Quantcast
peoplepill id: miroslav-kemel
MK
1 views today
1 views this week
Miroslav Kemel

Miroslav Kemel Czechoslovak volleyballist

Czechoslovak volleyballist
Miroslav Kemel
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak volleyballist
Was Athlete Volleyball player Scientist Hydrologist
From Czech Republic
Gender male
Birth 21 October 1934, Košice, Slovakia
Death 25 June 2014 (aged 79 years)
Star sign LibraLibra
The details

Biography

Miroslav Kemel (21. října 1934, Košice – 25. června 2014) byl československý volejbalový reprezentant, mistr Evropy, mistr sportu, hydrolog.

Život

Narodil se na Slovensku v české rodině, jeho otec byl vojákem z povolání, měl dva bratry a jednu sestru. Bratr Jiří hrál volejbal za Slavoj Praha, druhý bratr Tomáš byl známý boxer střední váhy (Sparta Praha, Dukla Olomouc), pětinásobný mistr republiky a Mistr sportu.

Absolvoval reálné gymnázium Andreje Sládkoviče v Banské Bystrici a Fakultu inženýrského stavitelství ČVUT v Praze. Po absolvování školy pracoval na Ředitelství vodohospodářského rozvoje. Po skončení sportovní kariéry od roku 1962 vyučoval téměř 40 let na Katedře hydrauliky a hydrologie Stavební fakulty ČVUT, získal titul kandidáta věd a později docenta. V letech 1972–1997 externě pracoval pro Hydroprojekt Praha a jako hydrolog absolvoval několik krátkodobých pracovních pobytů v zahraničí (Tanzanie, Libérie, Kuba, Vietnam, Filipíny). V roce 1985 obdržel od Československého výboru pro hydrologii čestné uznání za zásluhy o rozvoj hydrologie.

S manželkou Janou má syna Miroslava, známého humoristického kreslíře, který rovněž absolovoal Stavební fakultu ČVUT a býval druholigovým basketbalistou Tesly Žižkov.

Sportovní kariéra

Na ligové úrovni dosáhl největších úspěchů ve Slavii VŠ Praha, kde získal čtyřikrát titul mistra republiky. Byl také akademickým reprezentantem ČSR, získal titul akademického mistra světa v roce 1959 na universiádě v Turíně. Největšího úspěchu dosáhl na mistrovství Evropy 1958 v Praze, na kterém získal zlatou medaili.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.cvf.cz/cvs/sin-slavy-hraci/kemel-miroslav-644.html
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Miroslav_Kemel_(volejbalista)
https://aleph.nkp.cz/F/?ccl_term=wau=ntka172907+or+wkw=ntka172907&func=find-c&local_base=skc
http://www.cvf.cz/?clanek=5656
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=ntka172907
https://viaf.org/viaf/84891442/
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes