Quantcast
peoplepill id: mirjam-mueller-landa
MML
1 views today
1 views this week
Mirjam Müller Landa

Mirjam Müller Landa

German film director
Mirjam Müller Landa
The basics

Quick Facts

Intro German film director
Is Film director
From Germany
Type Film, TV, Stage & Radio
Gender female
Birth 13 April 1969, Cologne, Germany
Age 51 years
Star sign Aries
Family
Spouse: Daniel Landa
Education
Academy of Performing Arts
Notable Works
Kvaska  
Peoplepill ID mirjam-mueller-landa
Mirjam Müller Landa
The details (from wikipedia)

Biography

Mirjam Müller Landa (* 13. dubna 1969 Kolín nad Rýnem, Německo) je v Česku žijící německá režisérka a scenáristka, manželka zpěváka Daniela Landy. Vyrůstala s bratrem v Kolíně nad Rýnem a Düsseldorfu. Má mladšího bratra Davida. Její rodiče se nakonec rozvedli, otec Manfred Müller je novinář.

Biografie

Mirjam Müller se v roce 1990 provdala za zpěváka a automobilového závodníka Daniela Landu, se kterým má tři dcery – Anastázii a dvojčata Roxanu a Rozálii. V polovině 90. let absolvovala filmovou a televizní režii na FAMU v Praze, za své studentské snímky byla dvakrát oceněna Cenou Českého literárního fondu.

Umělecká činnost

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let působila v dívčí Oi! kapele Jen žádnou paniku. V roce 1995 režírovala inscenaci Zvláštní schopnosti. S manželem spolupracuje – režírovala videoklipy Protestsong z alba Neofolk, Dies Irae z alba Rockquiem, Smrtihlav ze stejnojmenného alba, Ztracení hoši z alba Chcíply dobrý víly a řadu dalších. Režírovala také videoklipy skupin Olympic, Arakain a další. Společně také v roce 1996 připravili scénář a hudbu muzikálu Krysař, později režírovala muzikál Tajemství. Pro stanici HBO natočila řadu reportáží, jako režisérka se podílela na živém vysílání pořadu Prima jízda televizní stanice Prima.

V roce 2006 během letních divadelních prázdnin natočila v pražském Divadle Kalich svůj první celovečerní film Kvaska. Snímek z prostředí zákulisí muzikálů vypráví příběh mladého vězně, který uteče z vězení, aby se přiblížil muzikálové hvězdě Karin, své vysněné lásce. Film je pojmenovaný podle alkoholického nápoje, který si z nouze vyrábějí vězni z cukru a chleba. V roce 2008 uvedla s manželem muzikál Touha.

V létě 2010 natočila spolu s manželem film Tacho, který se odehrává během Nitranské rallye a je o automobilovém závodníkovi, který se snaží vyhrát svůj životní závod. Film je pojmenován podle německého názvu pro tachometr.

Společenské aktivity

Podporuje také Nadaci Malina natáčením instruktážních videokazet s tematikou bezpečnosti v dopravě – pro dospělé Bourá jen blb a Auto je zbraň, pro děti Bezpečná cesta, Červený blesk a Soutěž.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://aktualne.centrum.cz/kultura/film-a-televize/clanek.phtml?id=217855
http://showbizz.centrum.cz/film/novinky/clanek.phtml?id=309147
http://www.novinky.cz/zena/styl/332570-mirjam-landa-pocitila-jsem-nenavist-opravdu-natvrdo.html
https://aleph.nkp.cz/F/?ccl_term=wau=pna2005274582+or+wkw=pna2005274582&func=find-c&local_base=skc
http://www.kinobox.cz/osoba/64557
https://www.csfd.cz/tvurce/29509
http://www.fdb.cz/lidi/64557.html
http://www.imdb.com/name/nm2492156/
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=pna2005274582
https://viaf.org/viaf/85083952/
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes