. Obrazy, dekorační předměty, tapety, poskytnuté institucemi * Warhol Foundation v New Yorku, New York a * Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach provozující Múzeum moderného umenia Andy Warhola v Medzilaborciach na Slovensku]. Interiér byl dotvořen v rekordním čase 2 měsíce a předán k užívání v září 2013, jako umělcova osobní podpora projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury roku 2015.

Texty

 • Bára Basiková Tak jinak (2002) Na albu otextoval 10 skladeb
 • Nikola Šobichová Šedá (2003) Na albu otextoval 2 skladby

Diskografie

Alba

 • Daniel Landa a sedm statečných Smrtihlav (1998)
 • Prezident T.N.F and United States of Aliens Velká kolonizace(2002)
 • 3D Stereo Electrip (2003)
 • Robotsonique Kids of robots (2012)

DJ sety

 • "La Mixage" editions

Videoklipy

 • Lucie Bílá - Dalekohled 1993 (Haňa Zaňa)
 • Pavla Kapitánová - Nevěřim 1994 (Nevěřim)
 • Rapmasters - Pravda a lež 1998 (Rapmasters)
 • Maxim Turbulenc - Král s kytarou 1997 (Král s kytarou)
 • Ota Balage – Funky kocour 1997 (Balage)
 • Daniel Landa - Smrtihlav 1998 (Smrtihlav)
 • Lenka Dusilová - Holka Magor 1998 (Smrtihlav)
 • Daniel Landa - Třista z místa 2000 (Best Of)
 • Bob Sinclar - I Feel For You 2000 (Champs Elysée)
 • Bára Basiková - Nad Realitou 2002 (Tak Jinak)
 • T-mobile - Reklamní spoty "Da da da" 2011 (Česká republika)
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.facebook.com/patricktenev
https://web.archive.org/web/20181203055205/https://warholfoundation.org/
https://web.archive.org/web/20161116163308/http://www.andywarhol.sk/
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=jx20120222035
http://isni.org/0000000130369296
https://viaf.org/viaf/231792352/
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes