Quantcast
peoplepill id: milan-kyncl
MK
1 views today
1 views this week
Milan Kynčl

Milan Kynčl

Czech member of Czech Parliament (1996–1998)
Milan Kynčl
The basics

Quick Facts

Intro Czech member of Czech Parliament (1996–1998)
Is Educator Politician
From Czech Republic
Type Academia Politics
Gender male
Birth 2 January 1940
Age 81 years
Star sign Capricorn
Politics Civic Democratic Alliance
Peoplepill ID milan-kyncl
The details (from wikipedia)

Biography

Milan Kynčl (* 2. ledna 1940) je český vysokoškolský učitel a bývalý politik, v 90. letech 20. století poslanec Poslanecké sněmovny za ODA.

Biografie

V roce 1994 se uvádí jako místopředseda jihomoravského oblastního výboru Občanské demokratické aliance. Profesně se uvádí jako vysokoškolský pedagog. Působil jako ekolog a agronom. Měl ale i pracovní zkušenost čističe oken. K roku 1997 se uvádí jako asistent v Ústavu územního plánování na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně. Bydlel v Brně. V roce 1997 byl signatářem Pravé frakce ODA, která kritizovala odklon strany od původních konzervativních postulátů.

Ve volbách v roce 1996 kandidoval do poslanecké sněmovny za ODA (volební obvod Jihomoravský kraj). Nebyl zvolen, ale do parlamentu zasedl dodatečně v červnu 1997 jako náhradník poté, co rezignoval poslanec Vladimír Dlouhý. Ve sněmovně setrval do voleb v roce 1998. Zasedal ve sněmovním výboru pro sociální politiku a zdravotnictví a výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí. V únoru 1998 vystoupil z ODA v rámci odchodu mnoha jejích členů v důsledku vnitrostranické krize.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=336&o=2
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Milan_Kyn%C4%8Dl
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes