Quantcast
MC
Czech Republic
15 views this week
Miroslav Chrástka

Miroslav Chrástka

Český hudebník
The basics
Quick Facts
Occupations Musician
Countries Czechoslovakia Czech Republic
Gender male
Birth May 27, 1965
The details
Biography

Miroslav Chrástka (27. května 1965) je český hudebník, kytarista. Vystudoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni.

Hudební život

Již v deseti letech se začíná sám učit na kytaru. V patnácti zakládá svou první kapelu Exitus, současně také spolupracoval v tanečním orchestru Kontrast.

Po studiích zakládá v roce 1983 skupinu Skelet. S ní vyhrává několik tehdejších hudebních soutěží. Rok 1987 přinesl spojení se skupinou Automat Band, a tak vzniká nové seskupení s názvem Triumf. S ní vydává i dva singly Žádnej Soucit a Věčnej Boj.V roce 1986 hostuje ve skupině Turbo. Revoluční rok 1989 přináší kapele velkou ránu, příchází rozpad.

Do hudebního světa se vrací v roce 1992, kdy spoluzakládá skupinu Macbeth z Aše. Natočí s ní čtyři alba, která jsou prodávána i v zahraničí. V roce 1999 se Macbeth rozpadá a Mirek Chrástka přichází do nově vznikajícího uskupení 0609.

V roce 2002 odchází z Ašského 0609 do své současné kapely Turbo, kde nahrazuje těžce nemocného kytaristu, zpěváka, frontmana, Richarda Kybice. S Turbem vydává historicky první DVD této skupiny, natáčí videoklipy a alba.

Odkazy

Reference


The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes