Quantcast
Otto Obermeier: German physician and bacteriologist (1843 - 1873) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: otto-obermeier-1
OO
1 views today
5 views this week
Otto Obermeier
German physician and bacteriologist

Otto Obermeier

Otto Obermeier
The basics

Quick Facts

Intro German physician and bacteriologist
Was Physician Bacteriologist
From Germany
Field Biology Healthcare
Gender male
Birth 13 February 1843, Spandau, Spandau, Berlin, Germany
Death 20 August 1873, Berlin, Germany (aged 30 years)
The details (from wikipedia)

Biography

О́тто Оберме́йер (також рідше згадують його повне ім'я Отто Гуго Франц Обермейер, нім. Otto Hugo Franz Obermeier; 13 лютого 1843, Шпандау, Королівство Пруссія — 20 серпня 1873, Берлін, Німецька імперія) — німецький лікар, мікробіолог, патоморфолог, паразитолог, якого вважають батьком німецької паразитології і тропічної медицини, що відкрив збудника епідемічного поворотного тифу.

Біографія

Народився у сім'ї унтер-офіцера.

Освіта

Отримав середню освіту в рідному місті, а згодом вступив до Університету Гумбольдта в Берліні. Під час навчання слухав лекції видатних вчених того часу, зокрема, Рудольфа Вірхова. 1866 року захистив нейроанатомічну дисертацію, присвячену вивченню волокон Пуркіньє (нім. De filamentis Purkiniani).

Наукова кар'єра

Після цього 4 роки пропрацював асистентом у психіатричній клініці професора Вірхова в Шаріте. Тут він працював над проблемою ранніх епідеміологічних досліджень тифу, холери та епідемічного поворотного тифу. У 1868 році він виявив, завдяки його глибоким знанням мікроскопічних методів, збудника епідемічного поворотного тифу (в подальшому Borrelia obermeieri / Borrelia recurrentis) в крові декількох пацієнтів. Про це спостереження Обермейер повідомив на засіданні Берлінського медичного товариства 26 лютого 1873 року. У протоколі було записано:

Внаслідок існуючого на той час закону, який забороняв більше ніж 2 роки бути на одній й тій посаді, 1 квітня 1873 року його було звільнено з клініки Шаріте. На тоді в Берліні вирувала епідемія холери. Обермейер хотів виявити збудника, тому проводив наполегливі дослідження, але в непристосованих для цього умовах власної квартири. Через це, ймовірно 16 серпня, він заразився холерним вібріоном і невдовзі захворів. Незважаючи на хворобу він продовжував мікроскопічні дослідження своїх випорожнень аж до самої смерті 20 серпня 1873 року у віці всього 30 років.

На честь його Фердинанд Кон 1875 року запропонував назву збудника епідемічного поворотного тифу Borrelia obermeieri.

Примітки

Джерела

  • J. Pagel (Hrsg.): Biographisches Lexikon hervorragender Ärzte des neunzehnten Jahrhunderts. Berlin 1901 (нім.)
  • Stefan Winkle: Kulturgeschichte der Seuchen. Düsseldorf/Zürich, 1997. Seite XXVI, 215 und Anmerkung 150, Seite 1142 (нім.)
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Otto Obermeier

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes